Суспільне відібрало на конкурсі 34 проєкти для регіональних телеканалів

Суспільне відібрало на конкурсі 34 проєкти для регіональних телеканалів

12:30,
15 Листопада 2019
4238

Суспільне відібрало на конкурсі 34 проєкти для регіональних телеканалів

12:30,
15 Листопада 2019
4238
Суспільне відібрало на конкурсі 34 проєкти для регіональних телеканалів
Суспільне відібрало на конкурсі 34 проєкти для регіональних телеканалів
Національна суспільна телерадіокомпанія України провела відкритий відбір творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним», в рамках якого пройшли 34 із 70 проєктів, запропонованих до захисту.

15 листопада оголосили проєкти, які планують у 2020 році реалізовувати за кошти НСТУ і завдяки грантовій підтримці. Про це йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».

На Суспільному зазначили, що відбір проходив у кілька етапів: регіональні офіси Суспільного проводили збір пропозицій, їх технічну перевірку на відповідність усім вимогам конкурсу, а також пітчинг проєктів.

Генпродюсерка регіонального мовлення Марія Фрей розповіла, що на підготовку та реалізацію відкритого конкурсу Суспільне витратило шість місяців. За її словами, у відборі особливу роль відіграли продюсери регіональних філій, які проводили два етапи конкурсного відбору.

«Нелегко буде наступного року й менеджерами, які забезпечуватимуть виробництво проєктів переможців», – сказала вона.

До конкурсної комісії Суспільного увійшли: член правління, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін, шеф-редактор дирекції телебачення Юрій Макаров, виконавча продюсерка Дар’я Юровська, генеральна продюсерка регіонального мовлення Марія Фрей, директор департамент маркетингу та реклами Сергій Кривошея та виконавча продюсерка регіонального мовлення Марія Заіченко.

За словами Сергія Кривошеї, загальний результат міг бути кращим, якби конкурсанти чіткіше розуміли відмінність ТВ-проєктів (навіть із діджитал-складовою) від ютуб- та відеоблогінгу. Також він підкреслив, що перевагою цього конкурсу є менторський, а не «журійний» дух.

«Цей творчий конкурс від Суспільного — реальна можливість для людей «не-з-телебачення» оцінити свій креативний потенціал», — сказав Сергій Кривошея.

18 обраних ідей проєктів реалізують упродовж 2020 року за фінансової підтримки Суспільного мовника України. Інші 16 ідей, що також набрали потрібну кількість голосів членів комісії, запропонують до реалізації спільно з міжнародними партнерами (за грантової підтримки).

Проєкти, які пройшли захист для виробництва за фінансової підтримки «UA: Суспільне мовлення» за умови врахування рекомендацій членів комісії: «UA: Буковина» –  «ЗаАрхівоване» (культурно-освітнє життя регіону), «Загадки буковинських атлантів» і «Де храми, там і ми»  (локальний туризм, привабливість регіону), «Ок, я тобі поясню!» (Програма для дитячої аудиторії віком 5-7 років), «UA: Вінниця» – «Роздивись» (локальний туризм, привабливість регіону), «UA: Волинь» – «Геолокація: Волинь» (локальний туризм, привабливість регіону), «UA: Дніпро» – «Я вдома» (локальний туризм, привабливість регіону),  «UA: Донбас» – «Street Схід» (локальний туризм, привабливість регіону), «UA: Київ» – «Люди «Є» (культурно-освітнє життя регіону), «Замковий ревізор: навколо спадщини за 12 днів» (локальний туризм, привабливість регіону), «UA: Крим» – «Історія кримських татар» (культурно-освітнє життя регіону), «UA: Одеса» – «Антропологія» (культурно-освітнє життя регіону), «UA: Суми» – «Еко-люди» (культурно-освітнє життя регіону), «Край пригод» (локальний туризм, привабливість регіону), «UA: Херсон» – «Піщана казка» (програма для дитячої аудиторії віком 5-7 років), «Кіношкола вдома» і «Шерифи для нових громад»  (культурно-освітнє життя регіону), «не»Цікава Україна»  (локальний туризм, привабливість регіону).

Проєкти, які пройшли захист і будуть запропоновані для грантового фінансування спільно з міжнародними партнерами Суспільного: «UA: Волинь» – «Невимовне Полісся», «Пчілка на хайпі», «Планета Неяшок», «UA: Дніпро» –  «Небезпечна зона», «Юашка», «UA: Донбас» – «Слідами іноземця», «12 міфів про Донбас», «UA: Закарпаття» – «Земля, наближена до неба», «UA: Київ» – «Діти про мистецтво», «UA: Крим» – «Грай заради Криму — Грай заради України», «UA: Кропивницький» – «Недалечко», «UA: Одеса» – «Гендерні окуляри», «UA: Поділля» – «Мандрівники в часі», «UA: Суми» – «Опановуємо разом», «UA: Херсон» – «Маршрутом змін» і «UA: Чернігів» – «Шукачі пригод».

Наступний конкурс буде оголошений на початку 2020 року.

Нагадаємо, збір заявок у рамках програми співпраці «Створюй із Суспільним» тривав з 2 по 20 вересня. НСТУ шукала 50 проєктів,  що розкривали юи потенціал кожного регіону країни. Замовлення для творчого відбору містило телевізійні програми 4-х напрямів: для дитячої аудиторії віком 2-4 роки; для дитячої аудиторії віком 5-7 років; про локальний туризм, привабливість регіону і про культурно-освітнє життя регіону.

Зазначимо, восени в ефірі регіональних філій Суспільного мовлення мало вийти 11 нових проєктів, які були відібрані на перших двох хвилях конкурсу. До ефірів на Суспільному в регіонах готуються: пізнавальна «Нова енциклопедія Поділля» на «UA: Вінниця»; відеопортрети «Люди UА» на «UА: Тернопіль»; реаліті-шоу «Населена земля» на «UА: Рівне»; пригодницька експедиція «Артефакти» на «UА: Чернігів»; просвітницький тележурнал «Козацька звитяга» на «UА: Запоріжжя»; тревел-шоу «Мандруємо вдома» на «UА: Полтава». У вересні-жовтні стартували просвітницький цикл «Загадки чернівецьких атлантів» на «UА: Буковина» і тревел-шоу «Бук: Маршрут» на «UА: Буковина»; цикл документальних історій «Сильні» на «UА: Дніпро»; програми журналістських розслідувань «Під прицілом» на «UА: Суми» та «Сліди корупції» на «UА: Одеса», останній проєкт закрили після першого випуску.

Частина нових проєктів виходять в ефірі усіх філій НСТУ.

Фото: інфографіка сайту suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду