Рахункова палата звинуватила Держкомтелерадіо та НСТУ у неефективному використанні коштів під час «Євробачення-2017», Наливайко заперечує

Рахункова палата звинуватила Держкомтелерадіо та НСТУ у неефективному використанні коштів під час «Євробачення-2017», Наливайко заперечує

12:29,
27 Липня 2018
3876

Рахункова палата звинуватила Держкомтелерадіо та НСТУ у неефективному використанні коштів під час «Євробачення-2017», Наливайко заперечує

12:29,
27 Липня 2018
3876
Рахункова палата звинуватила Держкомтелерадіо та НСТУ у неефективному використанні коштів під час «Євробачення-2017», Наливайко заперечує
Рахункова палата звинуватила Держкомтелерадіо та НСТУ у неефективному використанні коштів під час «Євробачення-2017», Наливайко заперечує
Рахункова палата виявила під час аудиту, що під час «Євробачення-2017» неекономно, неефективно та з порушенням законодавства витрачено 68,6 млн грн. На думку голови Рахункової палати Валерія Пацкана, саме через брак коштів український представник не поїде на дитяче «Євробачення». Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заперечує підрахунки Рахункової палати.

Про результати аудиту, проведеного Рахунковою палатою щодо ефективності використання коштів, спрямованих на забезпечення підготовки та проведення пісенного конкурсу «Євробачення 2017» в Україні, йдеться на сайті органу фінансово-бюджетного контролю.

«Сьогодні саме через брак коштів український представник не поїде на дитяче «Євробачення», – вважають у Рахунковій палаті.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан сказав, звідки брак коштів: «На підготовку та проведення пісенного конкурсу в Україні була витрачена колосальна сума - понад 787 млн грн. Але, на жаль, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна суспільна телерадіокомпанія України не забезпечили повною мірою її економного використання».

Інфографіка Рахункової палати

За інформацією палати, НСТУ «з порушенням чинного та бюджетного законодавства використала 46,2 млн грн, з яких – 1,6 млн грн не за цільовим призначенням; 13,4 млн грн.—неекономно; допущено неефективне управління 9 млн грн. Є також і прострочена дебіторська заборгованість – 0,7 млн грн». Разом ця сума становить 68,6 млн. грн.

«Через неналежний контроль ПАТ «НСТУ» за виконанням власних розпоряджень та відсутність дієвого контролю Держкомтелерадіо, як органу управлінням майном, виключні майнові права інтелектуальної власності загалом на суму 33,9 млн грн за даними бухгалтерського обліку не обліковуються. А це - порушення Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», – йдеться у заяві відомства.  

Рахункова палата підрахувала, що на підготовку та проведення в Україні у 2017 році «Євробачення» з загального фонду держбюджету витрачено 325,3 млн грн; 192,8 млн грн субвенцій з місцевого бюджету м. Києва; 77,4 млн грн коштів від господарської діяльності, отриманих ПАТ «НСТУ» під час підготовки конкурсу. Крім того, на ці заходи були також спрямовані кошти інших центральних органів виконавчої влади України та КМДА у сумі 192 млн грн. Сукупні витрати – 787,5 млн грн.

«Було багато спекуляцій навколо того чи здатна Україна провести конкурс такого масштабу. Аргументи різні – військові дії на Сході, недостатньо висока безпекова ситуація, суттєві організаційні проблеми. Але Україна впоралася з усіма викликами та значно підвищила свій імідж в світі. Але до фінансової сторони організації та проведення конкурсу у Рахункової є серйозні претензії. І найбільше обурює те, що чиновники, які сьогодні через брак фінансування не пускають маленьких українців на дитяче "Євробачення", свого часу не змогли ефективно використати кошти на проведення пісенного конкурсу в Україні», – сказав Валерій Пацкан.

За словами голови Рахункової палати, також були і організаційні проблеми. «Попри те, що у 2016 році були створені декілька організаційних структур для проведення Євробачення - урядовий організаційний комітет, робоча група в Мінкультури, оргкомітет КМДА, оргкомітет НТКУ – активна робота з підготовки конкурсу розпочалася лише в другій половині січня 2017 року. Крім того, через відсутність у 2016 році бюджетного фінансування та невчасного виконання зобов'язань перед ЄМС проведення Євробачення в Україні взагалі було під загрозою», – повідомили у Рахунковій палаті.  

Контрольний захід був внесений до плану перевірок ще попереднім складом Рахункової. В оновленому складі за аудит відповідав член Рахункової палати Андрій Дідик. У об'єктів перевірки не було заперечень щодо результатів аудиту, повідомили в Рахунковій палаті.

Аудитори нагадали про те, що до цього часу не повернуті 430,6 млн грн, які були перераховані Європейській мовній спілці з резервного фонду Держбюджету у 2016 році. Ці кошти були фінансовою гарантією для забезпечення проведення «Євробачення-2017». Наразі вони заблоковані через борг «Євроньюз».  У Женевському суді щодо заморожених коштів  триває судовий процес.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко сказав сайту «Суспільне. Детектор медіа», що Комітет готує офіційну відповідь, де пояснить кожен крок щодо використаних коштів і додав, що Рахункова палата оприлюднила «багато смішних речей», які не відповідають дійсності.

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року у Вищому господарському суді України було розглянуто касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» на рішення апеляційного суду від 5 квітня 2017 року, згідно з яким з НТКУ було стягнуто 10 мільйонів 591 тисячу 224 євро на користь компанії Euronews. Суд визнав, що НСТУ має сплатити компанії Euronews 10 млн євро.

Додамо, що 20 жовтня 2017 року у ЗМІ поширили інформацію про те, що в організації «Євробачення» у Києві виявили порушення на понад 400 млн грн. Журналісти посилаються на повідомлення Державної аудиторської служби. Виконавчий директор Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Лієв зазначив, що команда «Євробачення» впоралася з процесом і спромоглася заощадити та залишити на казначейських рахунках майже 150 млн. грн.

Зазначимо, що у жовтні 2017 року Державна аудиторська служба України (ДАСУ) поянила, що порушення щодо використання коштів під час «Євробачення-2017» не призвели до збитків.

Як писав сайт «Суспільне. Детектор медіа», Європейська мовна спілка вручила кришталевий мікрофон НСТУ за фінальний звіт «Євробачення-2017». 

Додамо, що вперше з 2006 року Україна не відправить свого представника на дитяче «Євробачення».  Причиною відмови від участі у пісенних змаганнях є недофінансування на 50 % Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка як член Європейської мовної спілки щороку забезпечує участь України в «Євробаченні».

Членкиня НСТУ Олександра Кольцова, відповідальна за розважальний напрям діяльності Суспільного, підкреслила, що в НСТУ немає коштів, щоб сплатити щорічний внесок до Європейської мовної спілки – 19 млн грн. У НСТУ пояснили, що для того, аби представити Україну на конкурсі, потрібно: провести відбірковий конкурс в Україні та зробити обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду