«Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ

«Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ

13:11,
20 Лютого 2020
2019

«Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ

13:11,
20 Лютого 2020
2019
«Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ
«Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ
Громадянський рух «Відсіч» вважає, що керівництво Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення намагається сфальсифікувати конкурс до наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ, Суспільне) через те, що збирається долучити до участі в конкурсі понад 20 регіональних організацій Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Про це йдеться на офіційній сторінці «Відсічі» у Facebook.

«Нині керівництво Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в особі Ольги Герасим’юк (яка свого часу блокувала роботу Нацради, щоб врятувати канали «Інтер» та 1+1 від покарання за показ ними фільмів з артистами-рашистами) намагається сфальсифікувати конкурс на вакантні посади в Наглядовій раді НСТУ. Побачивши, що до Наглядової ради можуть пройти нормальні, незалежні від чинної влади кандидати, Герасим’юк безпідставно продовжила термін подання заявок на участь у конкурсі. В результаті на конкурс, крім самої НСЖУ Томіленка (голова НСЖУ – Ред.), подалися понад 20 регіональних підрозділів НСЖУ, контрольовані Томіленком. Однак, згідно зі ст. 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» делегувати представників до складу Наглядової ради повинні окремі організації. А за статутом самої ж НСЖУ її регіональні підрозділи не є окремими організаціями», – зазначили у «Відсічі».

Активісти вважають, що «керівництво Нацради готове сфальшувати конкурс і допустити до Наглядової ради НСТУ проросійського маніпулятора, аби лиш не допустити проведення чесного конкурсу і перемоги незалежних від чинної влади кандидатів».

«Сьогодні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на чолі з Ольгою Герасим’юк збирається долучити до участі в конкурсі понад 20 регіональних клонів НСЖУ Томіленка. Якщо це станеться, НСЖУ Томіленка фактично отримає монопольне право на призначення того ж Томіленка до Наглядової ради НСТУ», – заявили у «Відсічі».

Активісти вимагають від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та особисто від Ольга Герасим'юк та інших, близьких до чинної влади членів Нацради, припинити профанацію конкурсу до Наглядової ради НСТУ і провести його згідно з законом.

«Фейкові клони Національної спілки журналістів України, очолюваної Томіленком, не можуть бути допущені до конкурсу», – закликали у «Відсічі».

Учасники «Відсічі» також розповіли про діяльність Сергія Томіленка.  

За їхніми даними, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко є частий гість на прокремлівських телеканалах, зокрема на 112-му, NewsOne і ZIK.

«Неодноразово підігравав своїми заявами російській пропаганді». «Під час війни Томіленко регулярно виступає як організатор і учасник різноманітних заходів з російськими «журналістами». «Голову НСЖУ Сергія Томіленка упіймали на політичних маніпуляціях, викривленні реальної ситуації зі свободою слова в Україні, обстоюванні інтересів медіа-олігархів і захисті проросійських ЗМІ – радіо "Вєсті" та "Страни.юа" – які приховували джерела свого фінансування».

«Низка авторитетних українських медійних організацій та журналістів (зокрема ГО Інститут Масової Інформації (ІМІ), ГО Детектор медіа, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика та ін.) висловили недовіру керівництву Національної спілки журналістів. Голову НСЖУ Сергія Томіленка упіймали на політичних маніпуляціях, викривленні реальної ситуації зі свободою слова в Україні, обстоюванні інтересів медіа-олігархів і захисті проросійських ЗМІ – радіо «Вєсті» та «Страни.юа» – які приховували джерела свого фінансування. «Ми, українські медійні організації, висловлюємо публічну недовіру керівництву НСЖУ, оскільки його риторика містить маніпуляції, що, за дивним збігом обставин, відповідають інтересам окремих політичних кіл та олігархічних кланів, спотворюють реальність та сприяють поширенню фейків і дезінформації про реальну ситуацію в медіа сфері», – йшлося в заяві медійників.

Нагадаємо, що 16 березня українські медійні організації заявили про недовіру до керівництва Національної спілки журналістів України. Ініціатори заяви вважають, що українська медійна спільнота має ініціювати створення абсолютно нової членської журналістської організації, яка б працювала на засадах незалежності, підзвітності та прозорості. Сергій Томіленко назвав заяви медійних організацій про недовіру «з’ясуванням стосунків». 

Нагадаємо, 19 лютого громадська організація «Інститут масової інформації» звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розглянути й зупинити загрозу монополізації конкурсу до наглядової ради НСТУ з боку НСЖУ. На думку юриста ІМІ Алі Сафарова, регіональні організації НСЖУ діють у межах загальної організації і не відповідають вимогам, визначеним частиною 2 статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо громадських об’єднань та асоціацій, які мають право делегувати представників до складу наглядової ради. 

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Із того часу частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу, зокрема, Володимир Бринзак (обраний у сфері фізичного виховання та спорту), Віктор Таран (обранийу сфері місцевого самоврядування), Тетяна Лебедєва (обрана у сфері журналістики), Тарас Шевченко (обраний у правозахисній сфері, на його місце у наглядову раду пройшов Олександр Павліченко), Тарас Аврахов (делегований від депутатської групи «Воля народу», у липні 2019 року «Воля народу» делегувала Катерину Дулапчій), Віталій Портников (делегований від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран ( делегований від депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка», у липні 2019 року  фракція партії «Блок Петра Порошенка» призначила у наглядову раду Оксану Миронову) та Ігор Хохич ( делегований від депутатської групи «Відродження»).

На місце членів наглядової ради Суспільного, які були обрані від громадських об’єднань та асоціацій під час конференцій, Нацрада має провести три конференції для громадських об’єднань і асоціацій у трьох сферах для обрання членів наглядової ради. Прийом заяв від організацій у сфері місцевого самоврядування тривав з 9 по 23 грудня 2019 року, а у сферах фізичного виховання та спорту і журналістики – з 3 по 17 січня 2020 року.

30 січня 2020 року Нацрада продовжила прийом заяв на участь у конференціях з обрання членів наглядової ради НСТУ до до 17 лютого.

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входять від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду