Віталій Портников перестав бути членом наглядової ради НСТУ

Віталій Портников був делегований до наглядової ради НСТУ депутатською фракцією «Народний фронт». 24 жовтня 2017 року він звернувся до Нацради із заявою про вихід зі складу наглядової ради.

Нацрада інформувала фракцію «Народний фронт» про необхідність визначитися з новою кандидатурою до складу наглядової ради, але поки не отримала нового подання фракції. Нову кандидатуру від «Народного фронту» Нацрада затвердить, щойно отримає від фракції подання.

Зазначимо, що 7 грудня 2017 року Нацрада затвердила членом наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань у правозахисній сфері представника ГО «Харківська правозахисна група» Олександра Павліченка замість директора Центру демократії та верховенства права Тараса Шевченка, який залишив наглядову раду за власним бажанням.

Після виключення Віталія Портникова до складу наглядової ради входять 16 членів: Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, Тетяна Лебедєва, Вадим Міський, Олексій Панич, Віктор Таран, Олександр Павліченко, Наталя Скрипка, Тарас Аврахов, В’ячеслав Козак, Лаврентій Малазонія, Світлана Остапа, Сергій Таран, Ігор Хохич, Володимир Яворівський.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка– у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»),В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Наглядова рада вступила у свої повноваження з дня реєстрації публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія Укрїани» – тобто з 19 січня 2017 року. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Члени наглядової ради обрали головою Тетяну Лебедєву, заступницею голови – Світлану Остапу, секретарем – Вадима Міського.

Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах. Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

Фото: Facebook-сторінка Віталія Портникова

comments powered by Disqus