Фракція Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради НСТУ Валентину Руденко

Фракція Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради НСТУ Валентину Руденко

12:01,
9 Березня 2017
3741

Фракція Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради НСТУ Валентину Руденко

12:01,
9 Березня 2017
3741
Фракція Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради НСТУ Валентину Руденко
Фракція Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради НСТУ Валентину Руденко
Фракція Радикальної партії Олега Ляшка хоче включити до наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Валентину Руденко замість В’ячеслава Козака. Про це стало відомо під час засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 9 березня

Нацрада планувала внести відповідні зміни до складу наглядової ради НСТУ, але за пропозицією голови Нацради Юрія Артеменка питання перенесли на наступне засідання.

По-перше, Нацрада хоче бачити на наступному засіданні і В’ячеслава Козака, і Валентину Руденко, і голову наглядової ради НСТУ Тетяну Лебедєву, і керівника або представників фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

По-друге, Нацрада хоче знати підстави для зміни члена наглядової ради. Юрій Артеменко нагадав, що стаття 10 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає виключні 9 підстав припинення повноважень члена наглядової ради:

1) закінчення строку повноважень;

2) подання заяви про припинення повноважень за власним бажанням;

3) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;

4) настання підстав, передбачених частиною другою статті 9 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» (перелік умов, за яких особи не можуть бути членами наглядової ради);

5) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

6) неможливість виконувати свої обов’язки за станом здоров’я протягом шести і більше місяців за наявності відповідного медичного висновку;

7) набрання законної сили судовим рішенням про визнання його обмежено дієздатним чи недієздатним;

8) смерть або визнання безвісно відсутнім;

9) відсутність на трьох засіданнях наглядової ради НСТУ, крім випадків, коли стан здоров’я не дозволяє брати участь у засіданнях, що підтверджується медичною довідкою.

«Дострокове припинення повноважень з інших підстав забороняється. Ми маємо розглядати це питання, якщо є причина. Тому ми б хотіли, щоб нам на наступне засідання була надана або підстава, чому фракція відкликає людину, або щоб у нас була заява цієї людини (Козака) за власним бажанням. Щоб ми не наробили дурні», - сказав Юрій Артеменко.

Зауважимо, що Валентина Руденко у грудні 2016 року була висунута фракцією Радикальної партії Олега Ляшка на вакантну посаду члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за квотою парламенту. Але Верховна Рада поки що не обрала члена Нацради на вакантну посаду.

У минулому Валентина Руденко була PR-директором телеканалу «1+1» часів Олександра Роднянського, після цього – PR-директором російського холдингу «СТС-медіа», де працював пан Роднянський. У 2005-2007 роках працювала керівником головної комунікаційної служби Секретаріату Президента України Віктора Ющенка, у 2009-2010 – заступницею голови Секретаріату президента. З 2010 року булла радницею Віктора Ющенка. Віднедавна разом з паном Ющенком і його соратниками почала з’являтися на публічних заходах у компанії з Олегом Ляшком і його соратниками.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду