Нацрада визначила дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника

Нацрада визначила дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника

12:47,
17 Вересня 2020
1793

Нацрада визначила дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника

12:47,
17 Вересня 2020
1793
Нацрада визначила дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника
Нацрада визначила дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення внесла зміни до календарного плану підготовки проведення трьох конференцій громадських об’єднань та асоціацій з обрання членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики.

Три конференції у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики мають відбутися з 12 по 20 жовтня 2020 року. Найбільша конференція відбудеться в приміщенні НСТУ (наразі домовляються про це), дві інші – у приміщенні Нацради.

Раніше проведення цих конференцій було заплановано у квітні, але було відкладено через карантинні заходи.

На конференціях мають обрати трьох членів наглядової ради НСТУ від трьох сфер на місця, вакантні після звільнення Віктора Тарана (сфера місцевого самоврядування), Володимира Бринзака (сфера фізичного виховання та спорту), Тетяни Лебедєвої (сфера журналістики).

Нацрада обрала голів лічильних комісій на цих конференціях. За законом, це мають бути члени Нацради, обрані рішенням Нацради. Головами лічильних комісій обрані Тетяна Руденко та Олена Ніцко.

Також Нацрада вирішила провести конференції в інших сферах, затвердила календарний план для їх проведення. Остання конференція планується в грудні. Усю інформацію оприлюднять на сайті Нацради. За словами голови Нацради Ольги Герасим’юк, деякі речі Нацрада з’ясовує з Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики політики. Зараз до складу наглядової ради входять 6 представників від ГО, строк повноважень кожного – 4 роки. 

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Із того часу частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу, зокрема, Володимир Бринзак (обраний у сфері фізичного виховання та спорту), Віктор Таран (обранийу сфері місцевого самоврядування), Тетяна Лебедєва (обрана у сфері журналістики), Тарас Шевченко (обраний у правозахисній сфері, на його місце у наглядову раду пройшов Олександр Павліченко), Тарас Аврахов (делегований від депутатської групи «Воля народу», у липні 2019 року «Воля народу» делегувала Катерину Дулапчій), Віталій Портников (делегований від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (делегований від депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка», у липні 2019 року  фракція партії «Блок Петра Порошенка» призначила у наглядову раду Оксану Миронову) та Ігор Хохич ( делегований від депутатської групи «Відродження»).

На місце членів наглядової ради Суспільного, які були обрані від громадських об’єднань та асоціацій під час конференцій, Нацрада має провести три конференції для громадських об’єднань і асоціацій у трьох сферах для обрання членів наглядової ради. Прийом заяв від організацій у сфері місцевого самоврядування тривав з 9 по 23 грудня 2019 року, а у сферах фізичного виховання та спорту і журналістики – з 3 по 17 січня 2020 року.

30 січня 2020 року Нацрада продовжила прийом заяв на участь у конференціях з обрання членів наглядової ради НСТУ до 17 лютого 2020 року.

Понад 20 регіональних організацій Національної спілки журналістів України (НСЖУ) подали заявки на участь у конференції громадських об’єднань та асоціацій щодо делегування представника до наглядової ради НСТУ у сфері журналістики. У зв’язку з цим громадська організація «Інститут масової інформації» звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розглянути й зупинити загрозу монополізації конкурсу до наглядової ради НСТУ з боку НСЖУ.

Також «Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ.

Перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк закликала не розганяти зраду щодо проведення конкурсу до наглядової ради НСТУ. Вона наголосила, що Нацрада не має жодних намірів сфальшувати чи лобіювати чиюсь кандидатуру при проведенні конкурсу до наглядової ради НСТУ, в інтересах Нацради виконати свої зобов’язання дуже акуратно.

20 лютого 2020 року громадська комісія рекомендувала Нацраді не пускати до обрання наглядової ради НСТУ творчі спілки та благодійні фонди. 5 березня 2020 року Нацрада розглядатиме  пропозиції комісії і затверджуватиме своїм рішенням.

Після цього рішення НСЖУ виступила з протестом проти наміру позбавити творчі спілки обиратися до наглядової ради НСТУ. 

6 березня Нацрада не допустила 27 організацій і 41-у громадську організацію та асоціацію допустила до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ обиратися до наглядової ради Ссупільного.

Із 6 по 15 квітня 2020 року мали відбутися три конференції. 24 березня 2020 року Нацрада перенесла дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики на пізніший термін. Причиною стали заходи для запобігання поширенню вірусної інфекції COVID-19, які запроваджені в Україні.

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входять 12 членів: від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду