Зураб Аласанія буде головою правління НСТУ до 6 травня – рішення наглядової ради (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

Зураб Аласанія буде головою правління НСТУ до 6 травня – рішення наглядової ради (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

19:14,
12 Лютого 2019
5188

Зураб Аласанія буде головою правління НСТУ до 6 травня – рішення наглядової ради (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)

19:14,
12 Лютого 2019
5188
Зураб Аласанія буде головою правління НСТУ до 6 травня – рішення наглядової ради (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
Зураб Аласанія буде головою правління НСТУ до 6 травня – рішення наглядової ради (ДОПОВНЮЄТЬСЯ)
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія виконуватиме свої обов’язки до закінчення президентських виборів.

Таке рішення прийняла наглядова рада НСТУ на засіданні 12 лютого.

Пропозицію висунула член НР Тетяна Лебедєва, яка до 8 лютого була головою наглядової ради. За неї голосували двічі, перший раз пропозицію підтримали 8 членів НР. Другий раз пропозицію Тетяни Лебедєвої висунув Віктор Таран. За неї проголосували: 11 членів наглядової ради – «за» (Лаврентій Малазонія,Ігор Хохич, Олексій Панич, Володимир Яворівський, Тетяна Лебедєва, Вадим Міський, Світлана Остапа, Віктор Таран, Сергій Таран, Володимир Бринзак, Наталя Скрипка), 3 членів – «проти» (В'ячеслав Козак, Євген Глібовицький, Олександр Павліченко), 1 – утрималася (Дарія Карякіна), Тарас Аврахов не голосував. 

Згідно з рішенням наглядової ради НСТУ щодо розірвання контракту від 31 січня 2019 року, Зураб Аласанія мав би піти з посади очільника Суспільного через 2 тижні, тобто 19 лютого. 

Згідно з новим рішенням наглядової ради від 12 лютого, контракт із головою правління НСТУ Зурабом Аласанією буде припинено 6 травня 2019 року.

«По нашому положенню ми маємо тільки одну дату, від якої відштовхувалися – це мінімум 2 тижні. Максимум не встановлений. Нам і компанії юристи пояснили, що ми можемо встановити наступну дату розірвання контракту. Я не думаю, що тут є порушення положення. Якщо суд прийме інше рішення, ми зберемося позачергово чи на черговому засіданні та його розглянемо», –  сказала заступник голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа, яка вела засідання 12 лютого.

Загалом, було 3 пропозиції: скасувати рішення наглядової ради від 31 січня 2019 року від Євгена Глібовицького, припинити дію контракту після закінчення президентських виборів 6 травня від Тетяни Лебедєвої та припинити дію контракту після парламентських виборів 1 листопада, яку оголосила Світлана Остапа.

«Ми робимо ці перегляди по суті під тиском», – сказав член НР Тарас Аврахов.  

За пропозицію про скасування рішення наглядової ради від 31 січня 2019 року про дострокове розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією проголосували: «за» – 4 (Євген Глібовицький, Олександр Павліченко, Світлана Остапа та Вадим Міський), «проти» – 4 (Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, В’ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва), 8 – утрималися (Олексій Панич, Дарія Карякіна, Віктор Таран, Наталя Скрипка, Лаврентій Малазонія, Сергій Таран, Володимир Бринзак, Ігор Хохич).  

За пропозицію, щоб розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією перенести до 6 травня 2019 року, проголосували «за» –  8 (Ігор Хохич, Олексій Панич, Вадим Міський, Тетяна Лебедєва,Віктор Таран, Наталя Скрипка, Сергій Таран, Володимир Бринзак), «проти»  – 2 (Олександр Павліченко і В’ячеслав Козак), 4 – утрималися (Тарас Аврахов, Дарія Карякіна, Світлана Остапа, Володимир Яворівський). Не голосували Лаврентій Малазонія та Євген Глібовецький.

За пропозицію встановити дату припинення контракту кінець парламентських виборів із 1 листопада 2019 року «за» – 6 (Світлана Остапа, Вадим Міський, Тетяна Лебедєва,Віктор Таран, Сергій Таран, Володимир Бринзак). На цьому голосування припинили, тому що пропозицію не підтримала більшість.

Світлана Остапа запропонувала подумати добре, оскільки йде мова про життєздатність компанії. Тоді Віктор Таран висунув пропозицію ще раз поставити на голосування запропонований варіант Тетяною Лебедєвою – про припинення контракту від 6 травня, яку підтримали 10 членів НР, 3 членів утрималися. Настпуним кроком було голосування за пропозицію щодо припинення контракту 6 травня, яку підтримали 11 членів НР, про це йдеться вище по тексту. 

Як писав «Детектор медіа», Євген Глібовицький подав до суду на рішення наглядової ради від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління Суспільного Зураба Аласанії. Він вважає, що наглядова рада НСТУ має скасувати своє рішення про дострокове припинення контракту з Зурабом Аласанією.

На засіданні були присутні 16 членів наглядової ради НСТУ (Світлана Остапа, Вадим Міський, Євген Глібовицький, Олександр Павліченко, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, В’ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Олексій Панич, Дарія Карякіна,Віктор Таран, Наталя Скрипка, Лаврентій Малазонія, Сергій Таран, Володимир Бринзак, Ігор Хохич), голова правління НСТУ Зураб Аласанія, члени правління НСТУ, крім Романа Вінтоніва (у відпустці), продюсери, донори та журналісти. Також відбувалася онлайн-трансляція у фейсбуку на сторінці «UA: Суспільне мовлення».

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія має працювати ще 2 тижні, а тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький. Він сказав, що не бачить себе очільником Суспільного.  

Член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький вважає, що результати голосування щодо розірвання контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України. Він запропонував іншим членам НР скасувати результати голосування. Інакше цей склад наглядової ради має піти у відставку в повному складі.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва пояснила у колонці на сайті «Детектор медіа» що відкликання членів наглядової ради ніяк не передбачено законом, як і в більшості суспільних мовників інших країн. За її словами, «спільними зусиллями маємо не допустити інституційної кризи, зберегти здобутки й темп реформи, принципи редакційної і програмної політики, не дати зникнути з ефіру жодній програмі. Забезпечити рівень поваги до всіх сторін процесу».

Зураб Аласанія в інтерв'ю «ДМ» сказав, що друзям «не треба за нас вибачатися. Реформу зроблено, я наполягаю на цьому».

Фото: Олексій Темченко

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду