Оксану Романюк обрали членкинею наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики (Доповнено)

Оксану Романюк обрали членкинею наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики (Доповнено)

12:07,
13 Жовтня 2020
6690

Оксану Романюк обрали членкинею наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики (Доповнено)

12:07,
13 Жовтня 2020
6690
Оксану Романюк обрали членкинею наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики (Доповнено)
Оксану Романюк обрали членкинею наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики (Доповнено)
13 жовтня на конференції обрали члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадських організацій у сфері журналістики. У результаті таємного голосування найбільше балів (61) отримала Оксана Романюк.

Нового члена обрали замість Тетяти Лебедєвої, яка була обрана у наглядову раду у сфері журналістики і за власним бажанням у грудні 2019 року вийшла з її складу.

Оксана Романюк – виконавча директорка Інституту масової інформації, понад 20 років у журналістиці. Під час презентації на конференції вона сказала, що для неї однією з пріоритетних задач – підняття престижу Суспільного мовника, зростання довіри і роз’яснення суті реформи Суспільного мовника. За словами пані Романюк, серед її пріоритетів: максимальне сприяння розвитку Суспільного мовника в онлайні, регулювання ситуації зі скороченням персоналу НСТУ в регіонах, посилення міжнародної співпраці, просування прозорості НСТУ і посилення критичного мислення у населенні, зокрема боротьба з фейками. Оксана Романюк наголосила, що повністю поділяє місію Суспільного. 

Загалом 18 громадських об’єднань висунули своїх кандидатів до наглядової ради. Двоє представників від організацій не змогли взяти участь у конференції. Тож у результаті 16 організацій обирали майбутнього члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України шляхом таємного рейтингового голосування з-поміж 6 кандидатів.

Оксана Романюк була кандидаткою від восьми об’єднань, серед яких громадська спілка «Українська асоціація медіа бізнесу», ГО «Інтерньюз – Україна», ГО «Інститут політичної інформації», ГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Фундація суспільність», Асоціація «НАМ», ГО «Національна асоціація медіа».

Олег Джолос був висунутий кандидатом від ГО «Донецький прес-клуб», Діана Дуцик – від ГО «Платформа прав людини», Руслан Кухарчук – від МГО «Асоціація журналістів, видавців і мовців «Новомедіа», Оксана Максименюк – від ГО «Інститут розвитку регіональної преси», Галина Петренко – від ГО «Детектор медіа».

Інші представники об’єднань зняли свої кандидатури.

На початку конференції з вітальним словом виступила голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. Вона наголосила на важливості і незворотності реформи Суспільного мовника, яка триває. За її словами, деякі політики применшують роль Суспільного. Також Світлана Остапа розповіла про повноваження наглядової ради і додала, що члени наглядової ради працюють на волонтерських засадах.

Після чого кандидати представили свої програми. Олег Джолос сказав, що потрібно більше уваги приділяти розвитку філій НСТУ, бо це може бути стратегічний напрям, а також що треба більше просвітницького і культурного контенту.  Діана Дуцик зазначила, якщо стане членкинею наглядової ради НСТУ, то докладе всіх зусиль для створення інституту омбудсмена Суспільного мовника. За її словами, Суспільне має стати прикладом мовника, який працюватиме для аудиторії і наголосила на важливості збільшення суспільно-політичного контенту та просуванні Суспільного мовника у суспільстві. На думку Руслана Кухарчука Суспільне має задовольняти якомога більше населення своїм контентом, який має бути корисним, доречним і безпечним, щоб можна було дитині ввімкнути Суспільне у будь-який час доби і бути впевненим, що там безпений контент. Він зазначив, що Суспільне не повинне орієнтуватися на рейтинги і не повинне транслювати політичної реклами. Оксана Максименюк виступила за якісну журналістику на Суспільному, відзначила роботу першої наглядової ради і що підтримуватиме діяльність нинішньої наглядової ради. Галина Петренко виступила за впровадження якомога більшої прозорості НСТУ задля довіри серед населення і просування каналів для покращення знання про Суспільне у суспільстві. Вона зазначила, що у разі обрання у наглядову раду працюватиме над покращенням якості інформаційних продуктів на Суспільному. 

У результаті таємного голосування Оксана Романюк отримала 61 бал, Діана Дуцик – 35 балів, Галина Петренко – 32 бали, Руслан Кухарчук – 33 бали, Оксана Максименюк – 35 балів. 

Головуючою на конференції була членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко.

Нагадаємо, 16 жовтня 2020 року на конференціях мають обрати членів наглядової ради НСТУ від ще двох сфер на місця, вакантні після звільнення Віктора Тарана (сфера місцевого самоврядування) і Володимира Бринзака (сфера фізичного виховання та спорту).

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Із 2015 до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу. 

На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія ПортниковаІгоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували.

Відтепер до складу наглядової ради Суспільного входить 12 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Фото: Світлани Остапи

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду