Євген Глібовицький вдруге став членом наглядової ради Суспільного від творчої сфери

Євген Глібовицький вдруге став членом наглядової ради Суспільного від творчої сфери

12:35,
4 Лютого 2021
4504

Євген Глібовицький вдруге став членом наглядової ради Суспільного від творчої сфери

12:35,
4 Лютого 2021
4504
Євген Глібовицький вдруге став членом наглядової ради Суспільного від творчої сфери
Євген Глібовицький вдруге став членом наглядової ради Суспільного від творчої сфери
Його вдруге обрали членом наглядової ради НСТУ від цієї ж сфери.

Четвертого лютого 2021 року на конференції громадських об’єднань та асоціацій, що діють у творчій сфері, до складу наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) обрали Євгена Глібовицького.

Він уже представляв цю сферу у наглядовій раді офіційно попередні чотири роки (а неофіційно п’ять), очолював комітет із питань і винагород.

Конференція відбулася в Академії суспільного мовлення на вул. Хрещатик, 26 за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні».

Членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, головуюча на конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ у творчій сфері Тетяна Руденко сказала, що 11 об’єднань змогли взяти участь у конференції.  

Вона нагадала, що Нацрада за рішенням громадської комісії допустила до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ від громадськості у творчій сфері 16 громадських об’єднань. Кожна з організацій мала подати свою кандидатуру на посаду члена наглядової ради НСТУ. За її словами, п’ять із них цього не зробили, тому вони не могли брати участь у конференції та обирати члена наглядової ради НСТУ.

11 об’єднань делегували три кандидатури –  Євгена ГлібовицькогоАнжеліку  Рудницьку та Ірину Яковчук.  

У результаті таємного голосування Євген Глібовицький набрав 46 балів, Анжеліка  Рудницька –  33 бали та Ірина Яковчук – 21 бал.

Після оголошення результатів голосування Євген Глібовицький подякував усім об'єднанням, які його делегували у наглядову раду НСТУ та проголосували за нього і сказав, що відкритий до діалогу з усіма представниками ГО у творчій сфері та готовий обговорити їхні пропозиції щодо розвитку Суспільного мовлення. 

Євген Глібовицький – кандидат від Львівської обласної громадської організації «Тустань», ГО «Культурно-видавничий проект «Читомо», ГО «Гараж Генг», ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу», ГО «Музей Майдану», ГО «Театр-студія «Арабески», ГО «Форум видавців» і ГО «Арт центр фабрика повидла».

Під час презентації він розповів, що у разі обрання у наглядову раду ставить перед собою завдання забезпечити плавний перехід від одної управлінської команди до іншої. «У нас ще не було передачі влади, – сказав пан Глібовицький. – Моє завдання – щоб це відбулося без загроз мовнику, прослідкувати, що ми маємо достойних кандидатів, які чітко розуміють, на що вони йдуть. Одна з найважливіших функцій наглядової ради – обрання голови і членів правління НСТУ».

На думку Євгена Глібовицького, для Суспільного мовника дуже важливою є стабільність, тому добре, що з минулого складу наглядової ради у новий склад перейшла частина людей.  Він наголосив, що збереження цього досвіду у даному випадку дуже важливе, надалі, в наступних каденціях, можна експериментувати.

Друге завдання Євгена Глібовицького – дотримуватися місії Суспільного мовлення – захищати свободи. «Місія має бути протрансльована як всередині команди, так і на зовні для аудиторії», – сказав він.

Також він звернув увагу на контроль над якістю контенту, який має бути цікавим. За його словами, найголовнішим пріоритетом є зростання довіри до Суспільного, не рейтинги. Він порівняв Суспільне з лікарнею, якою ми можемо не користуватися кожен день, але у потрібний момент знаємо, що отримаємо те, що нам потрібне.

Євген Глібовицький зазначив, що Суспільне повинно розвивати дебати, нові культурні і просвітні програми. Під час карантину ні Суспільне, ні інші мовники не були готові до освітнього мовлення.

Він сказав, що важливо, як Суспільний мовник буде доходити до громад.

На думку пана Глібовицького, Суспільне має стати школою для людей з незламними хребтами, які згодом будуть перетікати в інші медіа. «Таким чином ми підтримуємо не тільки Суспільне, а весь ринок», – зазначив він.  

Він вважає, що потрібна глибша взаємодія з університетами, державним і громадським сектором.

Євген Глібовицький наголосив на важливості оплати праці членів наглядової ради, щоб члени наступних каденцій могли сумлінно виконувати свою роботу, бо інакше у майбутньому їм будуть таємно доплачувати олігархи.

«У цьому наборі я є тим кандидатом, який може найкраще захищати місію Суспільного», – сказав він.  

Анжеліка  Рудницька делегована від ГО «Нова країна» та Асоціації «Сприяння розвитку кінематографу в Україні – дивись українське!». На конференції вона була відсутня, замість неї була Інна Полякова, яка представила програму.

Інна Полякава  розповіла, що Анжеліка Рудницька на час конференції знаходидася на похоронах свого друга – Сергія Проскурні. Вона сказала, що Анжеліка Рудницька працювала на УТ-1 з 1992 року, заснувала мистецьку агенцію «Територія А», ініціаторка багатьох проєктів.

У програмі Анжеліки Рудницької йдеться про те, що у центрі Суспільного мовника має бути людина. НСТУ має транслювати відчуття потрібності людини. У наглядовій раді вона хоче сприяти розвитку української культури, просвітництва, єдності суспільства.

Анжеліка Рудницька планує сформулювати задачу каналів мовлення, хоче, щоб домінуючою стала творча частина, а не документообіг.

Вона планує лобіювати відновлення повноцінного регіонального мовлення як самодостатніх мовників та підвищувати роль місцевих громад.

На її думку, у НСТУ має бути синергія поколінь, щоб у фокусі контенту стали діти, юнацтво і літні люди.

Також вона згадала про впровадження грейдингової системи. На її думку, вона торкнулася керівного складу у центральній дирекції. Євген Глібовицький поправив її, сказав, що грейдингова система почне впроваджуватися у 2021 році.

Ірина Яковчук – від ГО «Урбан куратори».

Вона розповіла, що має 10 років досвіду в урбаністиці і вміє вирішувати бюрократичні питання.

«Ми працюємо у полі, працюємо з людьми, ми знаємо, які питання потрібно ставити, як налаштувати конструктивний діалог», – розповіла про діяльність своєї організації Ірина Яковчук.

У конференції також взяли участь голова наглядової ради першої каденції Світлана Остапа та секретар наглядової ради НСТУ першої каденції Вадим Міський, якого третього лютого 2021 року переобрали у наглядову раду. Вони розповіли про різницю між Суспільним і державним мовленням та обов’язки членів наглядової ради.

Світлана Остапа зазначила, що Євген Глібовицький  у наглядовій раді першої каденції очолював комітет з питань призначення і винагород. За її словами, він добросовісно виконував свою роботу.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

19 січня 2021 року сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.

В оновленому складі наглядової ради залишилося 5 членів із наглядової ради першої каденції. Це Олександр Павліченко, який є членом наглядової ради четвертий рік (став членом наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері замість Тараса Шевченка, який достроково склав повноваження за власним бажанням), Оксана Миронова і Катерина Дулапчій, яких делегували до НР у липні 2019 року, Оксана Романюк і Віктор Бобиренко, які приєдналися до наглядової ради у жовтні 2020 року. 

Верховна Рада України прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника. Згідно зі змінами до Закону, повноваження членів наглядової ради НСТУ продовжено з чотирьох до п'яти років.

25 січня 2021 року членкинею наглядової ради НСТУ у сфері освіти та науки обрали Галину Титиш26 січня членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин обрали Дмитра Ананьєва. Першого лютого Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами. Третього лютого Вадима Міського переобрали членом наглядової ради Суспільного від сфери захисту інтересів дітей та молоді.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду