Філії Суспільного покажуть документальний серіал про життя етнокультурних груп Бессарабії

З 5 грудня щосуботи о 16:15 в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного виходитиме документальний серіал про культурно-освітнє життя Одеського регіону «Антропологія».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Серіал зняли на аутсорсі в Одесі. Керівник проєкту Дмитро Докунов восени 2019 року виграв на конкурсі «Створюй із Суспільним». У вересні 2020 року він підписав договір із представниками Суспільного на сайті Prozorro щодо надання послуг з виробництва творчого проєкту «Антропологія» на суму 750 048 грн.

Глядачі побачать 6 документальних серій про національльні спільноти, їх історії, проблеми й боротьбу за свою ідентичність.

Проєкт пропагує культурну толерантність, людяність, екологічність буття, заохочує інтерес до власної історії, популяризує культуру національних спільнот.

Знімальна група проєкту вирушила у подорож міжнародною трасою M-15 «Одеса-Рені», ​щоб дізнатися, як живуть люди в Бессарабії.​ Нащадки липованів-старовірів, німців, гагаузів, болгар — всі вони під тиском цивілізації потроху втрачають традиційні риси.

Дмитро Докунов розповів про зйомки проєкту. «У Болградському районі дуже гостинні люди й іноді було складно знімати, адже в кожному будинку хотіли посадити за стіл і нагодувати. Такий кодекс. На десять хвилин забігти не виходило. Під час зйомок про липованів увесь час ходили в сорочках з довгим рукавом, тому що у них суворий дрескод. У більшості ромів — драматичні лінії долі. Повертаючись увечері на базу в готель, ми часто мовчали від смутку, що нахлинув», – сказав він.  

Нагадаємо, з вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мають вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни. Їх відібрали на другому пітчингу у рамках програми «Створюй з Суспільним» восени 2019 року. 

Наразі вийшли  проєкти «Еко-люди», «Street Cхід», інформаційний тележурнал «Шерифи для нових громад», туристичні програми «Недалечко», «Геолокація: Волинь», «Край пригод», «Я вдома», «Роздивись», «Земля, наближена до неба», «Кіношкола вдома», туристично-історична програма «Буковинські загадки». Проєкт «12 міфів про Донбас» реалізували за кошти міжнародних партнерів Суспільного.

Фото: сайт corp.suspilne.media

comments powered by Disqus