Філії Суспільного покажуть історії українських євреїв «Люди Є»

Філії Суспільного покажуть історії українських євреїв «Люди Є»

15:16,
25 Грудня 2020
2574

Філії Суспільного покажуть історії українських євреїв «Люди Є»

15:16,
25 Грудня 2020
2574
Філії Суспільного покажуть історії українських євреїв «Люди Є»
Філії Суспільного покажуть історії українських євреїв «Люди Є»
«Люди Є» — це серія інтерв’ю із представниками єврейської спільноти, що живуть в Україні й сприяють її розвитку.

25 грудня о 21:25 на всіх регіональних телеканалах Суспільного відбудеться прем’єра проєкту «Люди Є», який для каналу «UA: Київ» виробили на аутсорсі.

Про це повідомили на корпоративному сайті Суспільного.

Ідею проєкту «Люди Є» відібрали восени 2019 року на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним». Авторка – Олена Береза. З нею у липні 2020 року підписали договір на сайті Prozorro на суму 280 тисяч.

Продюсер «UA: Київ» Максим Кошелєв розповів, що «Люди Є»–  проста за форматом програма, однак дуже багатошарова.

«Це і про радянську спадщину у ставленні до євреїв та українців, і про антисемітизм, і про переплетіння культур євреїв та українців, про їхній взаємовплив. І головне – про усвідомлений вибір – бути сучасним громадянином України», сказав він.

За словами Олени Берези, для інтерв'ю команда шукала впізнаваних героїв, які мають активну життєву позицію та є неординарними особистостями.

«Наші герої – це люди, які усвідомлюють свою етнічну, національну приналежність і роблять свідомий вибір – робити Україну кращою. Їхні історії пронизують історичні події та епохи. Через ці історії ми покажемо і приховані історичні факти радянських часів, і те, чим живуть міста й містечка України, і важливість толерантності, рівності та самопожертви. Вони не залишають байдужими», зазначила Олена Береза. 

Ще 100 років тому в Україні проживали понад 5 мільйонів євреїв. Вони були важливою частиною нашої багатонаціональної країни. Пройшовши через низку трагедій, стикаючись із проявами побутового антисемітизму навіть сьогодні, — євреї продовжують бути однією з найбільш активних нацменшин, які роблять суттєвий внесок у розвиток сучасної України, кожен на своєму місці.  

Перший сезон «Люди Є» із 10 серій готовий до ефіру. Команда міркує над другим сезоном, у якому планують приділити більше уваги героям із маленьких віддалених містечок України.

Додамо, з вересня 2020 року в ефірі філій Суспільного мали вийти 20 нових проєктів, які запускають у виробництво сторонні локальні продакшни. Їх відібрали на другому пітчингу у рамках програми «Створюй з Суспільним» восени 2019 року. Наразі вийшли «Еко-люди», «Street Cхід», «Шерифи для нових громад», «Недалечко», «Геолокація: Волинь», «Край пригод», «Я вдома», «Роздивись», «Земля, наближена до неба», «Кіношкола вдома», «Буковинські загадки», «Антропологія», «(Не)відомі Карпати», «Ок, я тобі поясню», «Заархівоване» і «Піщана казка».

Фото: пресслужби Суспільного

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду