В'ячеслав Козак вийшов зі складу наглядової ради Суспільного

В'ячеслав Козак вийшов зі складу наглядової ради Суспільного

11:45,
1 Жовтня 2020
3674

В'ячеслав Козак вийшов зі складу наглядової ради Суспільного

11:45,
1 Жовтня 2020
3674
В'ячеслав Козак вийшов зі складу наглядової ради Суспільного
В'ячеслав Козак вийшов зі складу наглядової ради Суспільного
Новий член до наглядової ради НСТУ замість В'ячеслава Козака не обиратиметься.

Нацрада припинила повноваження члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України В'ячеслава Козака за його заявою.

«Поясненням цього є те, що Радикальна партія Олега Ляшка не входить до складу депутатських фракцій і груп Верховної Ради 9-го скликання, і новий член до наглядової ради НСТУ від цієї фракції не обирається», – сказала голова Нацради Ольга Герасим’юк.

Нацрада вивела його зі складу наглядової ради і відправить це своє рішення до наглядової ради НСТУ і Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

В'ячеслав Козак був обраний до наглядової ради НСТУ у 2015 році від депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Він вступив у свої повноваження, як і всі 17 членів наглядової ради НСТУ, 19 січня 2017 року, коли публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (З серпня 2020 року – АТ «НСТУ») зареєстровано як юридичну особу і припинено юридичну особу НТКУ.

Навесні 2017 року лідер парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко вимагав припинити повноваження члена наглядової ради В'ячеслава Козака, тому що він «втратив моральні якості».  Члени наглядової ради НСТУ виступили з заявою проти спроби втручання в діяльність Наглядової ради з боку фракції Ляшка. Тоді невтучання у діяльність наглядової ради з боку народних депутатів і В'ячеславаКозака вдалося відстояти спільними зусиллями наглядової ради НСТУ і Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

31 січня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член наглядової ради В’ячеслав Козак.

12 лютого 2019 року наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

Зураб Аласанія подав до суду на НСТУ та членів наглядової ради. 27 червня наглядова рада НСТУ скасувала рішення про припинення контракту Зураба Аласанії, що було прийняте 31 січня 2019 року.

Член наглядової ради В’ячеслав Козак, який був ініціатором питання про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, подав апеляцію. 5 грудня 2019 року В’ячеслав Козак програв апеляцію у справі про розірвання контракту з Зурабом Аласанією.

Додамо, що до складу наглядової ради входять 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного члена наглядової ради НСТУ – 4 роки. У січні 2021 року повноваження більшості членів наглядової ради завершуються.

Із 2015 до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу. Зараз до складу наглядової ради входять 6 представників від ГО і 5 представників від депутатських фракцій. 

Нацрада оголосила, що з 12 по 20 жовтня 2020 року на конференціях мають обрати трьох членів наглядової ради НСТУ від трьох сфер на місця, вакантні після звільнення за власним бажанням Віктора Тарана (сфера місцевого самоврядування), Володимира Бринзака (сфера фізичного виховання та спорту) і Тетяни Лебедєвої (сфера журналістики).

На місце трьох колишніх членів наглядової ради  Віталія Портникова, Ігоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували і уже швидше за все не будуть цього робити.

У 2021 році в оновленій наглядової ради мають залишитися з попереднього складу Олександр Павліченко (приєднався до наглядової ради у грудні 2017 року замість  Тараса Шевченка), Катерина Дулапчій («Воля народу» делегувала Катерину Дулапчій на заміну Тараса Аврахова) і Оксана Миронова (фракція партії «Блок Петра Порошенка» призначила на місце Сергія Тарана Оксану Миронову).

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входить 11 членів: від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду