Громадська комісія рекомендувала Нацраді не пускати до обрання наглядової ради НСТУ творчі спілки та благодійні фонди

Про це «Детектору медіа» сказала перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

«Комісія прийняла рішення рекомендувати Національній раді не розглядати допущення до конференцій організацій, які не відповідають вимогам громадських об’єднань, як це зазначено у положенні про участь», – сказала вона.

За її словами, це проміжне рішення стосується НСЖУ та її регіональних організацій, оскільки це національна всеукраїнська творча спілка, а не громадська організація чи асоціація.

Ольга Герасим’юк розповіла, що це проміжне рішення громадської комісії, треба ще зробити перевірку діяльності організацій, які подали заяви.

«Потрібен час, щоби члени комісії, відповідальні за розгляд заяв, могли перевірити докази конкретної діяльності активностей всіх організацій, які подалися. Ми говоримо зараз не тільки про НСЖУ і філії, хоча й про них також. Згідно з положенням про участь громадські організації мають проводити заходи у своїй сфері, тобто це не має бути участь в якихось концертах. Комісія це перевірить і після цього свої пропозиції передасть Національній раді. 5 березня Нацрада розглядатиме  пропозиції комісії і затверджуватиме своїм рішенням», – сказала Ольга Герасим’юк.

Як відомо, до складу громадської комісії входять Олена АндрієнкоСергій БойкоОльга БольшаковаВіра Іванчук, Наталія КлітнаАнна КондратьєваСвітлана Коробіна, Едуард Романченко і Сергій Томіленко.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких дев’ять членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та вісім членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. 

Із того часу частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу, зокрема, Володимир Бринзак (обраний у сфері фізичного виховання та спорту), Віктор Таран (обранийу сфері місцевого самоврядування), Тетяна Лебедєва (обрана у сфері журналістики), Тарас Шевченко (обраний у правозахисній сфері, на його місце у наглядову раду пройшов Олександр Павліченко), Тарас Аврахов (делегований від депутатської групи «Воля народу», у липні 2019 року «Воля народу» делегувала Катерину Дулапчій), Віталій Портников (делегований від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт»), Сергій Таран ( делегований від депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка», у липні 2019 року  фракція партії «Блок Петра Порошенка» призначила у наглядову раду Оксану Миронову) та Ігор Хохич ( делегований від депутатської групи «Відродження»).

На місце членів наглядової ради Суспільного, які були обрані від громадських об’єднань та асоціацій під час конференцій, Нацрада має провести три конференції для громадських об’єднань і асоціацій у трьох сферах для обрання членів наглядової ради. Прийом заяв від організацій у сфері місцевого самоврядування тривав з 9 по 23 грудня 2019 року, а у сферах фізичного виховання та спорту і журналістики – з 3 по 17 січня 2020 року.

30 січня 2020 року Нацрада продовжила прийом заяв на участь у конференціях з обрання членів наглядової ради НСТУ до до 17 лютого.

Понад 20 регіональних організацій Національної спілки журналістів України (НСЖУ) подали заявки на участь у конференції громадських об’єднань та асоціацій щодо делегування представника до наглядової ради НСТУ у сфері журналістики. У зв’язку з цим громадська організація «Інститут масової інформації» звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розглянути й зупинити загрозу монополізації конкурсу до наглядової ради НСТУ з боку НСЖУ.

Також «Відсіч» звинувачує керівництво Нацради в спробі сфальсифікувати конкурс до наглядової ради НСТУ.

Ольга Герасим’юк закликає не розганяти зраду щодо проведення конкурсу до наглядової ради НСТУ. Вона наголосила, що Нацрада не має жодних намірів сфальшувати чи лобіювати чиюсь кандидатуру при проведенні конкурсу до наглядової ради НСТУ, в інтересах Нацради виконати свої зобов’язання дуже акуратно.

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входять 12 членів: від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – В’ячеслав Козак (депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

comments powered by Disqus