Затверджено Редакційний статут Суспільного мовника (ТЕКСТ)

Затверджено Редакційний статут Суспільного мовника (ТЕКСТ)

11:52,
28 Лютого 2018
8280

Затверджено Редакційний статут Суспільного мовника (ТЕКСТ)

11:52,
28 Лютого 2018
8280
Затверджено Редакційний статут Суспільного мовника (ТЕКСТ)
Затверджено Редакційний статут Суспільного мовника (ТЕКСТ)
Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України затвердила Редакційний статут ПАТ «НСТУ», який розробила редакційна рада Суспільного мовника.

Статут затвердили на черговому засіданні, яке відбулося 27 лютого 2018 року.

«Редакційний статут публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (надалі – ПАТ «НСТУ») встановлює вимоги до створення та поширення журналістами інформації, а також регламентує діяльність Редакційної ради. Статут розроблений відповідно до вимог статті 56 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», статуту ПАТ «НСТУ». Базується на вимогах чинного законодавства та професійних стандартах журналістики», – йдеться у документі.

Згідно з редакційним статутом, «НСТУ при виготовленні програм усіх напрямів мовлення (інформаційного, суспільно-політичного, просвітницького та розважального) та поширенні їх на своїх платформах діє у відповідності до журналістських стандартів точності, достовірності, оперативності, повноти, неупередженості, збалансованості та відокремлення фактів від коментарів, авторських суджень і припущень. Пріоритетність стандартів для кожного з напрямів обумовлена формою і змістом їхнього контенту».

У документі прописані журналістські стандарти та як їх потрібно дотримуватися під час роботи.  «Стандарт вимагає від співробітників ПАТ НСТУ перевірки кожної інформації», –наголошують творці статуту.

Також редакційна рада НСТУ описує, як НСТУ має працювати під час виборів і в позавиборчий період.

«Під час виборів головним орієнтиром діяльності ПАТ «НСТУ» є забезпечення права громадян на інформований, свідомий вибір», – зазначено у статуті.

Редакційна рада НСТУ зазначила у документі, що всі рекламні матеріали мають бути чітко позначені і розміщені згідно з законодавством.

У редакційному статуті не оминули і питання про винагороду: «Незаконне отримання журналістом матеріальної винагороди чи будь-яких пільг за виконаний чи невиконаний журналістський матеріал є несумісним із званням журналіста Суспільного».

Повний текст Редакційного статуту НСТУ можна завантажити тут.

Нагадаємо,  редакційна рада НСТУ складається із 15 працівників Суспільного мовлення. Вона формується з числа працівників НСТУ: п’яти осіб призначаються Наглядовою радою НСТУ, п’ять осібобираються загальними зборами творчого колективу НСТУ і п’яти осібпризначаються на конференції редакційних рад регіональних підрозділів НСТУ.

25 жовтня Наглядова рада обрала членами редакційної ради НСТУ Анну Строканьз «UA:Культура», Тетяну Рихтун з «UA:Крим», Ольгу Вакало з Запорізької філії, Владислава Грузинського з «UA:Першого» та Юлію Марковську з «UA:Суми».

4 жовтня 2017 року відбулася конференція редакційних рад 25 філій Суспільного мовлення, телеканалів «Центральний канал» та «Культура» а також «Українського радіо», на якій обрали п’ять членів до редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  Ними стали директор ТВО «Служба інформації» Волинської філії Костянтин Лоцман, старший редактор телебачення ТВО інформаційних програм Луганської філії Наталія Войнова, головний редактор ТВО телепрограм Тернопільської філії Ігор Бенцал, головний редактор творчого об’єднання «Новий сезон» «Українського радіо» Юлія Шелудько, головний редактор культурологічних і наукових програм, автор журналістських розслідувань Сумської філії Олена Адаменко

11 жовтня 2017 року на загальних зборах творчого колективу НСТУ у результаті рейтингового голосування було обрано 5 членів редакційної ради НСТУ, а саме: заступник директора ТВО «Служба інформації» Чернівецької філії Павло Токар, заступник завідувача редакції ТВО «Студія експеримент» Закарпатської філії Мирослав Поляковський, завідувач відділу міжнародного співробітництва Львівської філії Зоряна Тивін, завідувач редакції телебачення Вінницької філії Марина Тепленко-Дідик, головний редактор ТВО телебачення Львівської філії Оксана Клим.

7 листопада редакційна радаНаціональної суспільної телерадіокомпанії України обрала головою Ольгу Вакало, двох заступників Мирослава Поляковського та Ігоря Бенцала і секретаря Юлію Шелудько.

Згідно з Статутом НСТУ, на редакційну раду покладається:

«1) розроблення та подання на затвердження наглядовій раді редакційного статуту Телерадіокомпанії;

2) контроль за дотриманням телерадіожурналістами редакційного статуту;

3) контроль за дотриманням прав телерадіожурналістів, вимог щодо заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії;

4) внесення на розгляд наглядової ради питання про відсторонення посадових осіб від управління Телерадіокомпанією або її окремими підрозділами осіб, які порушували редакційний статут та/або вимоги законодавства щодо прав телерадіожурналістів, заборони цензури і втручання у редакційну та професійну діяльність Телерадіокомпанії, про призначення службового розслідування і звільнення цих осіб відповідно до закону та цього Статуту в разі підтвердження наявності зазначених порушень». 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду