Світлана Остапа обрана заступником голови наглядової ради ПАТ НСТУ

Світлана Остапа обрана заступником голови наглядової ради ПАТ НСТУ

17:33,
22 Лютого 2017
8380

Світлана Остапа обрана заступником голови наглядової ради ПАТ НСТУ

17:33,
22 Лютого 2017
8380
Світлана Остапа обрана заступником голови наглядової ради ПАТ НСТУ
Світлана Остапа обрана заступником голови наглядової ради ПАТ НСТУ
22 лютого 2017 року на засіданні членів наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія» Світлану Остапу обрано заступником голови наглядової ради Суспільного мовлення. За неї проголосували 10 членів наглядової ради НСТУ. Вадим Міський став секретарем наглядової ради.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький.

Світлана Остапа – заступник шеф-редактора «Детектор медіа», заслужена журналістка України, член наглядової ради Суспільного мовлення, член громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики; член громадської ради при Держкомтелерадіо, член Комісії з журналістської етики.

У наглядову раду НСТУ Світлана Остапа делегована від депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». Зазначимо, що до складу наглядової ради Суспільного мовлення ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.

Представник громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна», координатор експертних груп Реанімаційного Пакету Реформ Вадим Міський був обраний до складу наглядової ради на відкритому конкурсі у сфері захисту інтересів дітей та молоді. 

23 жовтня 2015 року на конкурс висунули шістьох кандидатів від 19 громадських організацій. Вадима Міського підтримали ВМГО «Молодь демократичного альянсу», ВГО «Молодий народний рух», ВМГО «Всеукраїнська асамблея молоді», ВМГО «Об'єднання «Європейська молодь України», ГО «Ліга інтернів», ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», ГО «Українська мережа енергетичних інновацій «ГРІНКУБАТОР», ВМГО «Батьківщина молода», МО «Пласт - Національна cкаутська організація України», Центр політичних досліджень, Чернівецька обласна громадська організація «Захист».

Заступник голови і секретар обираються строком на два роки, вони не можуть займати відповідну посаду більше двох строків поспіль, зазначено у Положенні про наглядову раду НСТУ.

За відсутності голови наглядової ради, або у разі неможливості виконання ним своїх обов’язків, обов’язки голови виконує його заступник, йдеться у Положенні.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», восьмого лютого 2017 року Тетяну Лебедєву обрано головою наглядової ради Суспільного мовлення.

З обранням голови, заступника та секретаря наглядова рада НСТУ повністю може виконувати свої обов'язки. 

Нагадаємо, 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

З дня реєстрації ПАТ НСТУ наглядова рада вступила у свої повноваження. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах.  Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду