НСТУ планує у 2018 році заробити 130 млн грн

Про це під час засідання наглядової ради Суспільного сказав член правління НСТУ, відповідальний за економічно-фінансовий напрям діяльності, Родіон Никоненко.

Протокол засідання наглядової ради НСТУ №19 від 27 лютого 2018 року, де йдеться про погодження звіту про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2017 рік та погодження фінансового плану ПАТ «НСТУ» на 2018 рік, опублікований на сайті suspilne.media.

Наглядова рада НСТУ на цьому засіданні погодила фінансовий звіт за 2017 і фінансовий план на 2018 роки та вирішила подати їх на затвердження акціонеру – Державному комітету телебачення і радіомовлення України. Затверджений звіт про фінансово-господарську діяльність ПАТ «НСТУ» (річний звіт) за 2017 рік мають також подати до Кабінету Міністрів України.

Родіон Никоненко поінформував, що у 2017 році ПАТ «НСТУ» отримало фінансування з державного бюджету 970 млн грн, недофінансування становить 323 млн грн. За рахунок комерційної діяльності було зароблено 80 млн грн на проведені пісенного конкурсу «Євробачення». Додатково на проведення пісенного конкурсу «Євробачення» з бюджету було виділено 465 млн грн, з яких 128 млн грн було зекономлено і перерозподілено для трансляції зимової та літньої олімпіад і паралімпіад та інші нагальні потреби ПАТ «НСТУ». Була підписана угода із товариством з обмеженою відповідальністю «Ернст Енд Янг Аудиторські послуги» для проведення обов’язкового щорічного фінансового та організаційного аудиту ПАТ «НСТУ».

Пан Никоненко презентував фінансовий план компанії на 2018 рік. За його словами, дохідна частина фінансового плану сформована виходячи з обсягів фінансування згідно Закону України «Про державний бюджет 2018» — 776,6 млн. грн. та прогнозу надходжень від господарської діяльності (реклама, оренда, ПКЄ 2017) — 130 млн. грн.

Він зазначив, що показники фінансового плану 2018 в частині фонду оплати праці враховують зростання фонду оплати праці порівняно з 2017-м на 10% (згідно з інструктивними матеріалами Міністерства фінансів України) та виплати за невикористані відпустки та розрахунки в зв’язку зі скороченням. Розподілені за рахунок фінансової підтримки 635 млн грн та господарської діяльності — 34,7 млн грн. Загалом 669,7 млн грн. Разом з нарахуваннями на заробітну плату — 817,1 млн грн.

Члени наглядової ради НСТУ, вислухавши фінансові плани компанії від Родіона Никоненка, констатували, що 50% фінансування НСТУ вб’є реформу Суспільного мовлення вже у 2018 році.

Нагадаємо, в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ «НСТУ» закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, яка мала би в 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 млрд грн.

Як писав сайт «Суспільне мовлення», проблема недофінансування створила перешкоди не лише розвитку суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню. 

Додамо, виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда «Євробачення» спромоглася заощадити та залишити на казначейських рахунках понад 128 млн. грн.

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олег Наливайко сказав,що 128 млн 400 тис грн  розподілені на необхідний платіж за показ літньої Олімпіади в Токіо-2020 та зимової Олімпіади-2018 і зимових Паралімпійських ігор у Південній Кореї (місті Пхьончхан), а також на інші заходи і потреби НСТУ.

comments powered by Disqus