Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, Чернотицький назвав це маніпуляцією

Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, Чернотицький назвав це маніпуляцією

17:18,
22 Жовтня 2021
3386

Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, Чернотицький назвав це маніпуляцією

17:18,
22 Жовтня 2021
3386
Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, Чернотицький назвав це маніпуляцією
Ткаченко заявив, що Суспільний мовник отримує повне фінансування, Чернотицький назвав це маніпуляцією
Чернотицький вважає, що вихопити зі всього холдингу НСТУ один «UA: Перший» – це те ж саме, що оцінювати роботу Міністерства культури за діяльністю одного структурного підрозділу і казати, що на нього йде весь бюджет.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважають, що Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) фінансується в повному обсязі.

Про це вони сказали 22 жовтня під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

Народна депутатка «Європейської солідарності» Ірина Геращенко запитала Дениса Шмигаля, чому Кабмін «щедро фінансує паркетний телеканал «Дом», а НСТУ недофінансується.

За словами Дениса Шмигаля, фінансування Суспільного мовника відбувається в повному обсязі, який передбачений у державному бюджеті, а це мільярди гривень, не мільйони.

Він передав слово міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку, який теж заявив, що Суспільний мовник фінансується в повному обсязі, «хоча є питання щодо рейтингів».

«За такі гроші інші канали добиваються набагато більших рейтингів. Мова йде не тільки про довіру, а й про відповідальність за витрачені кошти», – сказав він.

Голова правління НСТУ Микола Чернотицький сказав, що йому дивно чути такі заяви від профільного міністра.

«Він особисто знайомився зі структурою Суспільного і фінансуванням UA: Першого. І йому прекрасно відомо, що Суспільне – це не один канал. І що саме на UA: Перший йде не 2 млрд, а біля 450 млн.», – написав він на своїй сторінці у фейсбуку.

Він вважає, що у словах Олександра Ткаченка є дві маніпуляції.

«Маніпуляція перша: повне фінансування. Фінансування 2021 року на рівні 85% від передбаченого законом. Проект бюджету на 2022 - 76%

Маніпуляція друга: рейтинги. Суспільне – це не один UA: Перший і пан міністр це точно знає. Це і три канали Українського радіо, це і 23 регіональні тб канали в областях і канали UA: Культура та UA: Крим, це і діджитал платформа. Вихоплювати один актив і оцінювати за ним роботу всього холдингу, це те ж саме, що оцінювати роботу Міністерства культури за діяльністю одного структурного підрозділу і казати, що на нього йде весь бюджет», – зазначив Микола Чернотицький.

Він додав, що частка «UA: Першого» останні два роки зростає: у 2020 році – на 30%, станом на 1 вересня 2021 року – на 20% в порівнянні з минулим періодом.

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила поправку до законопроєкту про держбюджетна 2022 рік Володимира В’ятровича про збільшення фінансування Суспільного на 526 мільйонів, щоб видатки на НСТУ відповідали закону.

У законопроєкті держбюджету на 2022 рік на Суспільне виділили 1,8 млрд грн, недодавши 526 млн. Згідно з законом про Суспільне видатки на НСТУ у 2022 році мали б бути у сумі 2 394,7 млн грн.

З 2017 року новостворений Суспільний мовник жодного разу не отримав повного фінансування від держави.

У держбюджеті на Суспільне на 2021 рік виділили 2,2 млрд грн.  Із загального фонду на Суспільне виділили 1 874 158,0 грн, з яких 400 млн. було заплановано у спеціальному фонді, який наповнюється податками з лотерейного бізнесу. За словами голови правління НСТУ Миколи Чернотицького, НСТУ цих 400 млн. не отримала.

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
BBC плачет ответ
10:45 / 24.10.2021
Все правильно. Тупоголовая Фрей и Кисельчук и ко - эти дуры не понимают разницу контекта для сети, для ТВ и для всего остального. Потому из ТВ ПОЛНОСТЬЮ вымыли ТВ. Остально еще как-то едет по инерции. Даже те программы, что оставались от времени ДО реформы на бывшем УТ1, на НТКУ и то все-таки выше по качеству, чем эти клиповые недоопусы этого сетевого детсада. Ткаченко во всем прав. И нечего типа Суспильному, ни один, кстати, общественный запрос они не выполняют, частники больше выполняют чем они, хотя там Ладыгин наныл в освем ответе о двух свитах. Денег жрут столько, что за все 30 лет реально вся система не жрала. Регионы полностью уничтожены этими тупоголовыми курицами, начиная еще с Юровской. Эта дура первая повалила везде эфиры. Ткаченко прав. Результата там ноль. И нечего искать каки-то сущности, они и должны работать на аудиторию 18-60+ ВСЕЙ своей страны. И на тех, кто любит попсу, и на тех, кто любит не попсу. А они не работают ни на кого! Только бюджет жрут. Хватит уже!
ВВС плачет
07:36 / 23.10.2021
Пока там будет существовать эта кумовская шобла, ни контента, ни программ хороших не будет. Оттуда увольняют талантливых людей, а держат при этом лояльных жополизов, которые никогда в жизни не скажут на чёрное чёрное. Вся эта круговая порука и породила днище в эфире и безответственность за это. Они просто делят между собой должности и сферы влияния. Кисельчук (Хоркин космонавт и Девочка на побегушках Феленюк), Фрей и ее тупоголовые курицы, которые отбирают на питчингах шлак и производят его же за немалые деньги. У Фрей ноль экспертности. С ведущей утреннего шоу в Мариуполе на канале Таруты в генпроды? Вот это взлёт! Как продюсер она полный ноль, не создавшая за свою жизнь ни одного успешного, и неуспешного проекта. Все эти неумехи пытаются рулить вместо Коленьки, а он и ведётся как лошок. Была надежда что Сусп станет украинским ввс, но все пошло как говорится по пи... Так что Ткаченко жгиии и побыстрее.
Медуницевому любимчику
01:18 / 23.10.2021
При негативному ставленні до Ткаченка пам'ятаю крутезну "Післямову" його авторства. А чим відомий Чернотицький? Що він протеже нардепа Медуниці... Неук із дипломом про заочну (!) технічну освіту... Зате премій при такій-то зарплаті йому понавиписувала "неконфлікна" Остапа. Досить скиглити, якщо і є різниця у фінансуванні з бюджету, то вам її компенсували міжнародні донори у вигляді грантів. Де хоч один проект рівня "Післямови" (майже 30-річної давності)???
Яна
00:43 / 23.10.2021
Не зовсім зрозуміло, чому зарплата президента України менша за зарплату Чорнотицького. Може, тоді хай державою керує? Хоча ні... хлопці в армії будуть у небезпеці.
Відділ реклами комментаторів
23:12 / 22.10.2021
Як мінімум, Ткаченко не педераст, як Чернотицкий. І це дає правдивості його словам.
додолик
22:40 / 22.10.2021
Ткаченко не дурак. Он, управляя более чем успешным 1+1, может с первого взгляда увидеть ворюг с Першого.
Бюджету
22:36 / 22.10.2021
Все логично. Они 7 лет занимались уничтожением собственного, пусть и не идеального ТВ, Какое бы оно ни было: советским, постсоветским, кривым, шароварным, возможно, селюковым, но оно было. Теперь его не стало. Сайты, сети, радио - это прекрасно, но ТВ они уничтожили. При этом рассказывают, что частные - это одно, а они типа другое. Голохвастов вздрогнул! Но при этом вымыли ВЕСЬ бюджет миллионами под частные конторки, они и так у олигархата поджирают. Барчук кричит о каком-то наезде со стороны Оф. президетна. Да туда никто ходить не хочет! Есть масса каналов, которые более Суспильные чем это несчастье. При этом на всех этих компаниях были спецы, которые могли делать очень высокого уровня программы. Частник не доехали до них. Частники делают часто попсу. При том наполнении эфира, что сейчас, им этих денег с горой. Пусть расскажут, за какие такие заслуги Чернотыцькому вываливают по 200 тысяч зарплаты и еще премии. У него и у Остапы уже лица не попадают в общий план даже.
Бюджет
18:10 / 22.10.2021
Зважаючи на те,що в регіонах вже майже не залишилось мовлення, а відповідно і людей, цілком логічно,що фінансування суспільного зменшили. А ви як гадаєте?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду