Віталій Портников виходить зі складу наглядової ради НСТУ

Espreso.tv

Про це Нацрада інформує на своєму сайті.

Журналіст, ведучий Віталій Портников був рекомендований до складу наглядової ради НСТУ фракцією політичної партії «Народний фронт» у Верховній Раді України.

Нацрада нагадує, що депутатська фракція або група, в разі дострокового припинення повноважень свого члена наглядової ради, має ухвалити рішення про обрання нового члена наглядової ради (п. 5 ст. 8 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України»).

Тому Нацрада очікує від фракції «Народний фронт» подання, аби внести зміни в рішення від 17 грудня 2015 року № 2208 «Про затвердження складу Наглядової ради».

Нагадаємо, 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. До її складу ввійшли обрані відкритим чесним конкурсом представники від громадськості та делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами.

Від громадських об’єднань та асоціацій членами наглядової ради були обрані: Володимир Бринзак – у сфері фізичного виховання та спорту, Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин, Тетяна Лебедєва – у сфері журналістики, Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки, Віктор Таран – у сфері місцевого самоврядування, Тарас Шевченко – у правозахисній сфері, Наталя Скрипка– у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ стали Тарас Аврахов (депутатська група «Воля народу»),В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Віталій Портников (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»), Ігор Хохич (депутатська група «Відродження»),Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

Наглядова рада вступила у свої повноваження з дня реєстрації публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія Укрїани» – тобто з 19 січня 2017 року. Згідно з законом, строк повноважень членів наглядової ради НСТУ становить чотири роки. Члени наглядової ради обрали головою Тетяну Лебедєву, заступницею голови – Світлану Остапу, секретарем – Вадима Міського.

Наглядова рада НСТУ працює на громадських засадах. Відповідно до закону про суспільне мовлення вона здійснює нагляд за діяльністю суспільного мовника та має обрати на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління, визначити основні напрями діяльності НСТУ, призначити п’ять членів редакційної ради НСТУ, встановити умови та розмір оплати праці працівників НСТУ тощо.

comments powered by Disqus