Філії Суспільного покажуть туристичну програму про Закарпаття

12 листопада о 21:45 на регіональних телеканалах Суспільного стартує проєкт про Закарпаття «Земля, наближена до неба».

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Програму виробляє на аутсорсі автор та ведучий проєкту Михайло Данканич. З ідеєю проєкту «Земля, наближена до неба» він переміг на конкурсі у межах програми «Створюй із Суспільним» восени 2019 року. У серпні 2020 року через систему Prozorro з ним уклали договір щодо надання послуг із виробництва туристичної програми на суму 522 900 грн. Михайло Данканич раніше працював на каналі «Тиса-1», який згодом змінив назву на «UA: Закарпаття».

Він був директором об'єднання студії «Експеримент», одним із ведучих чоловічого засідання «Хлоп-шоу» на «Тисі-1», пізніше став головним продюсером редакції програм ТВО «Бюро телерадіо новин», виробляв програми про Закарпаття для циклу «Своя земля», який виходив на Суспільному. Наразі він є директором агенції регіонального розвитку «Закарпаття», нещодавно презентував безкоштовний мобільний додаток Local про унікальні місця на Закарпатті.

За словами Михайла Данканича, головна ідея проєкту — показати найкращі туристичні практики Закарпаття й спростувати стереотипи про цей регіон. «Земля, наближена до неба» — це понад сорок локацій і тридцять експертів та знакових людей.

«Наша мета — вразити глядача, який живе з іншого боку Карпат, аби він, переглянувши цей проєкт, захотів приїхати на Закарпаття й відчути його колорит», – зазначив він.

Зйомки проєкту розпочалися на початку серпня й тривають досі. Глядачі Суспільного побачать 12 випусків програми, кожен із яких присвячений одній із цікавинок Закарпаття. Серед них і старовинні замки, і виготовлення сирів, вина та кави, а також маловідомі для українського й іноземного туриста локації.

«За ці кілька місяців ми об’їздили Закарпаття вздовж і впоперек. Я вкотре переконався, що наш край — місце, де, хоч скільки б ти прожив, усе одно відкриєш для себе щось нове. У тому й фішка регіону: тут сила-силенна цікавих локацій. Не можу виокремити щось одне, проте, згадуючи зйомки, найбільш емоційним для мене було проїхатися верхи на буйволі», — каже Михайло Данканич.

На думку продюсера «UA: Закарпаття» Євгена Тичини, розповіді екскурсоводів і знавців краю, природа, ексклюзивні кадри з великих та малих виробництв Закарпаття зацікавлять телеглядачів Суспільного з усієї України.

Нагадаємо, з вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мають вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни.

Наразі вийшли  проєкти «Еко-люди», «Street Cхід», інформаційний тележурнал «Шерифи для нових громад», туристичні програми «Недалечко», «Геолокація: Волинь», «Край пригод», «Я вдома», «Роздивись», «Кіношкола вдома», туристично-історична програма «Буковинські загадки» і «12 міфів про Донбас», який реалізували за кошти міжнародних партнерів Суспільного.

До 22 листопада 2020 року Суспільне розшукує ідеї творчих проєктів, які у 2021 році покажуть у філіях. Цього разу у пріоритеті ідеї телевізійних програм про замовчувану історію регіону радянських часів, життя й побут віддалених міст регіону, здоров’я в регіоні, культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя», деіндустріалізацію регіону, права, рівність та доступність у регіоні.

Фото: сайт orp.suspilne.media

comments powered by Disqus