На «UA: Одесі» закрили журналістські розслідування «Сліди корупції»

На «UA: Одесі» закрили журналістські розслідування «Сліди корупції»

17:44,
8 Листопада 2019
2689

На «UA: Одесі» закрили журналістські розслідування «Сліди корупції»

17:44,
8 Листопада 2019
2689
На «UA: Одесі» закрили журналістські розслідування «Сліди корупції»
На «UA: Одесі» закрили журналістські розслідування «Сліди корупції»
Програму журналістських розслідувань «Сліди корупції», яка стартувала на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Одеса» 25 жовтня, закрили.

Вийшов лише один із випуск на тему: «Тилігульський клондайк», який на замовлення Одеської регіональної дирекції НСТУ підготував Валерій Болган – головний редактор видання «ІзбірКом» і координатор Центру публічних розслідувань.

Він виграв тендер на послуги зі створювання та інтерпретування мистецьких і літературних творів (Послуги з виробництва програм для проекту з робочою назвою «Сліди корупції») (Кошти державного бюджету), який Одеська філія НСТУ  проводила у системі Prozorro з 8 жовтня по 24 жовтня.

4 листопада Валерій Болган відмовився підписувати договір із Суспільним.

«Ми провели відкриті торги через систему Prozorro, аби обрати переможця тендеру, який би її виробляв. Ним став ФОП Валерій Болган. Проте Валерій відмовився від укладання договору, а наступний в черзі учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам. Отож він не буде виробляти програму щотижневих випусків, як планувалось раніше, не буде», — прокоментували «Детектору медіа» у НСТУ.

 Валерій Болган сказав «Детектору медіа», що не візьметься за «Сліди корупції»:

«Я не готовий запустити проект, як це було прописано в оголошеному тендері. Я не можу за півтора місяці виконувати те, що планувалося на чотири».

Він пояснив, що розраховував на швидшу процедуру, а в майбутньому готовий співпрацювати з Суспільним, але лише за умови, що розумітиме умови та матиме достатньо часу для роботи.

Валерій Болган сказав, що подавався на тендер у жовтні, бо хотів проводити розслідування і буде цим займатися, не зважаючи на те, є «Сліди корупції» чи немає. 

За його словами, команда, яка працювала над пілотним випуском «Слідів корупції», «в будь-якому випадку отримає свій гонорар». «Люди пропрацювали над цим випуском у рамках Центру публічних розслідувань У нас є закритий фонд, який складається частково з внесків, частково із бюджету проектів», – сказав Валерій Болган.

На Суспільному зазначили, що оскільки договір не було укладено і на замовлення телерадіокомпанії не виготовлено програм – кошти не були і не можуть бути сплачені, «Жодні кошти нікому не перераховувались. Ці кошти (понад 643 тис – Ред.) залишаться у бюджеті телерадіокомпанії та будуть перерозподілені нами у напрямі виробництва проєктів», – зазначили у НСТУ.

За інформацією «Детектора медіа», у команди, яка займалась проєктом, є відзнятий матеріал для ще декількох випусків. 

Як писав «Детектор медіа», програма журналістських розслідувань «Сліди корупції» виграла пітчинг Ради генпродюсерів Суспільного і була серед 11 проєктів, які мали запустити восени 2019 року у філіях НСТУ.

Нагадаємо,  на сьогодні лише одна філія Суспільного — «UA: Суми» — має програму розслідувань «Під прицілом», яку замовляє на аутсорсі.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду