ЄМС закликає уряд України виплатити успадкований Суспільним борг

ЄМС закликає уряд України виплатити успадкований Суспільним борг

12:17,
3 Березня 2020
3228

ЄМС закликає уряд України виплатити успадкований Суспільним борг

12:17,
3 Березня 2020
3228
ЄМС закликає уряд України виплатити успадкований Суспільним борг
ЄМС закликає уряд України виплатити успадкований Суспільним борг
Європейська мовна спілка (ЄМС) та її генеральний директор Ноел Каррен звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням виплатити борг, успадкований Суспільним мовником від попередньої державної телекомпанії, та розблокувати банківські рахунки Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті ЄМС.

В ЄМС нагадують, що 18 лютого 2020 року рахунки Суспільного мовника арештували в результаті виконавчого провадження Міністерства юстиції України щодо стягнення старого боргу на користь «Євроньюз» у сумі більш ніж 10 мільйонів євро (308 млн. грн).

«Арешт рахунків зупинив виконання фінансових зобов’язань Суспільного. Під загрозою підготовка до трансляції головних спортивних і культурних подій, як-от Олімпійські ігри, пісенний конкурс "Євробачення-2020" та інші важливі міжнародні проєкти, які допомагають інформувати українське суспільство», – йдеться у заяві ЄМС.

Спілка вважає, що непогашена заборгованість колишнього державного мовника не має лягти на плечі новоствореної суспільної організації, управління якою здійснює демократично обрана інституція і яка функціонує в зовсім іншому середовищі.

«Заборгованість має погасити держава, яка є засновником мовника», –наголошують у ЄМС.

Генеральний директор ЄМС Ноел Каррен зазначив, що блокування роботи Суспільного через арешт його рахунків обмежує важливий внесок, який мовник робить у розвиток суспільства та демократії. Суспільне мовлення є наймолодшим суспільним мовником Європи й потребує піклування та підтримки держави в час, коли Суспільне докладає значних зусиль, аби інформувати, навчати й об’єднувати суспільство навколо його власної національної ідентичності, історії, культури та традицій.

«Я сподіваюся, що українська влада знайде спосіб виплатити борг і дати змогу Суспільному виконувати його важливу мету в суспільстві», — сказав Ноел Каррен.

Нагадаємо, 2 березня ЄМС опублікувала подібну заяву на Платформі Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів, де наголосила, що арешт рахунків НСТУ становить загрозу свободі медіа в Україні.

Як писав «Детектор медіа», 28 лютого НСТУ повідомила, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

«Євроньюз» вигравав суди один за одним. Після останнього суду пройшло 3 роки. Лише зараз «Євроньюз» подав на виконання рішення суду.  Міністерство юстиції України це виконує.

На Суспільному заявили, що арешт рахунків заблокував роботу телерадіокомпанії. «Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу "UA: Перший"», – повідомили у НСТУ.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що критичну проблему з арештом рахунків НСТУ, яка призвела до блокування роботи компанії, треба вирішити Кабінету Міністрів, наглядовій раді НСТУ і Верховній Раді.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав, що Міністерство культури молоді та спорту разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення боргів  НСТУ перед «Євроньюз» із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія не вірить, що Суспільному збільшать фінансування після того, як компанія погасить заборгованість перед «Євроньюз» із власного бюджету. Додамо, бюджет Суспільного у 2020 році становитиме 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Варто зазначити, що громадські організації «Центр демократії та верховенства права», «Національна асоціація медіа» (НАМ), «Платформа прав людини», «Інститут розвитку регіональної преси», «Фундація Суспільність», «Інтерньюз-Україна», «Інститут масової інформації» закликали Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів для зняття арешту з рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії через борг перед «Євроньюз».

Також наглядова рада НСТУ закликає Міністерство культури, молоді та спорту, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції та народних депутатів допомогти у вирішенні проблем навколо успадкованих Суспільним мовником боргів колишньої державної телекомпанії у розмірі понад 10 млн євро на користь акціонерного товариства «Євроньюз». 

2 березня 2020 року заступниця Голови Верховної Ради України ІХ скликання (віцеспікерка) Олена Кондратюк сказала, що погашення боргу НСТУ перед «Євроньюз» – це питання Уряду і прем’єр-міністра. На її думку, саме Кабмін має вирішити фінансове питання НСТУ. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду