Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету – заява НСТУ

Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету – заява НСТУ

09:39,
27 Березня 2020
5334

Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету – заява НСТУ

09:39,
27 Березня 2020
5334
Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету – заява НСТУ
Україна може залишитися без Суспільного мовника внаслідок перегляду держбюджету – заява НСТУ
Зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи Націоніональної суспільної телерадіокомпанії України. Унаслідок перегляду державного бюджету Україна може залишитися без Суспільного мовника.

Команда Суспільного мовника звертається з відкритим листом до Кабінету Міністрів України з проханням не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури. Після скорочення бюджету та сплати успадкованого боргу перед «Євроньюз» у Суспільного мовника залишиться 881 млн грн.  Це може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії. 

Про це йдеться у відкритому листі команди Суспільного до Кабміну, опублікованому на корпоративному сайті Суспільного.  

За інформацією з публічних джерел Кабінет Міністрів України має намір переглянути видатки державного бюджету, зокрема суттєво скоротити фінансування гуманітарної сфери, програм на підтримку культури, спорту, інформаційної політики, планують зменшити й фінансування Суспільного мовника на суму приблизно 480 млн грн.

«Ми усвідомлюємо всю складність ситуації, що спричинена пандемією COVID-19, та поділяємо думку Кабінету Міністрів України щодо потреби перегляду видатків бюджету для подолання наслідків коронавірусу.

Однак позбавлення фінансування культури та інформаційної сфери призведе до нових вірусів сучасного суспільства — деградації та дезінформації, що стануть ще складнішими викликами для нашої держави», – йдеться у заяві Суспільного.

Команда Суспільного звертається до Кабінету Міністрів України з проханням переглянути такі наміри, залишивши відповідним інституціям сфер культури та інформаційної політики щонайменше шанс на виживання у 2020 році.

«Бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2020 році мав би становити 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, це на 300 млн менше, ніж передбачено в законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». Зменшення бюджету Суспільного ще на майже 480 млн грн, а також сплата телерадіокомпанією державного боргу перед компанією «Євроньюз» у сумі майже 350 млн грн призведуть до зменшення фінансування на 830 млн грн», – зазначили на Суспільному.

У компанії нагадали, що на сьогодні рахунки Суспільного мовника під арештом через борг колишньої державної компанії перед «Євроньюз». 18 лютого Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного державного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства «Євроньюз», також 1,6 млн євро виконавчого збору телерадіокомпанія має сплатити додатково.

«Після сплати боргу та зменшення бюджетного фінансування в мовника залишиться лише 881 млн грн. Таких коштів недостатньо для роботи телерадіокомпанії, адже навіть на видатки «виживання» (оплата послуг трансляції, податків та обов’язкових зборів, комунальних платежів і зобов’язань, що існують) потрібно більше», – зазначили на Суспільному.

На Суспільному наголошують, що зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії, а це два національні телеканали («U: Перший» та «UA: Культура»), три національні радіоканали («Українське радіо», радіо «Промінь», радіо «Культура»), а також діджитал-платформи та теле- й радіоканали в кожному куточку країни. 

«Унаслідок такого перегляду державного бюджету країна може залишитися без Суспільного мовника», – йдеться у відкритому листі.  

У телерадіокомпанії зазначили, що видатки на гуманітарну сферу в державному бюджеті України — це не лише цифри, це години якісного контенту за найвищими журналістськими стандартами, це якісні українські фільми, це розвиток та підтримка спорту й туризму в країні, це підтримка історико-культурної спадщини.

Як писав «Детектор медіа», бюджет Суспільного у 2020 році мав становити 1 млрд 711 млн 516 тис, це на 300 мільйонів гривень менше, як передбачено у законі «Про суспільне телебачення та радіомовлення України».

Станом на 26 березня рахунки Суспільного залишаються під арештом через борг держави компанії «Євроньюз». У лютому Міністерство юстиції України відкрило виконавче провадження щодо стягнення із Суспільного боргу в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору (станом на 27 березня це 350 млн грн) на користь акціонерного товариства «Євроньюз».

26 березня стало відомо, що Кабінет міністів України пропонує Верховній Раді скоротити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України на 750 мільйонів гривень.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду