Зураб Аласанія подає до суду на НСТУ та членів наглядової ради

Зураб Аласанія подає до суду на НСТУ та членів наглядової ради

13:15,
25 Лютого 2019
4709

Зураб Аласанія подає до суду на НСТУ та членів наглядової ради

13:15,
25 Лютого 2019
4709
Зураб Аласанія подає до суду на НСТУ та членів наглядової ради
Зураб Аласанія подає до суду на НСТУ та членів наглядової ради
Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія подає позов про скасування рішень наглядової ради НСТУ щодо дострокового припинення його трудового контракту. Відповідачами виступають ПАТ «НСТУ», члени наглядової ради Тетяна Лебедєва (екс-голова) та Світлана Остапа (екс-виконувачка обов’язків голови), а третіми особами – члени наглядової ради Олексій Панич, В’ячеслав Козак і Вадим Міський (екс-секретар).

Позовну заяву голови правління НСТУ Зураба Аласанії оприлюднив у Facebook юрист Андрій Гук, який був автором проекту контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» у 2017 році. За його словами, цей позов сьогодні (25 лютого) буде подано до суду.

Відповідно до позовної заяви, Зураб Аласанія вважає рішення наглядової ради про дострокове припинення трудового контракту та наступні пов’язані рішення незаконними та хоче захистити свої трудові права.

Зураб Аласанія проситиме суд визнати незаконним та скасувати кілька рішень наглядової ради НСТУ від 31 січня 2019 року:

  • про внесення до порядку денного засідання питання про дострокове припинення контракту та його розгляд в закритому режимі;
  • про голосування за проект рішення питання про дострокове припинення контракту шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів;
  • про припинення контракту достроково на підставі п. 7.4.2.1 контракту з урахуванням обґрунтувань, викладених у проектах рішень О. Панича та В. Козака, а також доповнень і застережень, висловлених у ході обговорення;
  • про призначення виконувачем обов’язків голови правління члена правління Миколу Чернотицького;

Також Зураб Аласанія проситиме суд визнати незаконним і скасувати рішення наглядової ради від 12 лютого 2019 року про встановлення дати припинення контракту — 6 травня 2019 року.

Крім того він проситиме суд визнати незаконним і скасувати рішення голови наглядової ради Тетяни Лебедєвої про сплив терміну повноважень голови правління та рішення в. о. голови наглядової ради Світлани Остапи про сплив терміну повноважень голови правління 6 травня 2019 року.

Зураб Аласанія проситиме суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

У позовній заяві також містяться низка питань до Тетяни Лебедєвої, Світлани Остапи, Вадима Міського, Олексія Панича та В'ячеслава Козака, на які позивач просить дати відповіді й надати відповідні докази.

У коментарі «Детектору медіа» екс-голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва зазначила, що цей позов не став несподіванкою. «Якщо суд ухвалить рішення про скасування рішення наглядової ради, члени НР переглянуть ці питання», – сказала вона.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією, ініціатором якого став член НР В’ячеслав Козак. Згідно з цим рішенням, Зураб Аласанія мав працювати ще два тижні, а тоді наглядова рада НСТУ мала призначити тимчасово виконуючого обов’язки. 31 січня на засіданні було запропоновано, що т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький. Він сказав, що не бачить себе очільником Суспільного.  

12 лютого наглядова рада НСТУ прийняла рішення, яким встановила дату розірвання контракту 6 травня 2019 року, тобто після президентських виборів.

Член наглядової ради Євген Глібовицький подав до суду на рішення наглядової ради від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління Суспільного Зураба Аласанії. Він вважає, що наглядова рада НСТУ має скасувати це своє рішення.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду