Обрано членом наглядової ради НСТУ у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка

Обрано членом наглядової ради НСТУ у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка

15:18,
16 Жовтня 2020
3290

Обрано членом наглядової ради НСТУ у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка

15:18,
16 Жовтня 2020
3290
Обрано членом наглядової ради НСТУ у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка
Обрано членом наглядової ради НСТУ у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка
Він переміг у результаті таємного голосування серед п’яти кандидатів.

16 жовтня громадські об’єднання та асоціації таємним голосуванням обрали членом наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у сфері місцевого самоврядування Віктора Бобиренка.

Обрання нового члена наглядової ради відбулося під час конференції  громадських об’єднань та асоціацій у сфері місцевого самоврядування, яка відбулася у Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. 

Віктор Бобиренко замінить у наглядовій раді Віктора Тарана, якого у сфері місцевого самоврядування обрали 2015-го року. У грудні 2019 року він вийшов із наглядової ради за власним бажанням. Через карантин обрання нового члена наглядової ради розтягнулося на півроку.

Головуючою на конференції була членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Руденко. За її словами, перший склад наглядової ради виконав багато організаційної роботи, брав активну учать у розробці великої кількості документації, тож новому складу має бути значно легше працювати завдяки цим напрацюванням. «Суспільне мовлення в Україні відбулося, воно постійно змінюється, адаптується до суспільних вимог і потреб і є прикладом для багатьох вітчизняних мовників», – сказала вона і додала, що глядачі довіряють Суспільному.  

На початку конференції секретар наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський сказав, що  перші роки діяльності наглядової ради були найважчими з точки зору формування культури всередині компанії. За його словами, перший етап пройдений та багато проблем залишається, серед них недостатнє фінансування Суспільного, через що компанія не може розвиватися на повну силу.

Вадим Міський наголосив, що існує хибне уявлення, що членство в наглядовій раді дає можливість впливати на зміст програм Суспільного, але це не так. Наглядова рада не має право втручатися у контент та поточну діяльність компанії, а її функції носять стратегічний характер.

«Ми дуже добре орієнтуємося, де компанія знаходитися і що треба зробити, щоб ситуація покращилася. Вперше з’явилася стратегія компанії на 4 роки і системні КРІ», – сказав Вадим Міський.

На його думку, представник у сфері місцевого самоврядування у наглядовій раді зможе допомогти налагодити кращий зв'язок зі стейкхолдерами в цій сфері. «У кожній області є телевізійний канал, який виробляє контент для області, для інших регіонів і для загальнонаціональних каналів. "Українське радіо" має з загальнонаціональною мережею має регіональні врізки у кожній області», – розповів пан Міський.

До Нацради надійшло 9 заяв від об’єднань, із них допущено 6 організацій, які висували своїх кандидатів. Олексій Буряченко став кандидатом від Львівської міської громадської організації «Центр громадських ініціатив» ГО «Всеукраїнська регіональна експертно-юридична асоціація впливу». Тарас Боровський – від ГО «Громадський рух «Народний контроль». Віктор Бобиренко – від ГО «Бюро аналізу політики». Олександр Неберикут – від Львівської обласної організації ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА». Він був відсутній, замість нього у конференції взяв участь Анатолій Бондарчук.Проте кандидатуру Олександра Неберикута не зняли.Олександр Слобожан – від Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Кандидати у члени наглядової ради НСТУ представили свої програми. Віктор Бобиренко сказав, щовважає реформу Суспільного мовлення успішною. Своєю задачею бачить подальше просування цієї реформи. Він зазначив, що у регіонах в останні роки були звільнення і хоче, щоб у подальшому цього вдалося уникнути. За його словами, у деяких регіонах комерційні телеканали працюють у режимі «джинси» і прямої пропаганди, тому Суспільний мовник необхідний державі як інституція, щоб давати об’єктивну інформацію. На його думу, перевагами Суспільного мовника є його унікальність, бо тільки Суспільне може зняти фільм про Лесю Українку чи виробляти проєкт про реформи. Пан Бобиренко додав, що контент про регіони має принести рейтинг Суспільного. У разі обрання у наглядову раду важливими напрямами бачить, щоб Суспільне висвітлювало ситуації з децентралізацію, просуванням реформ у регіонах і про корупцію на рівні регіону. Також він виступив за те, щоб Суспільне розбудовувати як інституцію, на яку не можуть мати вплив політики, «щоб був хоч один канал, який працюватиме для людей, а не для політиків».

Тарас Боровський розповів, що працює адвокатом і представляє декілька телерадіоорганізацій, але на момент подання документів не мав таких клієнтів. За його словами, він може брати участь у конференції і голосувати, але якщо його оберуть, то не знає, що тоді робити. Про себе сказав, що 10 років пропрацював в апараті Верховної Ради України, співпрацював із різними телеканалами і працював у судах.  

Олексій Буряченко сказав, що є кандидатом політичний наук, юристом, фінансистом. За його словами, він знайомий з телебаченням у ролі запрошеного гостя, буває упродовж тижня на 20 ефірах. Має досвід робити державної служби, створював декілька громад, тож має відношення до органів місцевого самоврядування.Він подякував складу діючої наглядової ради. За його словами, цим органом була проведена потужна робота.

За словами Буряченка, він неодноразово був спікером на каналах Суспільного. «Коли в гримерів немає гриму, коли в операторів, режисерів немає нормального обладнання, але вони 100 відсотків віддаються роботі, це заслуговує на повагу», – сказав він і додав, що це стало мотивувало подати кандидатуру у члени наглядової ради, щоб краще збалансувати роботу в юридичному і фінансовому плані.

Олександр Слобожан сказав, що як представник «Асоціації міст України» підтримує Суспільне, оскільки саме на Суспільному можна розповісти про реформу децентралізації, показати звичайне життя громад.

У результаті таємного голосування представників об’єднань переміг Віктор Бобиренко, отримавши 21 бал.

Конференція відбувається за сприяння  проєкту «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».

29 жовтня на засіданні Нацради буде ухвалено рішення, що нові члени наглядової ради НСТУ можуть приступити до виконання своїх обов’язків.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

Із 2015 року до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу. 

На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія ПортниковаІгоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували.

Відтепер до складу наглядової ради Суспільного входить 13 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики, Валентин Щербачов – у сфері  фізичного виховання та спорту.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Фото Вадима Міського

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду