У січні показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів

У січні показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів

16:18,
2 Березня 2020
3152

У січні показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів

16:18,
2 Березня 2020
3152
У січні показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів
У січні показники «UA: Першого» зросли завдяки біатлону і фільмам про диких звірів
Автори:
Глядачі суспільного каналу «UA: Перший» більш охоче дивилися змагання з біатлону за участю жінок, ніж чоловіків.

Про це у статті «Детектор телерейтингів: прорив "ПлюсПлюса"» та святкові марафони» на сайті «Детектор медіа» пише Наталія Данькова.

Топ найкращих трансляцій  «UA: Першого» сформовано за «18+, вся Україна».

У статті зазначено, що у січні 2020 року на «UA: Перший» повернувся біатлон, завдяки чому зросли показники каналу за всіма аудиторіями. Наприклад, за «4+» частка каналу зросла з 0,54% до 0,92%, а за комерційною аудиторією «18-54, 50 тис.+» – з 0,34% до 0,49%.

«Біатлон зайняв половину позицій у топі. При цьому глядачі суспільного мовника більш охоче дивилися змагання за участю жінок, ніж чоловіків: наприклад, у перегонах-переслідуваннях або масових стартах», – заначила Наталія Данькова у статті.

Окрім біатлону в топі – фільми про диких звірів, які транслюють у першій половині дня у вихідні і ввечері після суспільно-політичної програми «Тема дня» у будні, та художній фільм «Йосип з Назарета», який канал показав на Різдво.

Для збільшення зображення клікніть на нього

У той же час член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін, сказав на позачерговому засіданні наглядової ради Суспільного, яке відбулося 28 лютого, що сукупна частка «UA: Перший»  за два місяці (січень-лютий 2020 року – Ред.) досягла майже 1,2%.

«Ми спостерігаємо зростання аудиторії "UA: Першого" у 2,5 рази», – сказав пан Лодигін.

Члени наглядової ради НСТУ не уточнили в Ярослава Лодигіна, які саме програми і трансляції принесли каналу зростання аудиторії.

За словами пана Лодигіна, у НСТУ є плани на 2020 рік, щоб частка каналу «UA: Перший» досягла 2,5%, але «особливості виробництва, тендерних обмежень і перевірок вносить корективи до більш реалістичних».

У вересні 2019 року Ярослав Лодигін в інтерв’ю «Детектору медіа» сказав, що хоче вивести Суспільне у лідери. Тоді він вважав, що через 5-7 років Суспільний мовник має увійти у трійку лідерів серед українських медійних кампаній,  для нього частка 5% була доволі реальна через кілька років.

Нагадаємо, «UA: Перший» транслювє Кубок світу з біатлону сезону 2019-2020, який триває  з 30 листопада 2019 року до 22 березня 2020 року.

Раніше Ярослав Лодигін зазначав, що сезон 2019-2020 років Чемпіонату світу з біатлону є найкращим в історії трансляції Суспільного, показники переглядів зросли на 35–45% залежно від аудиторії.

«UA: Перший» і цифрова платформа Суспільного мовлення «UA: Біатлон» (з лютого 2020 року «Суспільне Біатлон»)  транслювали всі етапи Кубка світу з біатлону сезону 2018-2019, починаючи з 2 грудня 2018-го по березень 2019 рік.

Тоді біатлон взяв показники більш ніж учетверо вищі за частку «UA: Першого». 

Також відомо, що Суспільне отримає права на трансляцію чемпіонатів із біатлону до 2025–2026 року.

Інфографіку для «Детектора медіа» розробив Роман Жадько, старший дослідник Vizeum Ukraine. Дані телепанелі належать ІТК; дослідник — Nielsen; моніторинг — «Комунікаційний альянс». Дані наведено для аудиторій 18+, 18–54, вибірки «Вся Україна» та «50 тис.+» за показниками rat % і shr %. Дані Overnight. Детальніше по показниках — у глосарії ІТК.

Фото: скріншот онлайн-трансляції

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду