Аврахов попросив міністра юстиції запобігти знищенню студії «Укртелефільм»

Аврахов попросив міністра юстиції запобігти знищенню студії «Укртелефільм»

09:58,
17 Січня 2020
3733

Аврахов попросив міністра юстиції запобігти знищенню студії «Укртелефільм»

09:58,
17 Січня 2020
3733
Аврахов попросив міністра юстиції запобігти знищенню студії «Укртелефільм»
Аврахов попросив міністра юстиції запобігти знищенню студії «Укртелефільм»
Генеральний директор державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», голова комісії з перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм» Тарас Аврахов звернувся публічно до міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням запобігти знищенню підприєства шляхом розблокування розрахункового рахунку.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У зверненні Тарас Аврахов просить вжити заходів реагування, «оскільки з метою умисного доведення державного підприємства «Укртелефільм» до банкрутства 08.11.2018 року один із підпорядкованих вашому відомству підрозділів – Дніпровський райвідділ державної виконавчої служби – виніс постанову про арешт коштів підприємства № 58915 у межах зведеного виконавчого провадження № 54434069 в АТ "Банк Кредит Дніпро"».

За його словами, всупереч положенням Конституції, вимог Закону України «Про виконавче провадження» накладено арешт на рахунок, який має соціальне призначення та гроші з якого йдуть на виплату заробітної платі працівникам державного підприємства «Українська студії телевізійних фільмів «Укртелефільм", пов’язаних з нею соціальних платежів та податків. Також по вказаному рахунку проходять платежі, котрі призначені на оплату послуг теплопостачальних компаній та електроенергію.

«Наразі, внаслідок блокування рахунку на підприємстві відсутнє теплопостачання і вже найближчим часом буде відключено енергопостачання, що призведе до повного зупинення діяльності», – зазначив Тарас Аврахов.

Очільник «Укртелефільму» повідомив, що рахунок уже було розблоковано і знову відновлено блокування.

«Зазначений підрозділ виконавчої служби кілька місяців тому розпочав підготовку з продажу нерухомого майна ДП «Укртелефільм», рахунок державного підприємства було розблоковано. Вартувало Держкомтелерадіо оскаржити арешт майна ДП УСТФ "Укртелефільм", незаконні дії з блокування діяльності підприємства відновилися», – розповів пан Аврахов.

За його словами, ДП УСТФ «Укртелефільм» подав позов до суду, і суд задовольнив його.

«Рішенням від 19 грудня 2019 року (справа №64022586/18) Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов ДП УСТФ «Укртелефільм» у повному обсязі, визнав протиправною та скасував постанову від 08.11.2018 року, в частині накладення арешту на кошти рахунку Державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм"», –  зазначив Тарас Аврахов.

Пан Аврахов повідомив, що Дніпровський райвідділ державної виконавчої служби видає протиправні постанови про арешт рахунку.

«Як повідомив нас "Банк Кредит Дніпро", до них зайшла ще одна постанова про арешт рахунку. Обидві постанови на виконання однієї вимоги № Ю-544-3-У від 5.07.2016 року і одного виконавчого провадження № 539911901. Тобто, ми оскаржуємо одну протиправну постанову, а ДВС видає другу, третю чи п’яту постанову під одним номером, оскільки розташування підприємства на першій береговій лінії Русанівського каналу (вулиця Ованеса Туманяна, 15 – Ред.), схоже, є у цій історії визначальним», – пояснив Тарас Аврахов.  

За його словами, «Укртелефільм» вважає, що «існують підстави стверджувати про умисні дії головного державного виконавця Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві Федоріної А.М., зловживання повноваженнями з метою знищення підприємства в інтересах третіх осіб, що мають ознаки злочину, передбаченого ст. 364, ст. 365-2 Кримінального кодексу України».

«У цьому зв’язку, прошу вас в межах компетенції вжити заходів для притягнення головного державного виконавця Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві Федоріної А.М. до відповідальності та запобігти знищенню державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" шляхом розблокування розрахункового рахунку», – звернувся Тарас Аврахов.

Раніше Тарас Аврахов розповів «Детектору медіа» про блокування роботи студії. ДП Студії «Укртелефільм» має перетворитися на публічне акціонерне товариство і приєднатися до ПАТ «НСТУ». Епопея з «Укртелефільмом», через саботаж якого реформа суспільного у 2015-2016 роках затрималася на рік, триває багато років.

Держкомтелерадіо за останні роки змінив там кількох керівників, але жодному з них не вдалося впоратися з колективом, зі згоди якого побудовано житлові будинки на території студії і який, очевидно, очікує отримати з того зиск. Поки нікому не вдається витягти студію з боргової ями й налагодити там профільне виробництво телефільмів.

У грудні 2019 року «Укртелефільм» оскаржив у Адміністративному суді Києва арешт своїх рахунків. Підставою для арешту стала заборгованість перед колишніми працівниками. 

Також у грудні 2019 року Верховний суд відхилив касаційну скаргу групи колишніх працівників державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», дійшовши висновку, що колишній перший заступник гендиректора не мав права підписувати від імені підприємства жодних довідок за спиною у гендиректора та голови комісії з перетворення.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду