Затверджено новий склад наглядової ради Суспільного мовника

Затверджено новий склад наглядової ради Суспільного мовника

11:31,
12 Лютого 2021
9803

Затверджено новий склад наглядової ради Суспільного мовника

11:31,
12 Лютого 2021
9803
Затверджено новий склад наглядової ради Суспільного мовника
Затверджено новий склад наглядової ради Суспільного мовника
До оновленої наглядової ради входить 15 членів.

12 лютого 2021 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на черговому засіданні затвердила оновлений склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Рішення Нацради щодо оновлення наглядової ради НСТУ вступило у силу того ж дня. Текст рішення опублікований на сайті регулятора. 

До оновленої наглядової ради входить 15 членів. Ще одного члена від спортивної сфери мають обрати на конференції у квітні 2021 року.

Семеро членів наглядової ради делеговані депутатськими фракціями та групами, але самі не є депутатами, 8 членів є представниками громадськості і були обрані на відкритому конкурсі на конференціях. Строк повноважень  членів наглядової ради другої каденції – 5 років. 

 Для збільшення зображення клікніть на нього

До оновленого складу наглядової ради НСТУ ввійшли: від громадськості Олександр Павліченковід правозахисної сфери, Оксана Романюк – від сфери журналістики, Віктор Бобиренко – від сфери місцевого самоврядування, Галина Титиш – від сфери освіти та науки,  Дмитро Ананьєв – від сфери забезпечення прав нацменшин, Наталія Гарач – від сфери захисту прав осіб з особливими потребами. Вадим Міський – від сфери захисту інтересів дітей та молоді, Євген Глібовицький –  від творчої сфери; від фракцій та груп Світлана Остапа – від фракції «Голос», Лаврентій Малазонія – від фракції ОПЗЖ, Вячеслав Козак – від фракції «Батьківщина», Максим Кречетов – від фракції «Слуга народу», Людмила Березовська – від фракції «ЄС», Олексій Харченко – від групи «Довіра», Катерина Батенко – від групи «За майбутнє».

Члена наглядової ради у сфері фізичного виховання та спорту оберуть до 2 квітня.

П’ять із новопризначених членів Наглядової ради виконуватимуть свої повноваження повторно, це – Євген Глібовицький, Вячеслав Козак, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа. Законодавчі вимоги дозволяють одній і тій самі особі входити до складу Наглядової ради не більше ніж два строки поспіль незалежно від тривалості таких строків.

Також 12 лютого набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», який усуває колізію в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями та групами.

У зв'язку з цим Нацрада вивела зі складу наглядової ради двох членкинь, обраних у липні 2019-го від  уже розформованих фракцій і груп парламенту попереднього скликання. Зокрема, Окcану Миронову, яку було делеговано від фракції БПП, та Катерину Дулапчій – від групи «Воля народу».

Додамо, що 15 січня 2021 року Олександра Павліченка обрали заступником голови наглядової ради Суспільного. Він виконуватиме обов’язки до грудня 2021 року. 

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила перший склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Наглядова рада вступила у свої повноваження офіційно 19 січня 2017 року у день реєстрації НСТУ. 19 січня 2021 року сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.

Ілюстрація ГО «Детектор медіа»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду