Валентина Щербачова обрали членом наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту

Валентина Щербачова обрали членом наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту

11:54,
16 Жовтня 2020
2844

Валентина Щербачова обрали членом наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту

11:54,
16 Жовтня 2020
2844
Валентина Щербачова обрали членом наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту
Валентина Щербачова обрали членом наглядової ради Суспільного у сфері фізичного виховання та спорту
Він був єдиним кандидатом від об’єднань, допущених до конференції.

16 жовтня на конференції у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення таємним голосуванням обрали членом наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від сфери фізичного виховання та спорту Валентина Щербачова.

Нового члена обрали на місце, вакантне після звільнення Володимира Бринзака (сфера фізичного виховання та спорту).

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський у вітальному слові розповів про обов’язки наглядової ради та про обмеження, які стосуються членства, зокрема, що члени наглядової ради НСТУ не можуть працювати на інші телерадіокомпанії, бути їхніми представниками чи надавати для них будь-які послуги. Він наголосив, що згідно з Законом «Про Суспільне телебачення та радіомовлення» наглядова рада НСТУ не може втручатися у поточну діяльність, зокрема у зміст програм. За його словами, для нового члена від сфери фізичної культури членство у наглядовій раді НСТУ є простором можливостей, оскільки Суспільне транслює знакові спортивні події. Він позитивно оцінив внесок попереднього представника спортивної сфери у наглядовій ради Володимира Бринзака, і підкреслив, що членство у наглядовій раді НСТУ – це не тільки відстоювання інтересів власної сфери, а опікування розвитком всього суспільного мовника, який працює для різних аудиторій.

До Нацради надійшло 6 заяв від сфери фізичного виховання та спорту, було допущено 5 громадських організацій, від яких надійшли дві заяви від кандидатів. Анатолій Шевченко від ВГО «Українське Реєстрове Козацтво» зняв свою кандидатуру. У кандидатах залишився тільки Валентин Щербачов.

Він є кандидатом у члени наглядової ради від чотирьох об’єднань, серед яких ВГО «Українська федерація карате», ГО «Федерація волейболу України», ГО «Фізкультурно-спортивне товариство «Спартак» і ГО «Федерація кікбоксингу України «ІСКА».

Під час своєї презентації пан Щербачов розповів, що спорт має бути у пріоритеті. За його словами, йому жаль, що роль Суспільного у регіонах принижена. На його думку, регіональні мовники повністю знищені, і цього можна було б уникнути, якби по-іншому був розподілений бюджет компанії. Він зазначив, що радий технічному оновленню «Українського радіо».

Валентин Щербачов сказав, що віддав багато років українському телебаченні, і йому боляче дивитися, як знищили студії на Хрещатику, 26. Також він виступив за створення музею телебачення на Хрещатику, 26.

Вадим Міський додав, що на Хрещатику, 26 старі студії згоріли на початку 90-тих років, наразі там облаштовують нову мультимедійну студію – Ньюзхаус, аналогів якій в Україні немає.

У результаті таємного головування Валентин Щербачов отримав перемогу.

Валентин Щербачов – спортивний журналіст із досвідом понад 50 років, наразі пенсіонер, засновник Національного Реєстру Рекордів України, голова Клубу незвичайних рекордсменів, засновник «Всесвітньої української спортивної агенції», у 70-их роках працював на «Українському радіо», керівник проєкту «Майдан ТБ», який виходив на суспільному регіональному телеканалі «Центральний канал» (нині «UA: Київ»). Влітку 2017 року у прямому ефірі «Центрального каналу» він закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення. Тоді він сказав, що не варто було знищувати обласні державні телерадіокомпанії під час війни в Україні, бо тепер держава не має жодного свого ЗМІ.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

Із 2015 року до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу. 

На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія ПортниковаІгоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували.

16 жовтня 2020 року на конференції ще мають обрати члена наглядової ради НСТУ на місце, вакантне після звільнення Віктора Тарана (сфера місцевого самоврядування).

Відтепер до складу наглядової ради Суспільного входить 13 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики, Валентин Щербачов – у сфері  фізичного виховання та спорту.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Фото Вадима Міського

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду