Верховна Рада прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника

Верховна Рада прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника

11:29,
2 Лютого 2021
2817

Верховна Рада прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника

11:29,
2 Лютого 2021
2817
Верховна Рада прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника
Верховна Рада прийняла закон про усунення колізії у створенні наглядової ради Суспільного мовника
За цей закон проголосувало 290 народних депутатів.

2 лютого 2021 року парламент розглянув у другому читанні законопроєкт №4413 про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів наглядової ради АТ «НСТУ» депутатськими фракціями і групами. І більшістю голосів ухвалив цей закон другому читанні та в цілому.

Голова парламенту Дмитро Разумков ставив на голосування кілька поправок, які не підтримав профільний комітет, але більшість народних депутатів за них не проголосували. Таким чином парламент підтримав варіант законопроекту, рекомендований профільним комітетом.

Раніше, 26 січня 2021 року члени Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав проєкт №4413 і рекомендували парламенту його ухвалити.

Нагадаємо, проєктом пропонується внести зміни до ст. 8 Закону щодо складу та порядку делегування членів депутатськими фракціями і групами до Наглядової ради НСТУ.

Депутатські фракції і групи Верховної Ради поточного скликання не пізніше ніж за 2 місяці до спливу повноважень членами Наглядової ради, обраних депутатськими фракціями і групами попереднього скликання, зможуть делегувати нових членів з урахуванням вимог цього закону.

Депутатські фракції і групи, які розформовані, або сформувались після делегування членів Наглядової ради НСТУ депутатськими фракціями і групами поточного скликання, не зможуть делегувати представників до Наглядової ради. Пропонується збільшити строк повноважень членів наглядової ради з чотирьох до п’яти років, який відповідатиме строку повноважень парламенту. Зміни до частини п’ятої зазначеної статті, передбачають, що депутатська фракція і група у разі дострокового припинення повноважень свого представника у наглядовій раді НСТУ, може делегувати іншого, одначе «строк повноважень такого члена визначається в межах невідбутого строку повноважень члена, що достроково припинив повноваження, з урахуванням положень цієї частини».

Нагадаємо, 18 січня 2021 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув таблицю поправок до другого читання законопроєкту  №4413, але не підтримав цей проєкт.

Раніше, 18 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо усунення колізії в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України депутатськими фракціями і групами».

Нагадаємо, 16 грудня Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ. 

Додамо,  проєкт Закону №4413, авторами якого є Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Микита Потураєв, Олександр Абдуллін, Тетяна Циба та інші народні депутати, зареєстровано в парламенті 23 листопада 2020 року. А 8 грудня Юрій Павленко зареєстрував альтернативний  законопроект №4413-1 «Про внесення змін до Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" щодо усунення колізій в питанні призначення та звільнення членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України».

Фото: ua.news

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду