Суспільний мовник повністю погасив борг перед «Євроньюз»

Суспільний мовник повністю погасив борг перед «Євроньюз»

09:02,
13 Липня 2020
4212

Суспільний мовник повністю погасив борг перед «Євроньюз»

09:02,
13 Липня 2020
4212
Суспільний мовник повністю погасив борг перед «Євроньюз»
Суспільний мовник повністю погасив борг перед «Євроньюз»
Національна суспільна телерадіокомпанія України повністю виплатила заборгованість держави в розмірі 10,5 млн. євро перед акціонерним товариством «Євроньюз».

Відповідний акт про звірку взаємних розрахунків і відсутність заборгованості  НСТУ перед «Євроньюз» було підписано сторонами 10 липня. Цю інформацію сайту «Детектор медіа» повідомила пресслужба Суспільного та підтвердив голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

Акт звірки, з твердженням про сплату боргу та відсутність будь-яких претензій «Євроньюзу» до НСТУ, підписаний президентом «Євроньюз» Майклом Пітерсом та головою правління НСТУ Зурабом Аласанією.

НСТУ виплачувала борг кількома траншами, всього виплатили 360 млн грн.

«Нам прикро, що ситуація з боргом держави перед АТ “Євроньюз” тривала 10 років і що Суспільному мовнику довелось погашати заборгованість зі свого власного бюджету, який так нещадно цього року скорочений секвестром. Сподіваємось, що коли в Україну повернуться заморожені у Швейцарії з 2017 року 15 млн євро, то сплачену суму боргу у розмірі 360 мільйонів Уряд поверне Суспільному мовнику і ми зможемо до кінця року втілити хоч малу частину з наших амбітних планів на 2020 рік», –  зазначив Зураб Аласанія.

Відповідно до гарантії, яку АТ «Євроньюз» направило НСТУ та Міністерству юстиції України, компанія зобов’язується подати всі необхідні заяви для закриття виконавчого провадження і всіх судових справ у Швейцарії протягом трьох робочих днів з моменту отримання останнього платежу. Такі дії АТ «Євроньюз» дозволять повернути державі 15 млн євро фінансової гарантії, яка виділялася для проведення «Євробачення 2017».  

За інформацією «Євроньюз», перші заяви вже подано, і НСТУ стежить за виконанням зазначених зобов’язань для якнайшвидшого повернення державі заарештованих 15 млн євро.

Нагадаємо, що цей борг Суспільний мовник отримав у спадок від колишньої державної Національної телекомпанії України, яка припинила свою діяльність 2017 року.

2010 року тоді ще державна Національна телекомпанія України підписала ліцензійний договір з компанією АТ «Євроньюз» на шість років, проте з 2013 року держава перестала виконувати відповідні зобов’язання.

12 травня 2015 року АТ «Євроньюз» подала до Господарського суду міста Києва позов про стягнення з НТКУ 10 млн 591 тис. 224 євро ліцензійних платежів за період з лютого 2013 по лютий 2015 років. З того часу між ПАТ «НСТУ» та АТ «Євроньюз» тривали судові тяжби на користь «Євроньюз». Жоден із урядів упродовж цих років не взяв на себе зобов'язання сплатити борг державної телекомпанії. 

18 лютого 2020 року виконавча служба Міністерства юстиції України відкрила виконавче провадження в Україні щодо стягнення із Суспільного боргу на користь «Євроньюз», у зв’язку з чим рахунки Суспільного мовника були заблоковані 107 днів.

2 червня 2020 року рахунки Суспільного мовника розблоковано, виконавча служба Міністерства юстиції зняла арешт із комерційних рахунків НСТУ. 

НСТУ змушена була розпочати виплату заборгованості держави за рахунок власних коштів.

Після секвестру бюджету та виплати боргу «Євроньюз» у НСТУ залишилося 57% запланованого державного фінансування на 2020 рік (на 540 млн грн, з них 360 млн – борг перед АТ «Євроньюз», 180 млн – секвестр).  

Фото: пресслужби НСТУ

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду