Нацрада внесла зміни щодо обрання членів наглядової ради Суспільного

Про це йдеться на сайті Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

У Нацраді пояснюють, що обрання членів наглядової ради НСТУ від об’єднань здійснюється на конференціях об’єднань (далі – конференції), що організовуються і проводяться Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

«У разі дострокового припинення повноважень члена(ів) наглядової ради, обраного(их) на конференції (конфренціях), Національна рада протягом 14 календарних днів з дня прийняття рішення про припинення повноважень такого(их) члена(ів) приймає рішення про проведення конференції (конференцій) у відповідній сфері та затверджує план(и) проведення такої(их) конференції (конференцій). У разі якщо Національна рада затвердила річний календарний план, рішення про проведення позачергової конференції приймається шляхом внесення змін у річний календарний план», – йдеться у рішенні Нацради.  

Нацрада н своєму офіційному веб-сайті розміщуватиме оголошення про прийняття заяв об’єднань на участь у відповідній конференції (конференціях) не пізніше ніж за 3 місяці до дня закінчення повноважень відповідного члена наглядової ради НСТУ, а у разі дострокового припинення повноважень – протягом 14 календарних днів з дня прийняття рішення про дострокове припинення повноважень члена наглядової ради НСТУ.

Рішення Нацради набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Порядок проведення конференцій громадських об’єднань та асоціацій, обрання членів Наглядової ради Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та припинення їхніх повноважень опубліковано в «Офіційному віснику України» від 26 червня 2018 року № 049.

Як пояснили у Нацраді, зміни були внесені «для удосконалення процедури обрання складу Наглядової ради НСТУ з огляду на досвід, отриманий під час проведення першого відбору членів наглядового органу НСТУ».

Нагадаємо, що 19 січня 2017 року публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

З дня реєстрації ПАТ НСТУ наглядова рада вступила у свої повноваження. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах.  Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»), В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

У грудні 2017 року директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко написав заяву про складення повноважень члена наглядової ради за власним бажанням. Замість нього членом наглядової ради НСТУ став Олександр Павліченко. Тарас Шевченко був обраний членом наглядової ради на конференції громадських об’єднань у правозахисній сфері. На цій же конференції друге місце за кількістю голосів посів представник Харківської правозахисної групи, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Зазначимо, що це перша зміна члена наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань. Але не перша – від депутатських фракцій. Зокрема, 24 жовтня Нацрада отримала заяву від члена наглядової ради НСТУ Віталія Портникова про складання повноважень за власним бажанням. Він був рекомендований до складу наглядової ради НСТУ фракцією політичної партії «Народний фронт» у Верховній Раді. Відповідно до закону про суспільне мовлення, депутатська фракція або група, в разі дострокового припинення повноважень свого члена наглядової ради, має ухвалити рішення про обрання нового члена наглядової ради. Нацрада досі очікує від фракції «Народний фронт» подання, аби змінити Віталія Портникова в наглядовій раді на іншого представника.

Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах. Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

comments powered by Disqus