Зураб Аласанія – голова правління Суспільного мовлення

Зураб Аласанія – голова правління Суспільного мовлення

18:29,
10 Квітня 2017
24414

Зураб Аласанія – голова правління Суспільного мовлення

18:29,
10 Квітня 2017
24414
Зураб Аласанія – голова правління Суспільного мовлення
Зураб Аласанія – голова правління Суспільного мовлення
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію.

Про це повідомив представник лічильної комісії Наглядової ради НСТУ Володимир Яворівський, який рахував голоси під час конкурсу на посаду голови правління Суспільного мовлення, який проходить сьогодні, 10 квітня, в інформаційному агентстві «Укрінформ».

За Зураба Аласанію у другому турі проголосували 10 членів Наглядової ради, за Олега Наливайка - 7 осіб. Голосування було таємним. 

Загалом, у конкурсі на посаду голови правління ПАТ НСТУ взяли участь 8 осіб: Зураб Аласанія, Роман Вибрановський,  Юрій Дараган, Олександр Зирін, Олександр Зорка, Олександр Коваленко, Олег Наливайко та Марек Серант.

Зураб Аласанія має команду, з якою разом буде будувати Суспільне мовлення. Це Роман Вінтонів, Микола Чернотицький, Інна Гребенюк, Юрій Макаров, Саша Кольцова, Дарія Юровська, Владислав Грузинський, Дмитро Хоркін, Дмитро Хільченко, Галина Бабій, Микола Ковальчук, Анастасія Рінгіс, Михайло Шматов, Ігор Куляс, Дмитро Грузинський, Олена Шахова, Масі Найєм, Оксана Панасівська — і ще близько 700 людей по всіх підрозділах НСТУ.

Зураб Аласанія розповів «Суспільному мовленні», якою є мета Суспільного мовлення, що підштовхнуло його взяти участь у конкурсі, якими будуть його перші кроки на посаді та як він відреагує на можливий дзвінок з кабінету можновладця.

За його словами, три людини в правлінні будуть займатися виключно контентом, але водночас НСТУ буде розробляти інший механізм вимірювання рейтингів - через соцопитування.

Він сказав, що оптимізація штату розпочнеться з першого дня його роботи на посаді голови правління НСТУ і триватиме 4 роки.

«У квітні 2018 року штатних співробітників в НСТУ має бути 5900–6000, у квітні 2019 року — 4800, у квітні 2019 року — 4100, у квітні 2020-го — 3883 осіб», – підрахував Зураб Аласанія.  

Зі стратегією Зураба Аласанії можна ознайомитися на сайті «UA: Першого».

Додамо, що під час конкурсу Зураб Аласанія 20 хвилин презентував свою стратегію. Опісля члени Наглядової ради НСТУ поставили йому 27 запитань, з якими можна ознайомитися в онлайн-репортажі виборів голови правління Суспільного мовника.

Зураб Аласанія народився в грузинському місті Сухумі, закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «промислово-цивільне будівництво». Його медійна кар’єра розпочалася 1997 року в харківській студії «Телемак», де він випускав авторську програму «Телебачення сьогодні». Харківський період тривав до 2012 року: Зураб Аласанія був журналістом програми «Одного разу», випускав авторську публіцистичну програму «Об'єктив-но» в харківській телерадіокомпанії «Симон» (1999), став співзасновником і директором медіагрупи «Об'єктив» (2000 рік), заснував агентство «МедіаПорт» і тижневик «MediaPost» (2006 рік), був директором Харківської обласної державної ТРК (з 5 липня 2005 року по 4 червня 2010 року), керував телерадіокомпанією S-ТЕТ (2002–2012 роки).

У 2013 році Зураб Аласанія став одним із засновників і журналістів Hromadske.tv, є членом громадської організації Hromadske.tv, членом Незалежної медіаради й Комісії з журналістської етики.

25 березня 2014 року Кабінет міністрів України призначив пана Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатуру було запропоновано уряду представниками медіаспільноти. Уже тоді він заявив, що кінцевою метою реформування Першого національного бачить роздержавлення і створення на його базі суспільного мовлення. Відтоді він активно працював над досягненням цілі. За час його керування вдалося об’єднати 31 державне підприємство й узяти участь у перетворенні їх на акціонерне товариство. На Першому національному кардинально змінився контент. Було вилучено з ефіру концерти Михайла Поплавського і ток-шоу Савіка Шустера:  керівництво каналу вважало низькопробними і джинсовими проектами. Новини стали відповідати журналістським стандартам. Було запущено десятки нових проектів, серед них — кілька програм журналістських розслідувань, які гостро критикують владу, зокрема й Президента Петра Порошенка та його найближче оточення.

Команда Зураба Аласанії створила логотип суспільного мовлення й перейменувала Перший національний на «UA: Перший», що означає «You are: Перший». Після того як колишні ОДТРК об'єдналися в НТКУ для подальшого створення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія», Зураб Аласанія заявив, що в компанії не має бути таких понять як центр і регіони й він хоче створити одну команду. Ті регіональні філії, що позбулися замовних матеріалів, отримували логотип суспільного мовлення. Першою цей логотип почала використовувати Сумська філія НТКУ.

1 листопада 2017 року Зураб Аласанія подав у відставку за власним бажанням з посади гендиректора НТКУ.

Зураб Аласанія задекларував земельну ділянку й житловий будинок у селі Задонецькому Зміївського району Харківській області, гараж і квартиру в Харкові, якими володіє спільно з дружиною Віолою Аласанією. Сам пан Аласанія з 31 грудня 2016 року орендує квартиру в Києві. Він є затятим байкером, тож в автопарку родини Зураба Аласанії два мотоцикли й один автомобіль. Зураб Аласанія не задекларував готівкових коштів, має на рахунках у «Приватбанку» 19 тис. 570 грн, 715 євро і 243 доларів.

Фото: Валентина Балабанова

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду