На регіональних каналах Суспільного вийде проєкт «12 міфів про Донбас»

На регіональних каналах Суспільного вийде проєкт «12 міфів про Донбас»

14:07,
10 Вересня 2020
2129

На регіональних каналах Суспільного вийде проєкт «12 міфів про Донбас»

14:07,
10 Вересня 2020
2129
На регіональних каналах Суспільного вийде проєкт «12 міфів про Донбас»
На регіональних каналах Суспільного вийде проєкт «12 міфів про Донбас»
10 вересня на регіональних телеканалах Суспільного стартує просвітницький проєкт «12 міфів про Донбас».

Проєкт «12 міфів про Донбас» Ірини Цибух та її команди відібрали на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним» і реалізували його за кошти міжнародних партнерів Суспільного. Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

«12 міфів про Донбас»  покажуть на всіх телеканалах філій о 18:55.  Проєкт спростовує поширені в інфопросторі міфи про Донеччину й Луганщину.

За словами координаторки проєкту «12 міфів про Донбас» Ірини Цибух, у коротких випусках ненав'язливо й без маніпуляцій показують, наскільки радянські, а згодом російські міфи безглузді, що вони не мають під собою фактажного підґрунтя.

«Ми раді, що "12 міфів про Донбас" транслюватимуть по всій країні, це сприятиме розбудові мережі активних громадян, які поширюватимуть правдиву інформацію про Донеччину та Луганщину принаймні у своїх соціальних групах», – сказала вона.

Автори проєкту сподіваються, що «12 міфів про Донбас» допоможуть мешканцям Луганщини й Донеччини дізнатися більше про своє походження та історичний бекграунд, а також спонукатимуть захищати українську національну ідентичність.

«У проєкті нам вдалося довести, що на Донбасі наші прадідусі й прабабусі розмовляли українською, а відповідно до перепису населення — вважали себе етнічними українцями. Ми розповідаємо, як радянська влада нещадно знищувала український визвольний рух на Донбасі та нашу національну еліту. Ще спростовуємо міф про «дике поле», про відсутність спротиву комуністичному режимові, із сучасних — пояснюємо, чому Донбас не годує всієї України, чому там війна, а не громадянський конфлікт, і розкриваємо ще багато інших не менш цікавих тем», — сказала Ірина Цибух.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Національна суспільна телерадіокомпанія України провела відкритий відбір творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним», в рамках якого пройшли 34 із 70 проєктів, запропонованих до захисту.

20 із них  реалізують за фінансування Суспільним мовником. Із вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мають вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни.

Наразі вийшли  тревел-шоу «Роздивись» і проєкт «Еко-люди».

Ілюстрація пресслужби Суспільного

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду