З «UA: Донбасу» звільнилася частина новинарів. Філія працює у штатному режимі

З «UA: Донбасу» звільнилася частина новинарів. Філія працює у штатному режимі

13:31,
20 Березня 2020
3742

З «UA: Донбасу» звільнилася частина новинарів. Філія працює у штатному режимі

13:31,
20 Березня 2020
3742
З «UA: Донбасу» звільнилася частина новинарів. Філія працює у штатному режимі
З «UA: Донбасу» звільнилася частина новинарів. Філія працює у штатному режимі
Із філії «UA: Донбас» звільнилася частина співробітників сєверодонецького офісу новин, який був головним у філії. У зв’язку з цим головний новинний офіс перенесли в Краматорськ. Шефредакторкою новин призначили Аліну Ященко.

Про це сайту «Детектор медіа» сказав член правління НСТУ, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Філія «UA: Донбас» – це телеканал «UA: Донбас» із телецентрами у Сєверодонецьку та Краматорську, радіо «Голос Донбасу» (частина редакції у Києві) і радіо «Пульс» (редакція у Сєверодонецьку).

Микола Чернотицький розповів, що з сєверодонецького офісу новин звільнилося 12 співробітників, серед них 6 новинарів і 3 оператори. За його словами, це не позначиться на щоденному контенті, який виробляє філія. В ефірі «UA: Донбас» і надалі виходитимуть новини з тим самим хронометражем, що і раніше, та суспільно-політична програма «Тема дня». Радіостанції працюватимуть без змін.

«Наразі нам потрібен час для відновлення колективу в Сєверодонецьку. Ми проводимо співбесіди, шукаємо людей, яких будемо навчати. Окрім того, декілька колег готові поїхати працювати у Сєверодонецьк, щоб на місці допомогти вирішити кадрові питання», – зазначив Микола Чернотицький.

Про своє звільнення та частини колективу філії написала продюсерка та головна редакторка новин Дар'я Расторгуєва-Куценко.

«Упродовж останніх трьох тижнів регіональна філія Суспільного «UA: Донбас» лишилася своїх кращих фахівців. Один за одним з офісу на Луганщині звільнилися: керівник телеоператорів досвідчений і талановитий Олександр Млєков; не менш круті камермени Александр Буряк, Олексій Рохман та Роман Царевский. Пішли всі новинарі!!! Всі!!! Без винятку», –  повідомила вона на своїй сторінці у фейсбуку.  

Нова шефредакторка новин Аліна Ященко розповіла «Детектору медіа», що наразі філія в силі готувати новини з Луганщини і Донеччини. За її словами, на Луганщині працює 2 кореспонденти, також із новинами допомагають колеги з «Теми дня». Вона зазначила, що у Донецькій області ніхто не звільнився, у штаті – 26 працівників. Із них 13 співробітників працюють в офісі у Краматорську, решту колег у корпунктах у Маріуполі, Волновасі, Бахмуті, Слов'янську та Костянтинівці.

Дар'я Расторгуєва-Куценко також зауважила, що з «UA: Донбас» звільнився Сергій Окішев, який за оклад 8 300 грн їздив на передові позиції українських бійців. «Натепер у луганському офісі Суспільного нема жодного кора, який мав би допуск у найгарячіші місця, де точиться війна з окупантами. То ж зараз навіть і мови бути не може про якісну інформаційну послугу від Суспільного», – зазначила вона.

Микола Чернотицький не зовсім погодився з нею. За його словами, кореспонденти «UA: Донбас» були забезпечені бронежилетами і касками,  проте Суспільний мовник мав проблеми зі страховкою, у зв’язку з  цим кореспонденти рідко їздили на лінію розмежування.

Також він зазначив, що працівники «UA: Донбас», зважаючи на специфіку регіону та умови роботи, мали можливість отримувати непогані премії.

«Наразі після звільнення частини колективу у філії працює понад 100 осіб. Місячний зарплатний фонд філії  становить 2 млн грн. В інших філіях він значно менший. Що це означає? Працівники філії отримують оклади, як і всі регіони Суспільного, але вони мають більше коштів на премії, насправді у два рази більше. Ми враховували, що на Донбасі специфічний ринок праці, у співробітників ризикована робота, вони можуть їздити на передову», – сказав Микола Чернотицький.

Він додав, що в офісі новин на сьогодні знімальні групи займаються отриманням дозволів для роботи на лінії розмежування.

За словами Миколи Чернотицького, Центральна дирекція у всіх питаннях допомагає т.в.о. менеджера Ірині Коваль  та т.в.о. продюсера філії Олександру Марченку, зокрема, що стосується проведення тендерів і вироблення контенту.

Він також пояснив, що правління має право продовжувати чи не продовжувати контракт із менеджерами і продюсерами філій Суспільного. У випадку з «UA: Донбас» члени правління одноголосно прийняли рішення оновити менеджерську команду.  «Всі були повідомлені. Ми розійшлися», – сказав пан Чернотицький.

Проте колишній менеджер «UA: Донбас» Андрій Шаповалов написав у Facebook, що його звільнили, але трудової книжки і розрахунку не дали.

Пан Чернотицький зазначив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України у березні мала проблеми з виплатою зарплати за лютий всім без винятку співробітникам. Лише 18-19 березня співробітники філій НСТУ отримали зарплату за лютий. У зв’язку з цим з Андрієм Шаповаловим у компанії не було можливості розрахуватися на початку березня. «Трудову книжку пан Шаповалов отримав 17 березня»,  сказав Микола Чернотицький.

Нагадаємо, з 10 березня 2020 року Андрія Шаповалова звільнено з посади менеджера регіональної дирекції «UA: Донбас», а Сергія Нощенка – з посади продюсера філії. У керівників закінчилися строкові трудові договори.

З 11 березня тимчасовою виконувачкою обов’язків менеджера філії Суспільного «UA: Донбас» призначили Ірину Коваль, тимчасово виконуючем обов’язків продюсера філії став Олександр Марченко. 

У НСТУ повідомляють, що найближчим часом буде оголошено конкурсний відбір на посади менеджера та продюсера філії. Подати документи зможе кожен охочий, що відповідатиме кваліфікаційним вимогам Положень про конкурсний відбір на посаду  менеджера та продюсера філії.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду