Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко

Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко

16:54,
7 Грудня 2017
8852

Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко

16:54,
7 Грудня 2017
8852
Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко
Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко
Членом наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» від громадських об’єднань у правозахисній сфері замість директора Центру демократії та верховенства права Тараса Шевченка став представник ГО «Харківська правозахисна група» Олександр Павліченко. Відповідні зміни до складу наглядової ради ПАТ «НСТУ» внесла 7 грудня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко написав заяву про складення повноважень члена наглядової ради за власним бажанням. У заяві він не пояснив свого рішення, але відомо, що протягом останніх місяців Тарас Шевченко навчався в Єльському університеті в США та не мав можливості брати активну участь у діяльності наглядової ради.

Тарас Шевченко був обраний членом наглядової ради на конференції громадських об’єднань у правозахисній сфері. На цій же конференції друге місце за кількістю голосів посів представник Харківської правозахисної групи, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Відповідно до Порядку проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради ПАТ «НСТУ» та припинення їхніх повноважень, у випадку дострокового припинення повноважень члена наглядової ради НСТУ з числа представників громадських об’єднань Нацрада має ухвалити рішення про обрання членом наглядової ради НСТУ кандидата, який на конференції громадських об’єднань посів друге місце за кількістю голосів.

Саме тому 7 грудня Нацрада, задовольнивши заяву Тараса Шевченка про вихід зі складу наглядової ради НСТУ, затвердила новим членом наглядової ради Олександра Павліченка.

Зазначимо, що це перша зміна члена наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань. Але не перша – від депутатських фракцій. Зокрема, 24 жовтня Нацрада отримала заяву від члена наглядової ради НСТУ Віталія Портникова про складання повноважень за власним бажанням. Він був рекомендований до складу наглядової ради НСТУ фракцією політичної партії «Народний фронт» у Верховній Раді. Відповідно до закону про суспільне мовлення, депутатська фракція або группа, в разі дострокового припинення повноважень свого члена наглядової ради, має ухвалити рішення про обрання нового члена наглядової ради. Нацрада досі очікує від фракції «Народний фронт» подання, аби змінити Віталія Портникова в наглядовій раді на іншого представника.

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка– у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»),В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»),Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Наглядова рада вступила у свої повноваження з дня реєстрації публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія Укрїани» – тобто з 19 січня 2017 року. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Члени наглядової ради обрали головою Тетяну Лебедєву, заступницею голови – Світлану Остапу, секретарем – Вадима Міського.

Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах. Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

Фото – Валерія Мезенцева, сайту humanrights.org.ua

На фото Олександр Павліченко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду