У філіях Суспільного стартує два нових проєкти «Культ особистості» і «Буковинські загадки»

У філіях Суспільного стартує два нових проєкти «Культ особистості» і «Буковинські загадки»

17:50,
30 Жовтня 2020
2578

У філіях Суспільного стартує два нових проєкти «Культ особистості» і «Буковинські загадки»

17:50,
30 Жовтня 2020
2578
У філіях Суспільного стартує два нових проєкти «Культ особистості» і «Буковинські загадки»
У філіях Суспільного стартує два нових проєкти «Культ особистості» і «Буковинські загадки»
Програма «Культ особистості» власного виробництва «UA:Закарпаття». Це історії про творчих людей, які долають життєві труднощі заради улюбленої справи. А «Буковинські загадки» – про життя на Буковині минулих століть, її виробляли на аутсорсі.

31 жовтня о 19:40 в ефірі регіональних телеканалів Суспільного покажуть спецпроєкт від команди «UA:Закарпаття» «Культ особистості». Телепрем’єра на «UA:Закарпаття» буде цього ж дня о 19:00.

Керівник проєкту – Вадим Сурмай. Він працює відеографом на «UA:Закарпатті».  Разом із ним над проєктом працювали троє колишніх колег із ранкової програми, що виходила на «UA:Закарпатті». 

За словами Вадима Сурмая, герої проєкту — сильні особистості.

«Ми розповідаємо не лише про їхній успіх, а й про шлях і про труднощі, які не зупиняють цих неймовірних людей. Намагаємося показати їхні непрості, навіть переломні миті життя, щоб глядач зміг у чомусь упізнати себе, набратися впевненості та докласти зусиль задля власної мети», – цитує його слова пресслужба Суспільного.

Кожного героя знімають кілька днів, аби зрозуміти й зафіксувати на відео його спосіб життя. Наразі команда проєкту створила 5 історій про митців, які живуть на Закарпатті. 

За словами Вадима Сурмая, його найбільше вразила історія про Тетяну Літус.«Це не просто розповідь про злети й падіння, перемоги та поразки. Це історія боротьби між життям і смертю», – каже він.

3 листопада в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного стартує програма «Буковинські загадки» про історію Буковини. Вона виходитимуть щовівторка о 18:40. Загалом в ефірі покажуть 24 випуски.

Автор проєкту – Ярослав Адамчук. Він подав ідею «Буковинських загадок» на відбір творчих ідей у межах програми «Створюй з Суспільним» восени 2019 року і переміг з нею. У серпні 2020 року на сайті ProZorro з ним підписали договір щодо виробництва програми на суму 142 008 грн.

За словами Ярослава Адамчука, згадають про відомих підприємців, меценатів, діячів культури й політиків краю, розкажуть про унікальні палаци, культові споруди та адміністративні будівлі, які збереглися в первісному або ж зміненому вигляді.

За його словами, «Буковинські загадки» покликані мотивувати до пізнання, подорожей і підвищували інтерес до цікавинок своїх сіл, містечок та районів.

Додамо, Ярослав Адамчук екскурсовод  (Пан Ярко). Раніше він працював на «Українському радіо. Буковина».

Нагадаємо, у листопаді 2019 року НСТУ провела відкритий відбір творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним», в рамках якого пройшли 34 із 70 проєктів, запропонованих до захисту.

Із вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мають вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни.

Наразі вийшли  проєкти «Еко-люди», «Street Cхід», туристичні програми «Недалечко», «Геолокація: Волинь», «Край пригод», «Я вдома», «Роздивись», «Кіношкола вдома» і «12 міфів про Донбас», який реалізували за кошти міжнародних партнерів Суспільного.

До 22 листопада 2020 року Суспільне розшукує ідеї творчих проєктів, які у 2021 році покажуть у філіях. Цього разу у пріоритеті ідеї телевізійних програм про замовчувану історію регіону радянських часів, життя й побут віддалених міст регіону, здоров’я в регіоні, культурно-освітнє життя регіону під гаслом «Навчання впродовж життя», деіндустріалізацію регіону, права, рівність та доступність у регіоні.

Фото: кадр із програми «Культ особистості»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду