Наглядова рада НСТУ закликає владу вирішити проблеми з арештом рахунків Суспільного через борг перед «Євроньюз»

Наглядова рада НСТУ закликає владу вирішити проблеми з арештом рахунків Суспільного через борг перед «Євроньюз»

16:23,
1 Березня 2020
2704

Наглядова рада НСТУ закликає владу вирішити проблеми з арештом рахунків Суспільного через борг перед «Євроньюз»

16:23,
1 Березня 2020
2704
Наглядова рада НСТУ закликає владу вирішити проблеми з арештом рахунків Суспільного через борг перед «Євроньюз»
Наглядова рада НСТУ закликає владу вирішити проблеми з арештом рахунків Суспільного через борг перед «Євроньюз»
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає Міністерство культури, молоді та спорту, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції та народних депутатів допомогти у вирішенні проблем навколо успадкованих Суспільним мовником боргів колишньої державної телекомпанії у розмірі понад 10 млн євро на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

Про це йдеться у заяві наглядової ради, опублікованій на корпоративному сайті Суспільного.

«У зв'язку з арештом рахунків ПАТ "НСТУ", що був накладений 18 лютого 2020 року, та відкритим виконавчим провадженням щодо стягнення з компанії боргу в розмірі понад 10 млн євро на користь акціонерного товариства "Євроньюз", Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України закликає органи влади допомогти у вирішенні проблем навколо успадкованих Суспільним мовником боргів колишньої державної телекомпанії», – зазначено у заяві.

У наглядовій раді НСТУ наголошують, що зволікання з вирішенням цього питання несе ризик зупинки роботи усіх телеканалів та радіостанцій Суспільного мовлення, які входять до єдиної юридичної особи ПАТ «НСТУ», що негативно вплине на забезпечення права громадян на доступ до об'єктивної інформації.

У зв'язку з цим наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України  закликає:

  • Невідкладно провести консультації на рівні Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства фінансів, Міністерства юстиції, народних депутатів, наглядової ради та правління ПАТ «НСТУ» та вжити усіх можливих заходів для якнайшвидшого розблокування рахунків компанії;
  • Знайти шлях компенсувати Суспільному мовнику втрати 300 млн грн, які виникнуть після сплати боргу. Ми усвідомлюємо, що компенсація цих коштів через внесення змін до Державного бюджету України може не відбутися з багатьох причин, незалежних від Уряду та мовника. Тому закликаємо у консультаціях знайти гарантований спосіб компенсації цих фінансових втрат.
  • Прискорити роботу із запровадження більш захищеної моделі фінансування НСТУ, що була запропонована мовником у 2018 році та отримала позитивний висновок міжнародних експертів Ради Європи.

Як писав «Детектор медіа», 28 лютого НСТУ повідомила, що 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (разом це 308 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

«Євроньюз» вигравав суди один за одним. Після останнього суду пройшло 3 роки. Лише зараз «Євроньюз» подав на виконання рішення суду.  Міністерство юстиції України це виконує.

На Суспільному заявили, що арешт рахунків заблокував роботу телерадіокомпанії. «Наразі арешт рахунків уже унеможливив підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проєктів Суспільного, зокрема запуск нової суспільної студії в ефірі телеканалу "UA: Перший"», – повідомили у НСТУ.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що критичну проблему з арештом рахунків НСТУ, яка призвела до блокування роботи компанії, треба вирішити Кабінету Міністрів, наглядовій раді НСТУ і Верховній Раді.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав, що Міністерство культури молоді та спорту разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення боргів  НСТУ перед «Євроньюз» із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія не вірить, що Суспільному збільшать фінансування після того, як компанія погасить заборгованість перед «Євроньюз» із власного бюджету.

Варто зазначити, що громадські організації «Центр демократії та верховенства права», «Національна асоціація медіа» (НАМ), «Платформа прав людини», «Інститут розвитку регіональної преси», «Фундація Суспільність», «Інтерньюз-Україна», «Інститут масової інформації» закликали Кабінет Міністрів вжити невідкладних заходів для зняття арешту з рахунків Національної суспільної телерадіокомпанії через борг перед «Євроньюз».

Додамо, бюджет Суспільного у 2020 році становитиме 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Як писав «Детектор медіа», у зв'язку з недофінансуванням НСТУ у 2018-2019 роках експерти Ради Європи розробили кілька варіантів фінансування НСТУ, у квітні 2019 року хз презентували у Комінеті свободи слова і Бюджетному комітеті.

Ознайомитися з повним текстом нової моделі фінансування НСТУ можна тут. Один із найоптимальніших варіантів нової моделі фінансування Суспільного мовника — за рахунок ренти (збору) за користування радіочастотним ресурсом. Вона могла б забезпечити стабільність і не залежала би від волі народних депутатів та Кабінету Міністрів України. 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду