Обрано шістьох членів правління НСТУ

Обрано шістьох членів правління НСТУ

14:32,
15 Травня 2017
12691

Обрано шістьох членів правління НСТУ

14:32,
15 Травня 2017
12691
Обрано шістьох членів правління НСТУ
Обрано шістьох членів правління НСТУ
15 травня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) шляхом таємного голосування обрала шістьох членів правління НСТУ, запропонованих головою правління Зурабом Аласанією. Членів правління, як і голову правління, обрано строком на чотири роки.

До складу правління обрано шість осіб, які поділені на «реформаторське» і «креативне» крила: Юрій Макаров (просвітницький напрям), Олександра Кольцова (розважальний напрям), Роман Вінтонів (суспільно-політичний напрям), Інна Гребенюк (юридичний напрям), Родіон Никоненко (економічно-фінансовий напрям), Микола Чернотицький (оптимізація центральної та регіональної структури).

Члени наглядової ради голосували за кожного претендента окремо, заповнюючи шість бюлетенів. З кожним із членів правління буде підписано окремий контракт. Голоси членів наглядової ради розподілилися таким чином:

Юрій Макаров: 13 – за, 1 – проти;

Олександра Кольцова: 10 – за, 4 – проти;

Роман Вінтонів: 9 – за, 5 – проти;

Інна Гребенюк: 14 – за, 0 – проти;

Родіон Никоненко: 14 – за, 0 – проти;

Микола Чернотицький: 12 – за, 2 – проти.

Юрій Макаров – відповідальний за просвітницький напрям. Журналіст, публіцист, редактор, режисер, телеведучий. Нині працює керівником творчого об’єднання документальних фільмів і програм НСТУ, веде на «UA: Першому» програму «Війна і мир».

Пан Макаров повідомив, що вже має конкретні ідеї нових проектів по кожному з пунктів свого плану діяльності. «Я вважаю, що недостатньо війна присутня в інформаційному просторі в країні, яка перебуває у війні», – зауважив він і запропонував «мілітаризацію свідомості». Ця ремарка насторожила члена наглядової ради Лаврентія Малазонію, який вважає, що від цієї ідеї краще позбутися, бо демілітаризація коштуватиме надто великих зусиль.

Олександра Кольцова – відповідальна за розважальний напрям, у тому числі спортивний. Має авторський, музичний, рекламний бекграунд. Була головним редактором журналу «Молоко», досі є практикуючим журналістом. Тісно інтегрована в культурно-мистецький простір, є лідеркою рок-гурту «Крихітка».

«Саме через розважальний контент можна реалізувати багато державотворчих речей», – вважає пані Кольцова. На її думку, з допомогою розважального контенту можна будувати «культурний кордон», який відрізнятиме українське суспільство від пострадянського простору і північних сусідів.

Роман Вінтонів – відповідальний за суспільно-політичний напрям. Журналіст, редактор, продюсер, ведучий інформаційно-сатиричних програм під псевдонімом Майкл Щур.

Пан Вінтонів окреслив своє бачення суспільно-політичного мовлення НСТУ: це мають бути проекти, які розповідають, що відбувається сьогодні, покажуть, де глядач знаходився вчора, і допоможуть приймати рішення щодо завтра. За його словами, НСТУ робитиме і програми журналістських розслідувань, і власні ток-шоу.

Водночас новини не будуть у компетенції пана Вінтоніва – лише підсумкові випуски. «За новини відповідатиме генеральний продюсер інформаційного мовлення – це окремий від усіх членів правління напрям», – пояснив Зураб Аласанія.

Інна Гребенюк – відповідальна за юридичний напрям реформи. Має юридичну освіту, працювала в Міністерстві юстиції, у головному юридичному управлінні Верховної Ради, у Міністерстві аграрної політики та продовольства (у тому числі п’ять місяців була заступником міністра – керівником апарату).

«Одне з моїх трьох головних завдань – це реалізація реформи суспільного мовлення в рамках законів», – наголосила пані Гребенюк.

Родіон Никоненко – відповідальний за економіку та фінанси. Має економічну освіту та 21 рік досвіду роботи у фінансовій, економічній і банківській сферах. Працював як у приватному, так і державному секторах – у банках «Альфа-Банк Україна», «Райффайзен Банк Аваль», «Укрсиббанк», «Банк Петрокоммерц-Україна», «Ощадбанк».

«Основна функція – оптимізувати витрати, збільшити доходну частину процесу, забезпечити виробничу творчу частину компанію, тобто бути надійним підґрунтям для створення якісного актуального продукту», – окреслив свою місію пан Никоненко.

Микола Чернотицький – відповідальний за оптимізацію центральної та регіональної структури. За освітою – інженер електронних систем, останні роки працює директором Сумської філії НСТУ, яка єдина з філій використовує в логотипі свого каналу позначку UA («UA: Суми»), що означає відповідність її контенту місії та стандартам суспільного мовлення.

За його словами, філії матимуть чотирьох керівників, між якими будуть розподілені адміністративні та творчі функції: директор, бухгалтер, головний редактор і продюсер.

Відповідно до закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні» голова та члени правління ПАТ «НСТУ» обираються на 4 роки. При обранні наглядовою радою враховується відповідність претендента кваліфікаційним вимогам, що висуваються до генеральних директорів телерадіокомпанії, наявність високих моральних якостей та суспільного авторитету претендента.

Нагадаємо, 10 квітня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію, а 4 травня з ним підписали контракт. Зураб Аласанія приступив до виконання своїх повноважень 13 травня. Цього ж дня він подав наглядовій раді шістьох кандидатів на посади членів правління.

Раніше Зураб Аласанія назвав імена членів команди, з якими разом буде будувати Суспільне мовлення. Це Роман Вінтонів, Микола Чернотицький, Інна Гребенюк, Юрій Макаров, Саша Кольцова, Дарія Юровська, Владислав Грузинський, Дмитро Хоркін, Дмитро Хільченко, Галина Бабій, Микола Ковальчук, Анастасія Рінгіс, Михайло Шматов, Ігор Куляс, Дмитро Грузинський, Олена Шахова, Масі Найєм, Оксана Панасівська та ще близько 700 людей по всіх підрозділах НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду