Нацрада не має намірів сфальшувати конкурс до наглядової ради Суспільного  – Герасим’юк

Нацрада не має намірів сфальшувати конкурс до наглядової ради Суспільного – Герасим’юк

16:13,
20 Лютого 2020
2283

Нацрада не має намірів сфальшувати конкурс до наглядової ради Суспільного – Герасим’юк

16:13,
20 Лютого 2020
2283
Нацрада не має намірів сфальшувати конкурс до наглядової ради Суспільного  – Герасим’юк
Нацрада не має намірів сфальшувати конкурс до наглядової ради Суспільного  – Герасим’юк
Автори:
Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк закликає не розганяти зраду щодо проведення конкурсу до наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне). Вона наголосила, що Нацрада не має жодних намірів сфальшувати чи лобіювати чиюсь кандидатуру при проведенні конкурсу до наглядової ради НСТУ, в інтересах Нацради виконати свої зобов’язання дуже акуратно.

Про це в коментарі «Детектору медіа» сказала Ольга Герасим’юк.

Вона розповіла, що ознайомилася зі зверненням ІМІ, щоб зупинити загрозу монополізації конкурсу до наглядової ради Суспільного з боку НСЖУ та знає про звинувачення «Відсічі» керівництва Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ, які їй смішно чути.

«Я хочу вас запевнити, жодних намірів щось сфальшувати, комусь підіграти чи не розглянути спірну ситуацію у Нацради не було, немає і не буде. Тому підозрювати нас і розганяти зраду щодо Нацради я би дуже не рекомендувала нікому. Це в інтересах формування повноцінної наглядової ради Суспільного. Ми, Нацрада, виконуємо свої зобов’язання дуже акуратно», – зазначила вона.

Ольга Герасим’юк розповіла, що сьогодні, 20 лютого, буде засідати громадська комісія з питань проведення конференцій (засідання розпочалося о 16:00 - Ред.), яка розглядатиме заяви, подані на конкурс, та підніматиме питання про те, що понад 20 регіональних організацій Національної спілки журналістів України подали заяви на участь у конкурсі до наглядової ради НСТУ.

Вона запросила на це засідання представників Ради Європи і розробників положення, щоб прокоментували, як до цієї ситуації ставитися. Також на засіданні будуть присутні члени Нацради, які зможуть висловити свою думку, але не мають повноважень вплинути на рішення громадської комісії.

«Така ситуація виникла вперше. Нам потрібно виробити підхід, знайти відповіді на юридичні запитання щодо ситуації з заявами. Ми не маємо ніяких намірів когось протягнути і не можемо це зробити. Нацрада не бере участі в голосуваннях. Це повноваження громадської комісії, на яку ми не впливаємо над даному етапі. Наразі Нацрада чекає на завершення обговорення комісії», – зазначила Ольга Герасим’юк.

За її словами, громадська комісія розглядатиме заяви до 28 лютого, після чого ухвалить рішення і це питання перейде на розгляд Нацради.

«І уже тоді ми можемо своїм рішенням або підтримати рішення цієї комісії, або скорегувати його», – сказала вона.

Як відомо, членами громадської комісії стали: Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Ольга Большакова, Віра Іванчук, Наталія Клітна, Анна Кондратьєва, Світлана Коробіна, Едуард Романченко і Сергій Томіленко.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Із того часу частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу, зокрема, Володимир Бринзак (обраний у сфері фізичного виховання та спорту), Віктор Таран (обранийу сфері місцевого самоврядування), Тетяна Лебедєва (обрана у сфері журналістики), Тарас Шевченко (обраний у правозахисній сфері, на його місце у наглядову раду пройшов Олександр Павліченко), Тарас Аврахов (делегований від депутатської групи «Воля народу», у липні 2019 року «Воля народу» делегувала Катерину Дулапчій), Віталій Портников (делегований від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран ( делегований від депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка», у липні 2019 року  фракція партії «Блок Петра Порошенка» призначила у наглядову раду Оксану Миронову) та Ігор Хохич ( делегований від депутатської групи «Відродження»).

На місце членів наглядової ради Суспільного, які були обрані від громадських об’єднань та асоціацій під час конференцій, Нацрада має провести три конференції для громадських об’єднань і асоціацій у трьох сферах для обрання членів наглядової ради. Прийом заяв від організацій у сфері місцевого самоврядування тривав з 9 по 23 грудня 2019 року, а у сферах фізичного виховання та спорту і журналістики – з 3 по 17 січня 2020 року.

30 січня 2020 року Нацрада продовжила прийом заяв на участь у конференціях з обрання членів наглядової ради НСТУ до до 17 лютого.

Понад 20 регіональних організацій Національної спілки журналістів України (НСЖУ) подали заявки на участь у конференції громадських об’єднань та асоціацій щодо делегування представника до наглядової ради НСТУ у сфері журналістики. У зв’язку з цим громадська організація «Інститут масової інформації» звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розглянути й зупинити загрозу монополізації конкурсу до наглядової ради НСТУ з боку НСЖУ.

Також «Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ.

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входять від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду