Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами

Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами

13:05,
1 Лютого 2021
3556

Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами

13:05,
1 Лютого 2021
3556
Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами
Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами
Наталія Гарач – кандидатка від Національного комітету спорту інвалідів України. Вона набрала найбільшу кількість балів – 51.

Першого лютого відбулася конференція громадських об’єднань та асоціацій у сфері захисту прав осіб з особливими потребами. На ній таємним голосуванням Наталію Гарач обрали членкинею наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Її делегували від Національного комітету спорту інвалідів України. Наталія Гарач набрала найбільшу кількість балів з-поміж дев’яти кандидатів – 51. 

Конференція відбулася в Академії суспільного мовлення на вул. Хрещатик, 26 за підтримки проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для зміцнення свободи медіа в Україні».

Членкиня Національної ради з питань телебаченні і радіомовлення Тетяна Руденко, яка була головуючою на конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами, сказала, що надійшло 22 заяви. За рішенням громадської комісії Нацрада допустила до участі в конференції з обрання члена наглядової ради НСТУ від громадськості 18 громадських об’єднань. Вона наголосила, що у конференції мають право брати участь об’єднання, які подали свою кандидатуру на посаду члена наглядової ради. Одна з ГО не подала кандидатури, тому не може брати участь у конференції. Тож на конференції були присутні представники 17 об’єднань.

Також у конференції взяли участькерівниця проєкту «Європейський союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» Галина Смірнова, голова наглядової ради НСТУ першої каденції Світлана Остапа, секретар наглядової ради НСТУ першої каденції Вадим Міський та Наталія Скрипка, яка була членкинею наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами.

Галина Смірнова розповіла, що проєкт «Європейський союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» організовував заходи і конференції про роль наглядової ради та Суспільного мовника, а також навчання і пізнавальні поїзди для членів наглядової ради НСТУ.

Світлана Остапа пояснила, що таке НСТУ. Вона розповіла про структуру НСТУ і наголосила, що це не тільки УТ-1.

За словами Вадима Міського, члени наглядової ради повинні брати участь у засіданнях, на яких розглядатимуть дуже різні питання: від розміру заробітної плати працівникам НСТУ до затвердження концепцій мовлення. Він додав, що підготовка до засідання триває понад тиждень. І члени НР мають бути готові до такого інтенсивного навантаження.

Із 17 членів наглядової ради НСТУ, яких Нацрада затвердила у грудні 2015 року, до завершення каденції залишилося 8. «Всього 8 членів витримало. Наталія Скрипка, яка представляла сферу захисту прав осіб з особливими потребами, одна з тих, хто витримав навантаження», – сказала Світлана Остапа.

Наталія Скрипка додала, що за час свого перебування у наглядовій раді не встигла реалізувати все задумане. Вона сподівається, що її наступник продовжить лобіювати захист прав осіб з особливими потребами.

Кандидатами на члена наглядової ради НСТУ від сфери захисту прав осіб з особливими потребами були Юлія Сачук, Володимир Шейгус (замість нього Ольга Коцеруба, яка сказала, що вони знімають кандидатуру на користь Юлії Сачук), Лариса Лопата, Наталія  Гарач, Олексій Жильцов, Олег Лаврик (замість нього - Анастасія Зуєва), Ірина Алексєєва (замість неї Олена Малюга), Ольга Журбенко, Євген Дорошенко і Руслан  Імереллі.

У результаті голосування Наталія  Гарач набрала 51 бал, Юлія Сачук – 48 балів, Лариса Лопата –  29 балів, Олексій Жильцов – 27 балів, Олег Лаврик (замість нього Анастасія Зуєва) – 31 бал, Ірина Алексєєва (замість неї Олена Малюга) – 29 балів, Ольга Журбенко – 42 бали, Євген Дорошенко – 28 балів і Руслан  Імереллі – 29 бали.

Наталія  Гарач – кандидатка від Національного комітету спорту інвалідів України.

Під час презентації вона розповіла про те, що з 2002 року працює у соціальній журналістиці, вивчає документи ООН про права людей з інвалідністю, співпрацює з понад 30-ма ГО по всій Україні, які займаються питаннями про права людей з інвалідністю. За її словами, вона мала відношення до запуску програм на Суспільному, присвячених для людей з інвалідністю і про людей з інвалідністю.

Наталія Гарач звернула увагу на те, що на Суспільному потрібно висвітлювати, як людям із інвалідністю пережити пандемію коронавірусу. Також, на її думку, на Суспільному треба поширювати контент про повернення до звичайного життя воїнів і формувати нову свідомість сприйняття людей з інвалідністю.

Юлія Сачук – кандидатка від ГО «Асоціація учасників та інвалідів антитерористичної операції», ГО «Кримська громада», ГО «Боротьба за права», ГО «Інститут аналітики та адвокації», ГО «Спілка ветеранів Антитерористичної операції Святошинського району міста Києва», Сумської обласної громадської організації «Клуб «Шанс», ГО «Ветеранське братерство», ГО «Київська міська спілка ветеранів АТО».

Вона розповіла, що понад 15 років є громадською активісткою, кілька років працювала у медіа, здобувала освіту як в Україні, так і закордоном. За її словами, Суспільне – хороший майданчик для того, щоб ділитися позитивним досвідом із висвітлення прав людей з інвалідністю.

«Дуже приємно бачити, що на Суспільному з кожним роком все якісніший і доступніший контент», – сказала Юлія Сачук.

За її словами, якщо її оберуть у наглядову раду, то вона буде піклуватися, щоб програми про права людей з інвалідністю це були не тільки тематичними, а щоб це стало системне висвітлення. Також вона буде намагатися багато робити щодо коректної термінології. Вона сподівається, що Суспільне продемонструє найкращі принципи інклюзивної, щоб люди з інвалідністю були включені.

Володимир Шейгус (замість нього Ольга Коцеруба) – кандидат від Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання». Зняли кандидатуру на користь Юлії Сачук.  

Лариса Лопата – кандидатка від ВГООІ «Разом проти раку».

Проблематикою раку займається понад 20 років. За словами Лариси Лопати, її ГО багато уваги приділяє здоровому сопособу життя та виявленні захворювання на ранній стадії. 

Олексій Жильцов – кандидат від ГО «Спортивна федерація незрячих України».

Він зазначив, що люди з інвалідністю мають мати рівний доступ до інформації.

Олег Лаврик – кандидат від ВГО Спортивна федерація глухих України. Замість Олега Лаврика на конференції була Анастасія Зуєва.

Вона – перекладачка жестової мови, народилася у сім’ї глухих. За її словами, вона співпрацює з Олегом Лавриком, який є нечуючий. На час конференції він був у відрядженні. Під час презентації вона сказала, що основна увага на Суспільному має бути приділена титруванню контенту і перекладу на жестову мову.

Ірина Алексєєва – кандидатка від ГО «Українська спортивна федерація інвалідів з вадами розумового і фізичного розвитку». Замість неї на конференції була Олена Малюга. 

За її словами, люди з інвалідністю повинні мати доступ до інформації. 

Ольга Журбенко – кандидатка від громадської спілки «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України».

За її словами, права людини продовжують порушуватися, зокрема це стосується доступу до освіти і працевлаштування. Вона зазначила, що НСТУ має забезпечити задоволення інформаційних потреб тої частини населення, яка живе з інвалідністю. Зокрема це стосується титрування і перекладу телепродукту на жестову мову, у тому числі офіційних виступів лідерів держави.

Євген Дорошенко – кандидат від Української федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Він сказав, що НСТУ повинна забезпечити висвітлення заходів за участі людей з інвалідністю і виробляти контент, який би сприяв позитивному сприйнятті людей з інвалідністю.

Руслан  Імереллі – кандидат від ВГО осіб з інвалідністю користувачів психіатричної допомоги «ЮЗЕР».

За його словами, з боку журналістів безграмотно говорити, що людина вчинила злочин, тому що була на обліку у психдиспансері.

Він розповів, що 90% людей з інвалідністю, які проживають в інтернатах, взагалі не мають ніякої освіти.

Руслан  Імереллі відзначив Суспільне у Вінниці. За його словами, Вінницька філія НСТУ працює гарно, його часто запрошують на ефіри і висвітлюють питання людей з інвалідністю.

«Жодного разу я не бачив, щоб показали життя людини з психічними розладами і його родини. Це надто важко. Хотілося, щоб це висвітлювалося і не викривлялося», –  сказав він і додав, що брав участь у зйомках фільму-розслідування про українську психіатрію «Сто років ізоляції», який виробила команда Суспільного.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

19 січня 2021 року сплив термін повноважень більшості членів наглядової ради НСТУ.

В оновленому складі наглядової ради залишилося 5 членів із наглядової ради першої каденції. Це Олександр Павліченко, який є членом наглядової ради четвертий рік (став членом наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері замість Тараса Шевченка, який достроково склав повноваження за власним бажанням), Оксана Миронова і Катерина Дулапчій, яких делегували до НР у липні 2019 року, Оксана Романюк і Віктор Бобиренко, які приєдналися до наглядової ради у жовтні 2020 року. 

25 січня 2021 року членкинею наглядової ради НСТУ у сфері освіти та науки обрали Галину ТитишНацрада має тепер затвердити її членство. 26 січня членом наглядової ради НСТУ від сфери забезпечення прав нацменшин обрали Дмитра Ананьєва.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду