Дмитра Ананьєва обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин

Дмитра Ананьєва обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин

12:17,
26 Січня 2021
2846

Дмитра Ананьєва обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин

12:17,
26 Січня 2021
2846
Дмитра Ананьєва обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин
Дмитра Ананьєва обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин
Він представляє ГО «Рада національних спільнот України».

26 січня громадські об’єднання та асоціації на конференції від сфери забезпечення прав національних меншин таємним голосуванням обрали членом наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Дмитра Ананьєва.

Конференція відбулася в Академії суспільного мовлення на вул. Хрещатик, 26 за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні».

У результаті таємного голосування представників об’єднань переміг Дмитро Ананьєв, отримавши  38 балів. Ніна Плечак отримала 25 балів, Йосип Зісельс – 26 балів, Микола Юрченко –11 балів.

Дмитро Ананьєв вступить у повноваження члена наглядової ради НСТУ після затвердження Нацрадою, яке має відбутися найближчим часом. 

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за рішенням громадської комісії допустила до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ від громадськості у сфері забезпечення прав національних меншин 12 громадських об’єднань. Кожна з організацій мала подати свою кандидатуру на посаду члена наглядової ради НСТУ. Одна з організацій не подала свою кандидатуру, через це у конференції мали право брати участь 11 об’єднань. Про це повідомила членкиня Національної ради Тетяна Руденко, яка була головуючою на конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ у сфері забезпечення прав національних меншин. 

Загалом на посаду члена наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав національних меншин було 4 кандидати: Ніна Плечак – від ГО «Федерація грецьких товариств України (ФГТУ)», Микола Юрченко – від ГО «Рома України «Терніпе», Йосип Зісельс – від ГО «Ель-Чєбєр» Конгрес національних громад України і Дмитро Ананьєв – від ГО «Мелітопольське національно культурне караїмське товариство «Джамаат», ГО «Грузинсько-український культурно-мистецький центр», ГО «Всеукраїнська асоціація корейців», ГО «Всеукраїнське товариство месхетинських турок «ВАТАН», BГО «Нацiональний конгрес вipмeн Украiни», ГО «Рада національних спільнот України», ГО «Всеукраїнська асамблея татар».

Микола Юрченко не був присутній на конференції через карантин, але він не зняв своєї кандидатури, його прізвище залишилося у бюлетенях.

У конференції взяли участь Світлана Остапа, яка була головою наглядової ради НСТУ з березня 2019 року, а до того заступницею голови НР, Вадим Міський, який у першій каденції наглядової ради був секретарем, та Дарія Карякіна, яка була членкинею першого складу наглядової ради від сфери забезпечення прав національних меншин. Вони розповіли про діяльність та обов’язки членів наглядової ради та наголосили, що члени наглядової ради не можуть втручатися в редакційну політику і що це колегіальний орган великої компанії.  

Дмитро Ананьєв – радник голови ГО «Рада національних спільнот України», займається питаннями піару та зв'язків із громадськістю, відповідає за написання контенту, за зустрічі з представниками нацспільнот, допомагає в організації фестивалів і виставок, наразі займається створенням музею.

Під час презентації своєї програми  він сказав, що можливість стати членом наглядової ради НСТУ для нього є абсолютно новим досвідом. Він не має сумніву, що уже найближчим часом йому вдасться увійти у курс справи та корисною ланкою у цьому механізмі.

За його словами, попередні члени НР встигли зробити багато та сподівається, що новий склад примножить ті результати та надалі буде закладати фундамент для розвитку Суспільного мовлення в Україні.

Пан Ананьєв сказав, що першим, чим він би хотів зайнятися у наглядовій раді – це створення ради для обговорення ряду питань для того, щоби тримати руку на пульсі та дізнаватися про проблеми спільнот із перших вуст. 

Йосип Зісельс сказав, що 50 років належить до того, що називається громадським суспільством. За його словами, завдання наглядової ради – це стратегія НСТУ, яка повинна базуватися на сучасних вимогах. Він вважає, що на платформах Суспільного мають висвітлювати історії майданівців – представників нацменшин.

За його словами, є спільноти, які заслуговують більшої уваги. На його думку, це передусім кримськотатарська спільнота, яка найбільше постраждала під час війни, їй потрібно допомогти.

«Саме у цьому будуть полягати мої перші кроки. Це будуть проєкти документів, а далі уже НСТУ прийматиме рішення  що з цими документами робити», –  сказав він.

Ніна Плечак під час презентації сказала, що від медіа залежить клімат у суспільстві. Якщо її оберуть членкинею наглядової ради, то вона намагатиметься робити все, щоб розповсюджувати контент про національні спільноти, сприяти використанню мов національних спільнот і мов корінних народів, не допускати ксенофобії. Її першими кроками у разі обрання до НР буде комунікація. «Ми повинні зрозуміти проблеми кожної нацспільноти», –  сказала Ніна Плечак. Вона хоче скоординуватися з спільнотами, щоб дізнатися найбільше інформації про їхню проблематику та який контент вони хочуть висвітлити на Суспільному мовнику.

Нагадаємо, до 5 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе конференції з обрання членів наглядової ради НСТУ ще від трьох суспільних сфер – захисту інтересів дітей та молоді, творчості і захисту прав осіб з особливими потребами.

Додамо, що 19 січня 2021 року сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.

В оновленому складі наглядової ради залишилося 5 членів із наглядової ради першої каденції. Це Олександр Павліченко, який є членом наглядової ради четвертий рік (став членом наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері замість Тараса Шевченка, який достроково склав повноваження за власним бажанням), Оксана Миронова і Катерина Дулапчій, яких делегували до НР у липні 2019 року, Оксана Романюк і Віктор Бобиренко, які приєдналися до наглядової ради у жовтні 2020 року. 

25 січня 2021 року членкинею наглядової ради НСТУ у сфері освіти та науки обрали Галину ТитишНацрада має тепер затвердити її членство. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду