Нацрада перенесла питання про допуск громадських об’єднань до конференцій з обрання наглядової ради Суспільного мовника

Нацрада перенесла питання про допуск громадських об’єднань до конференцій з обрання наглядової ради Суспільного мовника

11:59,
26 Листопада 2020
3098

Нацрада перенесла питання про допуск громадських об’єднань до конференцій з обрання наглядової ради Суспільного мовника

11:59,
26 Листопада 2020
3098
Нацрада перенесла питання про допуск громадських об’єднань до конференцій з обрання наглядової ради Суспільного мовника
Нацрада перенесла питання про допуск громадських об’єднань до конференцій з обрання наглядової ради Суспільного мовника
До календарного плану проведення конференцій внесли зміни.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планувала 26 листопада ухвалити рішення про допуск громадських об’єднань та асоціацій до участі в конференціях з обрання членів наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України у п’яти сферах: освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, захисту прав осіб з особливими потребами та творчій сфері.

Однак питання зняли з розгляду. Член Нацради Тетяна Руденко пояснила, що Нацрада отримала низку листів від громадських організацій і проситиме громадську комісію, яка розглядала їхні заяви на участь у конференції та вирішувала, кого допустити, переглянути заяви деяких ГО, які нададуть додаткові документи.

Відтак, Нацрада перенесла питання про допуск ГО до конференцій і внесла зміни до календарного плану з їх проведення. Які саме зміни – буде оприлюднено на сайті Нацради. 

За попереднім планом конференції у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами. Мали відбутися у Нацраді 21 – 31 грудня 2020 року. Із 4 по 15 січня 2021 року Нацрада мала розглянути протоколи Конференцій та ухвалити рішення про обрання членами наглядової ради НСТУ кандидатів від громадських об’єднань та асоціацій.

Голова громадської комісії Сергій Бойко сказав, що громадська комісія мала опрацювати 98 заяв за два тижні, це велике навантаження, тому було би слушно перенести питання й дати більше часу громадській комісії на опрацювання заяв.

Громадська комісія до 7 грудня має ухвалити остаточне рішення щодо тих організацій, які за попереднім аналізом мали би бути недопущені до конференцій, на яких обиратимуть членів наглядової ради, йдеться на сайті Нацради. 

На наступному засіданні регулятор розгляне рекомендації Громадської комісії та ухвалить відповідні рішення.

Як писав «Детектор медіа», 17 грудня 2015 року Нацрада затвердила склад наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  До її складу ввійшли 17 осіб, з яких 9 членів є представниками громадськості і були обрані відкритим чесним конкурсом та 8 членів делеговані депутатськими фракціями, які самі не є депутатами. Строк повноважень кожного – 4 роки. 

Із 2015 року до 2020 року частина членів наглядової ради НСТУ за власним бажанням вийшла з її складу. 

На місце трьох колишніх членів наглядової ради НСТУ Віталія ПортниковаІгоря Хохича і В'ячеслава Козака від депутатських фракцій нікого не делегували. На місце інших членів, які склали свої повноваження, делегували нових представників від депутатських фракцій чи обрали на коференціях. 

На сьогодні до складу наглядової ради Суспільного входить 13 членів. Від громадських об’єднань та асоціацій входять:  Євген Глібовицький – у творчій сфері, Дарія Карякіна – у сфері забезпечення прав національних меншин,  Вадим Міський – у сфері захисту інтересів дітей та молоді, Олексій Панич – у сфері освіти та науки,   Наталя Скрипка – у сфері захисту прав осіб з особливими потребами, Олександр Павліченко – у правозахисній сфері, Оксана Романюк – у сфері журналістики,  Віктор Бобиренко – у сфері місцевого самоврядування.

Від депутатських фракції та груп членами наглядової ради НСТУ – Лаврентій Малазонія (депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок»), Світлана Остапа (депутатська фракція політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»), Володимир Яворівський (депутатська фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), Катерина Дулапчій (депутатська група «Воля народу») і Оксана Миронова (депутатська фракція партії «Блок Петра Порошенка»). 

Додамо, що 16 жовтня 2020 року на конференції у Нацраді таємним голосуванням обрали членом наглядової ради НСТУ від сфери фізичного виховання та спорту Валентина Щербачова. Нацрада перенесла затвердження його членства через виявлення конфлікту інтересів у пана Щербачова.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду