Валентин Щербачов закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення

Валентин Щербачов закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення

15:23,
8 Серпня 2017
7466

Валентин Щербачов закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення

15:23,
8 Серпня 2017
7466
Валентин Щербачов закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення
Валентин Щербачов закликав до акції протесту проти знищення державного мовлення
Валентин Щербачов заявив, що весь колектив «Центрального каналу» (Київська філія ПАТ «НСТУ») підтримав звернення львівських колег до Володимира Гройсмана щодо недопущення руйнації колективів філій і надсилає своє звернення до Президента України, щоб він розібрався з суспільним мовленням. У правлінні ПАТ «НСТУ» запевняють, що реформа Суспільного мовлення продовжиться.

Валентин Щербачов виступив із заявою в ефірі проекту «Майдан ТБ», що виходить на «Центральному каналі». Нагадаємо, Валентин Щербачов є керівником проекту «Майдан ТБ».

На думку Щербачова, не варто було знищувати обласні державні телерадіокомпанії під час війни в Україні, бо тепер держава не має жодного свого ЗМІ, водночас Росія для боротьби з Україною використовує своє державне телебачення.

«Закон (про Суспільне – Ред.), можливо, й потрібний. І реформа потрібна. І Суспільне потрібно. Але в тій якості, в якій воно зараз втюрюється всій спільноті України, воно не потрібно державі, яка воює», – заявляє Валентин Щербачов.

Водночас Щербачов стверджує, що до Нового року на Хрещатику, 26 «мають бути знищені і «Центральний канал», і «Українське радіо» і перекинуті в інші будови». Також він припускає, що «Суспільним будуть керувати одна-дві людини з Кабміну», оскільки ще 4 роки ПАТ «НСТУ» буде фінансуватися урядом. Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» НСТУ може фінансуватися за рахунок державного і місцевих бюджетів, і закон не обмежує це фінансування 4-ма роками (ст. 14).

Щербачов у зверненні заявляє, що будуть знищені всі регіональні новини, і що регіони залишаються без свого місцевого мовлення.

«Ми за державу. Державі – державне, суспільству - суспільне», – зазначив Щербачов, закликавши колег з інших філій приєднатися до акції протесту.

Член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький на своїй сторінці в Facebook прокоментував цю заяву Валентина Щербачова: «"Державі - державне, суспільству - суспільне", "не буде місцевих новин", "Росія потирає руки", "ми не знайдемо роботи", "Не можна державу залишати без ТБ під час війни" - це аргументи працівників НСТУ Київської філії проти реформи Суспільного мовника. Соррі, але реформа буде».

І хоча Валентин Щербачов виступив від імені всього колективу «Центрального каналу», самого звернення до президента ні на сайті філії, ні на її офіційній сторінці в Facebook наразі немає.

Заступниця директора виконавчого Київської філії Ольга Гелетюк, яка наразі виконує обов'язки керівника, у коментарі сайту "Суспільне мовлення" зазначила, що цього звернення не бачила і не підписувала, що його, очевидно, ухвалив творчий колектив на профспілкових зборах.

Нагадаємо, що колектив філії Національної суспільної телерадіокомпанії «Львівська регіональна дирекція» звернувся з листом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, голови наглядової ради НСТУ Тетяни Лебедєвої, голови професійної спілки працівників культури України Людмили Перелигіної щодо систематичного зменшення фонду зарплат для працівників регіональних філій. Член правління НСТУ Микола Чернотицький підкреслив, що Львівська філія є найбільшою в Україні, її, як і всі філії, чекають зміни.

Раніше повідомлялося про те, що «Центральний канал» переїде з Хрещатика, 26 в приміщення «UA:Перший» на вул. Мельникова, 42. Правління ПАТ «НСТУ» жодного разу не заявляло про переїзд «Українського радіо», воно як і раніше працює на Хрещатику, 26. 

Фото Яни Новосьолової

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду