Вадима Міського обрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді

Вадима Міського обрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді

12:30,
3 Лютого 2021
3932

Вадима Міського обрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді

12:30,
3 Лютого 2021
3932
Вадима Міського обрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді
Вадима Міського обрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді
Він представляв цю сферу у першому складі наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, упродовж чотирьох років був секретарем наглядової ради.

Третього лютого 2021 року на конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у сфері захисту інтересів дітей та молоді, до складу наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України обрали Вадима Міського.

Конференція відбулася в Академії суспільного мовлення на вул. Хрещатик, 26 за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні». Головуючою на конференції була членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Тетяна Руденко.

Із-поміж п’яти кандидатів Вадим Міський отримав найбільшу кількість балів – 64.

До конференції від сфери захисту інтересів дітей та молоді допустили 21 об’єднання із 26-ти. Шість організацій не висунули своїх кандидатів і відповідно не брали участі у конференції. 15 об'єднань делегували п’ять кандидатів – Вадима Міського, Наталію Іванченко, Володимира Перфілова, Олексія Звірика та Світлану Сітнік. Двоє останніх були відсутні на конференції.

У результаті таємного голосування Вадим Міський набрав 64 бали. Наталія Іванченко набрала 29 балів, Володимир Перфілов – 29 балів, Олексій Звірик і Світлана Сітнік по 13 балів.

Вадим Міський – кандидат від молодіжної організації «Пласт – національна скаутська організація України», його кандидатуру також підтримали ГО «Фундація суспільність», ГО «Всеукраїнська громадська організація «Молодий народний рух», ГО «Центр громадянського представництва «Життя», ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», ГО «Студентське братство Сумщини», ГО «Простір рівних можливостей», ГО «Місто розумних», ГС «Сумський обласний комітет молодіжних організацій», ГО «СМО «Ліцей» та ГО «Лабораторія демократичних трансформацій».

Під час презентації він подякував за високу оцінку Суспільного представникам Офісу Ради Європи в україні і Нацради. Вадим Міський розповів, що за кадром змін залишається багато технічної роботи з боку наглядової ради НСТУ, яка сприятиме розвитку компанії.

За його словами, наприкінці 2020 року наглядова рада НСТУ затвердила грейдингову систему оплати праці, яка буде втілюватися у 2021 році. Протягом першого етапу впровадження грейдингової системи в НСТУ збільшать оклади працівникам некерівного складу.

Вадим Міський розповів про концепцію дитячого і підліткового мовлення, яку наглядова рада затвердила у 2020 році. У цьому документі велику увагу приділено запуску нових цифрових платформ для дітей і підлітків.

За словами Вадима Міського, якщо його оберуть у наглядову раду, то в його пріоритеті будуть посилення співпраці з молодіжними об’єднаннями, з експертними і студентськими організаціями, посилення співпраці з Міністерством молоді і спорту і системою освітою.

Також він наголосив, що ставить перед собою завдання розвивати диджиталізацію на Суспільному і співпрацю з регіонами Суспільного. Ще одна задача – «необхідність стати фактором єднання українців навколо всього українського – української мови, української культури тощо».

Наталія Іванченко – кандидатка він Всеукраїнської молодіжної громадської організаці ї «Європейська інтеграція».

Вона розповіла, що понад 15 років працює з молоддю, зокрема з проєктами у Донецькій і Запорізькій областях. За її словами, у 2020 році її ГО перейшла на онлайновий режим і трохи загубила свою аудиторію, «молодь стала менш активною». Вона сказала, що її ГО прописала дорожню карту залучення молоді до державотворення.

Наталія Іванченко пропонує провести моніторинг молодіжних телепрограм, щоб допомогти робити якісний контент, та посприяти організувати коло блогерів.

Володимир Перфілов - делегований від ГО «Юнацький корпус».

Він сказав, що хотів би сприяти влаштуванню молоді у НСТУ та створенню молодіжної громадської ради при наглядовій раді НСТУ.

Олексій Звірик (відсутній)кандидат від ГО «Міжнародна дитяча організація «Асоціація повітряних зміїв».

Його програму зачитали під час конференції. Олексій Звірик пропонував видавати дитячі журнали, книжки і брати участь у виставках.

Світлана Сітнік (відсутня) – кандидатка від Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів».

Її програма оприлюднена на сайті Нацради.

У конференції взяли участь в.о. голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, голова наглядової ради НСТУ першої каденції Світлана Остапа та заступник голови наглядової ради Олександр Павліченко.

За словами Олени Литвиненко, за останні чотири роки у НСТУ помітні здобутки і зростання. Вона відзначила, що новини Суспільного є об’єктивними, а «Українське радіо» – одне з найпопулярніших розмовних радіо в Україні.

Світлана Остапа розповіла, що згідно з законом за 4 роки у наглядовій раді двічі обирали керівництво. «Та ніхто не хотів на безоплатній основі бути секретарем і 70% свого часу щодня приділяти наглядовій раді НСТУ. Вадим погодився і упродовж чотирьох років справився із цим завданням на відмінно», – сказала вона.

На думку Олександра Павліченка, саме на конфереціях формується незалежна наглядова рада.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

19 січня 2021 року сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.

В оновленому складі наглядової ради залишилося 5 членів із наглядової ради першої каденції. Це Олександр Павліченко, який є членом наглядової ради четвертий рік (став членом наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері замість Тараса Шевченка, який достроково склав повноваження за власним бажанням), Оксана Миронова і Катерина Дулапчій, яких делегували до НР у липні 2019 року, Оксана Романюк і Віктор Бобиренко, які приєдналися до наглядової ради у жовтні 2020 року. 

Верховна Рада України прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника. Згідно зі змінами до Закону, повноваження членів наглядової ради НСТУ продовжено до п'яти років. Раніше каденція НР тривала чотири роки.

25 січня 2021 року членкинею наглядової ради НСТУ у сфері освіти та науки обрали Галину Титиш. 26 січня членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин обрали Дмитра Ананьєва. Першого лютого Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду