Зареєстровано юридичну особу ПАТ НСТУ

Зареєстровано юридичну особу ПАТ НСТУ

17:56,
19 Січня 2017
15780

Зареєстровано юридичну особу ПАТ НСТУ

17:56,
19 Січня 2017
15780
Зареєстровано юридичну особу ПАТ НСТУ
Зареєстровано юридичну особу ПАТ НСТУ
19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомив голова Держкомтелерадіо, голова комісії з перетворення НТКУ в НСТУ Олег Наливайко. 

«Сьогодні історичний момент у розбудові медіасфери нашої держави. Згідно з дорожньою картою другого етапу перетворення державної телерадіокомпанії України в суспільну відбулась реєстрація юридичної особи Національна суспільна телерадіокомпанія України.

Довгі десятиліття ми йшли до нашої журналістської мети, а з 2005 року створення Суспільного мовника і реформування друкованих державних і комунальних видань ще й стало добровільним зобов’язанням України перед Радою Європи,  після доєднання до європейської родини. В минулому році ми розпочали реформування друкованих ЗМІ, яке маємо завершити згідно закону до кінця 2018 року. І ось тепер, створення повноцінного суспільного мовника. Це ще два впевнених і свідомих кроки на шляху до наших європейських прагнень, на шляху до виконання вимог Революції Гідності.

Ближчими днями запрацює Наглядова рада НСТУ і ми всі разом розпочнемо створення майбутнього взірця і лідера медіа сфери. Для цього все є: професійна і патріотична Наглядова рада, великий професійний колектив, який прагне змін, значно збільшене владою фінансування. Я не маю сумнівів, що НСТУ буде профінансовано мовником у повному обсязі і згідно закону.

Ми маємо повну політичну підтримку Президента, парламенту, уряду, медіа спільноти, а найголовніше – суспільства, яке прагне реформ. Медіасфера демонструє гарний темп, ефективність і вміння доводити до перемоги розпочаті справи», – зазначив Олег Наливайко. 

Суспільне мовлення і радіомовлення створене на базі об’єднаної НТКУ, до складу якої ввійшли Національна радіокомпанія України, державна телерадіокомпанія «Культура» та всі обласні й регіональні державні телерадіокомпанії. ДП «Українська студія телевізійних фільмів “Укртелефільм”» вилучається з першого етапу реформування державних мовників на суспільне і приєднається на другому етапі вже до утвореної юридичної особи ПАТ НСТУ в формі ПАТ «Укртелефільм», 100 % акцій якого належить державі. Такі зміни парламент ухвалив 17 травня 2016 року через фактичний саботаж «Укртелефільмом» процесу приєднання до НТКУ. 

З дня реєстрації ПАТ НСТУ Наглядова рада вступає у свої повноваження.  Члени Наглядової ради мають обрати з-поміж себе голову, заступника і секретаря, затвердити кілька положень і оголосити конкурс на голову правління. Обраний керівник ПАТ НСТУ буде навесні. Після затвердження Наглядовою радою правління він разом зі своєю командою розпочне реформувати отриману у спадок від державного мовлення структуру.

Нагадаємо, 18 січня 2017 року голова Держкомтелерадіо, голова Комісії з перетворення НТКУ у ПАТ НСТУ Олег Наливайко призначив тимчасово виконуючою обов’язки голови правління НСТУ заступника голови Комісії з перетворення НТКУ в ПАТ НСТУ, заступника гендиректора з фінансово-економічних питань, державних закупівель та матеріально-технічного забезпечення НТКУ Ганну Бичок. Вона буде тимчасово керуючою ПАТ НСТУ до обрання голови правління Наглядовою радою НСТУ. Того ж дня він підписав Положення про Наглядову раду НСТУ, а також Положення про правління ПАТ НСТУ

28 грудня 2016 року Кабінет Міністів одноголосно ухвалив статут ПАТ НСТУ на засіданні під головуванням прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Зазначимо, Кабмін розпорядженням від 16 січня 2017 року «Про визначення органу, що здійснює функції з управлінням майном ПАТ НСТУ визначив Державний комітет телебачення і радіомовлення органом, що здійснює функції з управлінням майном публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду