У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій

У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій

12:35,
19 Лютого 2020
2877

У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій

12:35,
19 Лютого 2020
2877
У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій
У березні Суспільне розпочне пітчинг проєктів для регіональних філій
У березні 2020 року в Національній суспільній телерадіокомпанії України оголосять пітчинг (новий відбір творчих ідей) для регіональних філій. Основний відбір здійснюватимуть продюсери філій, шукатимуть ідеї проєктів про історію регіону, його науковий, спортивний потенціал і культурно-освітнє життя.

Про це сказав корпоративному сайту Суспільного член правління Суспільного, відповідальний за адміністративно-господарський напрям і регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

«Уже в березні ми розпочнемо новий відбір творчих ідей. Найсуттєвіша зміна цьогоріч — це збільшення бюджету нашого замовлення: якщо минулого року ми мали 2 мільйони гривень, то цьогоріч на програми про регіони виділено 20 мільйонів. Тож Суспільне вдесятеро збільшує замовлення регіонального контенту», – зазначив він.

За словами пана Чернотицького,  основний відбір, як і раніше, здійснюватимуть продюсери регіональних філій.

«Другим етапом буде захист проєкту перед конкурсною комісією з продюсерами центральної дирекції. У весняному відборі в нас з'являться нові напрями, а ще будемо просити надати відеопрезентацію ідеї. За відгуками після осінньої хвилі: без відео іноді важко оцінити задум авторів, тож пілот дасть змогу не пропустити оригінального творчого підходу», – розповів Микола Чернотицький.

Він зазначив, що продюсери філій у конкурсі відбиратимуть ідеї проєктів про історію регіону, його науковий, спортивний потенціал та культурно-освітнє життя. Завдяки таким проєктам можна багато цікавого розповісти про кожну область і це те, чого нині бракує в ефірі регіональних мовників.

Нагадаємо, Микола Чернотицький на засіданні наглядової ради розповідав, що у 2020 році Суспільне посилить співпрацю зі сторонніми виробниками. Проєкти, які були запущені після першого відбору, отримали схвальні відгуки в глядачів. Зокрема, програма «Мандруємо вдома», яку виробили приватна студія на замовлення «UA: Полтава» отримала понад триста тисяч переглядів у Facebook, а «Сильні» від «UA: Дніпро» хочуть придбати інші регіональні канали.

Зазначимо, у НСТУ розробили Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020 – 2021 роки.

Як відомо з плану виконання Концепції регіонального мовлення на 2020-ий рік, із вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть 1 годину власного контенту і 2,5 години  – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля.

Ранкову програму у кожній філії планують закрити, натомість хочуть виробляти одне велике ранкове шоу для всіх регіонів. Всі філії долучатимуться до його виробництва.

 Частина проєктів на регіональних телеканалах буде виходити від сторонніх виробників. У 2020 році на стороннє виробництво буде направлено 20 млн, уже у першому кварталі має бути запущено 20 проєктів на суму понад 7 млн. У НСТУ пропонуватимуть донорам 14 проєктів із минулого пітчингу, 4 із них уже підтримали підтвердження на донорське фінансування. Донорам пропонують фінансово підтримати ті проєкти, бюджет яких перевищує 750 тис.

 Решта контенту буде загальноукраїнського масштабу.

Нова радійна концепція передбачає в ефірі «Українського радіо» два відрізки регіонального радіо о 12:10 і 17:10 тривалістю 1 година 40 хвилин сумарно, але лише в будні. У вихідні регіони мовчатимуть. Було і поки є у будні 4 відрізки тривалістю 3 години 10 хвилин на добу, у вихідні 3 відрізки. У подальшому планують збільшити кількість контенту про регіони на «Українському радіо», до виробництва якого залучатимуть регіональних журналістів та експертів. 

Як писав «Детектор медіа», у січні із Центральної дирекції НСТУ у філії направили новий штатний розпис, у якому зазначено на 44% менше штатних одиниць, ніж сьогодні працює у регіонах (зараз у 23 філіях працюють 1 950 осіб). 

Майбутні зміни стривожили працівників філій. У чотирьох філіях створили Комітети «Захисту суспільного», які направили відкритого листа звимогою зупинити впровадження концепції регіонального мовлення «до появи адекватної, відповідальної, чітко обрахованої стратегії на найближчий період». 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду