Кабмін прийняв всі рішення щодо погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – Ткаченко

Кабмін прийняв всі рішення щодо погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – Ткаченко

14:09,
24 Березня 2020
4095

Кабмін прийняв всі рішення щодо погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – Ткаченко

14:09,
24 Березня 2020
4095
Кабмін прийняв всі рішення щодо погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – Ткаченко
Кабмін прийняв всі рішення щодо погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – Ткаченко
Кабінет міністрів прийняв всі рішення, щоб погасити успадкований борг Національною суспільною телерадіокомпанією України перед акціонерним товариством «Євроньюз».

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики та почесний президент «1+1 медіа» Олександр Ткаченко сказав в інтерв’ю «КП в Украине».

«Всі рішення, які повинні були бути прийняті, щоб цей борг був погашений, наскільки я знаю, прийняті Кабміном. Було погашено цей борг чи ні станом на сьогодні, мені не відомо», – сказав він.

Пан Ткаченко додав, що фінансовий конфлікт виник в останні 2-3 тижні і він має дивну природу. «Це борг ще НТКУ. Один із західних партнерів активувався чомусь останнім часом», – зазначив голова комітету.

Як повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України  Зураб Аласанія, станом на 23 березня рахунки Суспільно залишалися досі під арештом, через борг держави компанії «Євроньюз».

«Ми не можемо робити практично нічого: всі наші дії пов'язані з контрагентами та договорами. Контрагенти вірять нам, і вірять, що ми рано чи пізно заплатимо. Але хоча б укласти договір... Казначейство не пропускає договорів, поки рахунки заморожені.

А найближчі завдання — транслювання уроків підготовки до ЗНО по буднях, транслювання богослужінь вихідними, і забезпечення прямої лінії ефіру для МОЗ у будь-яку мить», – написав у фейсбуку Зураб Аласанія.

За словами Олександра Ткаченка, він був і залишається прихильником існування суспільного мовника, але не в тому вигляді, в якому він існує.

«Наразі він мало популярний і маловпливовий. Чому так вийшло – складне питання. То грошей не давали, то структуру міняли, то конфлікти якісь були. Але питання все так само актуальне», – сказав Олександр Ткаченко.

Він зазначив, що у 2020 році Суспільне отримало фінансувався в більшому обсязі, ніж це було раніше.

«Вони починають певні реформи, залучати в тому числі сторонні продакшни для виробництва популярних проектів. Але поки у мене до Суспільного більше питань, і я не знаю, коли на них можна буде отримати відповіді», – додав Олександр Ткаченко.

Як писав «Детектор медіа», 28 лютого НСТУ повідомила, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

21 жовтня 2010 році Національна телекомпанія України підписала ліцензійний договір з компанією «Євроньюз» на шість років. 12 травня 2015 року «Євроньюз» подала до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро ліцензійних платежів за період з лютого 2013 по лютий 2015 років. НТКУ, а згодом її правонаступник ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ), програвали суди один за одним. Останній суд відбувся 3 роки тому. У лютому 2020 року це призвело до арешту рахунків компанії і відповідно блокувало роботу НСТУ. 

Громадські організації, наглядова рада НСТУ, заступниця Голови Верховної Ради України ІХ скликання (віцеспікерка) Олена Кондратюк та Європейська мовна спілка закликають уряд вирішити фінансові проблеми НСТУ через успадкований борг, який тягнеться з 2015 року. 

В ЄМС вважають, що погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – це питання Уряду і прем’єр-міністра. На її думку, саме Кабмін має вирішити фінансове питання НСТУ. 

6 березня Незалежна медійна рада закликала новий уряд закрити питання боргу перед Euronews.

11 березня НСТУ звернулася з відкритим листом до нового уряду з проханням вирішити питання з розблокування рахунків і внести необхідні зміни до постанови від 25 січня 2017 року №30, а також пришвидшити затвердження паспорта бюджетної програми відповідним головним розпорядником, щоб працівники Суспільного могли отримати зарплату за лютий. 

Як відомо, 18-19 березня співробітники філій НСТУ отримали зарплату за лютий. 

Як писав «Детектор медіа», показники «UA: Першого» у 2019 році впали по всіх основних аудиторіях. Канал не дотягнув до частки 1% по жодній з основних аудиторій. 

При тому у січні 2020 року показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів. 

Наразі на «UA: Першому» планують досягти ромір частки аудиторії 1,30 % до кінця 2020 року. 

Додамо, бюджет Суспільного у 2020 році становитиме 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Фото: сайт kmu.gov.ua

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду