Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв

Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв

16:56,
20 Жовтня 2017
3434

Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв

16:56,
20 Жовтня 2017
3434
Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв
Держаудитслужба виявила порушень щодо «Євробачення» на суму в 100 разів меншу за ту, що лунає у ЗМІ – Лієв
20 жовтня у ЗМІ поширили інформацію про те, що в організації «Євробачення» у Києві виявили порушення на понад 400 млн грн. Журналісти посилаються на повідомлення Державної аудиторської служби. Виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда «Євробачення» впоралася з процесом і спромоглася заощадити та залишити на казначейських рахунках майже 150 млн. грн.

«Є певні порушення, які виявлені, але вони не такі масштабні. Вони на суму в 100 разів меншу, ніж та, що сьогодні лунає у ЗМІ. Серед них, які можна було б назвати сенсаційними, на мою думку, немає.  Понад 400 млн грн. – не означає, що ці гроші вкрадені. Мається на увазі, що є порушення процедури», – пояснив пан Лієв.

Він сказав, що команда, яка готувала «Євробачення», впоралася з цим процесом. «Не дивлячись на те, що підготовка масштабного конкурсу відбувалося упродовж трьох місяців, команда спромоглася не тільки скласти бюджет, а це майже 700 млн. грн., виділені Кабміном, а й залишила на рахунках держави майже 150 млн. грн. Ми сподіваємося, ці кошти підуть на розвиток Суспільного мовлення в Україні. Наразі вони на казначейських рахунках», – додав Олександр Лієв.  

Державна аудиторська служба провела ревізію у ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» за період з 24.05.2017 - 16.08.2017 (акт від 22.08.2017 № 03-21/9).

«Внаслідок оперативного виходу на контрольний захід аудиторам вдалося попередити незаконні витрати на загальну суму 2,8 млн грн в результаті виявлення завищених обсягів наданих послуг (робіт), які планувалися виконавцями для надання ПАТ "НСТУ" та ще не були проведені по обліку ПАТ "НСТУ" та не були оплачені.

Також установлено факти незаконних витрат та недоотримання ПАТ «НСТУ» коштів на загальну суму 8,6 млн грн, порушень при веденні бухгалтерського обліку та при проведенні процедур закупівель на загальну суму 468,7 млн гривень», – йдеться у повідомленні Держаудитслужби.

Аудитори встановили, що деякі переможці тендерів залучали субпідрядників за меншу ціну, не маючи власних можливостей надати послуги згідно з умовами договору.

«Наприклад, одне із підприємств здійснило закупку та оренду металодетекторів на суму 1,2 млн грн лише після перемоги у тендері, надавши їх в оренду на два тижні  ПАТ «НСТУ» вже за 2,7 млн гривень. Слід звернути увагу, що половина із витрачених коштів (250 млн грн із 522 млн грн) спрямовано закордонним компаніям, яких перевірити практично неможливо», – звітує Держаудитслужба.

За її даними, під час ревізії усуненно (відшкодовано) порушень на загальну суму 2,1 млн грн.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів, які нададуть належну оцінку діям окремих посадових осіб ПАТ «НСТУ», що були відповідальні за організацію та проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017».

Нагадаємо, Європейська мовна спілка вручила кришталевий мікрофон НСТУ за фінальний звіт «Євробачення-2017». 

Зазначимо, з червня 2017 року команда з 26 людей щоденно працює в рамках дирекції з організації та підготовки «Євробачення-2017» для найскорішого завершення всіх справ. За словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії, це ті самі люди, які вели проект від початку, тобто саме вони можуть повною мірою фіналізувати роботу. Правління НСТУ зі свого боку здійснює моніторинг виконання дирекцією її зобов’язань.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду