Суспільне шукає ідеї телепрограм для регіональних каналів

Суспільне шукає ідеї телепрограм для регіональних каналів

10:27,
27 Жовтня 2020
3303

Суспільне шукає ідеї телепрограм для регіональних каналів

10:27,
27 Жовтня 2020
3303
Суспільне шукає ідеї телепрограм для регіональних каналів
Суспільне шукає ідеї телепрограм для регіональних каналів
Виробництво проєктів-переможців мистецького конкурсу здійснять 2021 року. Загальна вартість реалізації від 50 000 до 750 000 грн на один проєкт.

Із 26 жовтня до 22 листопада філії Національної суспільної телерадіокомпанії України прийматимуть заявки від сторонніх продакшнів на виробництво телевізійних програм 6 напрямів.

Відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах Суспільного мовлення відбуватиметься у межах програми «Створюй із Суспільним». Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Філії Суспільного шукають ідеї телевізійних програм про:

 • замовчувану історію регіону радянських часів;
 • життя й побут віддалених міст регіону;
 • здоров’я в регіоні;
 • культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя»;
 • деіндустріалізацію регіону;
 • права, рівність та доступність у регіоні.

Ідеї для висвітлення історій успіху, локального спорту, екології та соціокультурних процесів у різних куточках країни можуть стати частиною зазначених тем.

Загальна вартість реалізації на один проєкт від 50 000 до 750 000 грн. Виробництво проєктів здійснять 2021 року.

Наразі невідомо, скільки саме програм для регіонів компанія зможе профінансувати на аутсорсі. Остаточний бюджет програми «Створюй із Суспільним» залежатиме від фінансової підтримки Суспільного в держбюджеті на 2021 рік. Про це сказав член правління Суспільного Микола Чернотицький, який є відповідальним за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток.

«Попередні два конкурси довели нам переваги замовлення проєктів на умовах аутсорсу. Ми отримали якісні оригінальні програми про регіони, які в ефірі філій Суспільного побачила вся країна. Я хочу, щоб якісних тематичних програм на регіональних мовниках ставало дедалі більше щосезону. Ми ще чекаємо, яким ухвалять бюджет Суспільного 2021 року. Сподіваюся, що він дасть змогу нам реалізувати всі гідні ідеї, які отримаємо під час цього відбору», — пресслужба Суспільного цитує слова Миколи Чернотицького.

За словами генеральної продюсерки регіонального мовлення Суспільного Марії Фрєй, відбір найкращих ідей здійснюватимуть продюсери регіональних філій НСТУ, які згодом супроводжують команди на кожному етапі виробництва.

Суспільний мовник залишає за собою право реалізувати обрані проєкти в співпраці з донорськими організаціями. Бюджет проєкту не підтримує закупівлю обладнання й промокампанію.

Відбір охоплюватиме три етапи:

 1. 26 жовтня — 22 листопада — збір заявок (на рівні регіонального офісу);
 2. 23–29 листопада — пітчинг ідей (на рівні регіонального офісу);
 3. 7–24 грудня — захист проєкту (на рівні центрального офісу).

Для участі в конкурсі потрібно:

З усіма умовами конкурсу й критеріями відбору можна ознайомитися в Замовленні.

Усі зазначені в заявці пункти обов’язкові до заповнення. Картки, що надіслані з порушенням цих вимог, не розглядатимуть.

Хто може брати участь у конкурсі

До конкурсу запрошують фізичних і юридичних осіб будь-яких форм власності та організаційно-правових форм, а також фізичних осіб-підприємців. Учасники конкурсу гарантують, що ідея проєкту є оригінальною і не порушує прав та інтересів третіх осіб.

Учасники конкурсу мають відповідати таким вимогам:

 • мати досвід роботи у сфері створення відеоконтенту (з можливістю підтвердження);
 • мати налагоджені контакти з інституціями обраної конкурсної теми в регіоні;
 • мати досвід реалізації проєктів і звітування про їхню реалізацію (зокрема фінансового). 

Конкурсні проєкти мають узгоджуватися з місією Суспільного, чітко відповідати завданням конкурсу та бути розрахованими на реалізацію протягом 4–6 місяців 2021 року.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року НСТУ провела відкритий відбір творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним», в рамках якого пройшли 34 із 70 проєктів, запропонованих до захисту.

20 із них  реалізують за фінансування Суспільним мовником. Із вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мають вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни.

Наразі вийшли  тревел-шоу «Роздивись», проєкт «Еко-люди», проєкт «Street Cхід»,  тревел-шоу «Недалечко», туристична програма «Геолокація: Волинь», тревел-квест «Край пригод», «Кіношкола вдома» і «12 міфів про Донбас», який реалізували за кошти міжнародних партнерів Суспільного.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду