Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ

Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ

11:53,
4 Квітня 2019
4165

Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ

11:53,
4 Квітня 2019
4165
Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ
Тарас Аврахов вийшов із наглядової ради НСТУ
4 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення задовільнила заяву Тараса Аврахова про вихід із складу наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії.

Голова Нацради Юрій Артеменко заявив, що 3 квітня у нацраду принесли заяву Тараса Аврахова про те, що він знімає з себе повноваження члена наглядової ради за власним бажанням. Його рішення члени Нацради підтримали одноголосно.

Перша заступниця голови нацради Ольга Герасим’юк сказала, що нацрада все одно розглядала б це питання, оскільки до Нацради надійшло звернення від журналіста Данила Мокрика про те, що Тарас Аврахов є держслужбовцем, а згідно з положенням про наглядову раду НСТУ членом наглядової ради не може бути держслубовець. 

Тарас Аврахов у 2018 році обійняв посаду генерального директора державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», що не відповідає вимогам до членства у наглядовій раді НСТУ.

За словами Ольги Герасим’юк, Нацрада попросила Держкомтелерадіо, у підпорядкуванні якого є «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм», підтвердити або спростувати цю інформацію. Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко підтвердив, що цей факт існує.

Голова наглядової ради НСТУ Світлана Остапа сказала, що у наглядовій раді знали про те, що рішенням уряду Тараса Аврахова призначили головою комісії з перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Він виконував ці обов'язки на громадських засадах. 

Згідно з постановою Кабміну «Питання перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм», до складу комісії з перетворення ввійшли по одному представнику від Національної суспільної телерадіокомпанії України та Наглядової ради НСТУ. До складу комісії ввійшли  директор юридичного департаменту НСТУ Максим Дорофеєв та член Наглядової ради НСТУ Тарас Аврахов.

«Нас не дивувало те, що він там був, але ми не знали, що він став гендиректором державного підприємства. Нас про це не повідомили. Це абсолютна правда. Ми дізналися про це, коли Данило Мокрик виклав у фейсбуку звернення до нацради», – зазначила вона.  

За її словами, після цього у наглядовій раді звернулися до Тараса Аврахова з проханням визначитися: або залишити посаду гендиректора, або скласти повноваження. Він вирішив вийти зі складу НР. 

Юрій Артеменко записав у Світлани Остапи, що потрібно зробити, які зміни ініціювати, аби в майбутньому уникнути подібних ситуацій, щоб не було довготривалого порушення. 

Пані Остапа запропонувала, щоб у положенні було зазначено, що сама людина, як вчинила такі дії, повідомила Нацраду чи наглядову раду про це. 

«Це на відповідальності тих, хто це зробив у першу чергу», – сказала вона.

Пан Артеменко зазначив, що найближчим часом Нацрада надішле листа  до депутатської групи «Воля народу», яку в наглядовій раді представляв Тарас Аврахов, визначитися із заміною. Також він дав розпорядження надіслати повторне звернення у «Народний фронт», чому затягують заміну Віталія Портникова, який склав із себе повноваження у 2017 році. Він пообіцяв продублювати його дзвінком голові «Народного фронту», щоб прискорити цей процес.

Світлана Остапа подякувала Нацраді за підтримку. За її словами, у наглядовій раді залишилося 15 членів наглядової ради НСТУ. Для того, щоб цей керівний орган не був заблокований, для наявності кворуму важливо, щоб двох членів замінили і орган міг працювати повним складом, в якому згідно з законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» має бути 17 членів.

Тарас Аврахов сказав сайту «Детектор медіа», що цю історію коротко пояснити не можна і що він розкаже про все в інтерв’ю.   

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Тарас Аврахов став членом Наглядової ради НСТУ від депутатської групи «Воля народу». Він працював генеральним директором Національної радіокомпанії України (НРКУ)  з червня 2010-го,  у вересні 2014 року його було звільнено

У грудні 2017 року голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко призначив Тараса Аврахова головою комісії з перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у публічне акціонерне товариство «Укртелефільм».

У  липні Віктора Підлісного звільнили з посади гендиректора «Укртелефільм». Справи передали Тарасу Аврахову.

24 жовтня 2017 року Нацрада отримала заяву від члена наглядової ради НСТУ Віталія Портникова (депутатська фракція політичної партії «Народний фронт») про складання повноважень за власним бажанням. 

Пізніше директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко написав заяву про складення повноважень члена наглядової ради за власним бажанням. Членом наглядової ради НСТУ замість Тараса Шевченка став Олександр Павліченко, представник Харківської правозахисної групи, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. Пан Павліченко посів друге місце за кількістю голосівна конференції громадських об’єднань у правозахисній сфері.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду